Alkalio – Odkyslenie organizmu. Naozaj funguje?

Ľudské telo je mechanizmus, ktorý na svoje optimálne fungovanie potrebuje rôzne živiny, biologicky aktívne látky. Nedostatok vitamínov, minerálnych a stopových prvkov má za dôsledok to, že sa cítime vyčerpaní, máme slabú imunitu a celkovo sa necítime "vo svojej koži".

Alkalio na odkyslenie organizmu

Riešenie býva jednoduché - ak tieto látky organizmu chýbajú, treba ich doplniť. Najprirodzenejšiou zmenou, vyplývajúcou z potreby dodania chýbajúcich látok, je zmena stravovania. Nie každý sa však vie vo výbere orientovať tak, aby si vedel zvoliť potraviny, ktoré mu potrebný prvok výživy doplnia. Najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou je zvoliť si výživové doplnky. Pritom si môžete vybrať, či si nakúpite celú paletu rôznych výrobkov a dôležité látky budete užívať osobitne, alebo si zvolíte jeden produkt, ktorý Vám doplní všetko, čo potrebujete.

Výrobok Alkalio sa už bohužiaľ nepredáva.

Podpora imunity s ALKALIO

Alkalio je výživový doplnok, schválený Úradom verejného zdravotníctva SR. Ide teda o bezpečný produkt, ktorý Vaše zdravie podporí a neublíži mu. Ide o slovenský výrobok, vyrábaný spoločnosťou Benevit s.r.o.  Každá kapsula obsahuje až 19 účinných látok. Účinky Alkalio na Váš organizmus sú predpokladom fyzickej i duševnej pohody jednotlivca:

  • posilnenie imunity - oslabená imunita je pomerne aktuálny problém, ktorý trápi nielen dospelých. Podpora imunity pomôže Vášmu organizmu brániť sa ale aj efektívne bojovať proti baktériám a vírusom, spôsobujúcim rôzne ochorenia a narušenie vnútornej rovnováhy ľudského tela.
  • podpora látkovej premeny pre tvorbu energie - proces látkovej premeny, počas ktorej sa vytvárajú tzv. makroergické molekuly, je nevyhnutný pre správne fungovanie všetkých buniek tela. Bunky totiž na svoje fungovanie potrebujú množstvo energie, preto je podpora tohto procesu nevyhnutná pre celé naše fungovanie.
  • podpora metabolizmu makroživín a aminokyselín - metabolizmus je hybný proces organizmu, vďaka ktorému dochádza k premene prijatých látok na presne tie, ktoré naše telo potrebuje. Tie látky, ktoré naše telo už nepotrebuje, sa vďaka metabolizmu premieňajú na formu, ktorej sa organizmus dokáže prirodzenou cestou zbaviť.

Zloženie Alkalia

Zelený jačmeň

  • dokáže optimalizovať fungovanie tela ako celku. Pomáha pri srdcovo-cievnycha  kožných problémoch, bojuje proti rozmnožovaniu rakovinových buniek, spomaľuje starnutie, je efektívny pri liečbe pečene, cukrovky a civilizačných chorôb, dokonca pomáha aj pri nadváhe. Okrem toho podporuje celkovú imunitu, je zdrojom potrebných vitamínov, minerálov, aminokyselín a stopových prvkov, má detoxikačné účinky. Ide o prírodný výťažok z mladého jačmeňa, bez konzervantov, ktorý sa ľahko vstrebáva.

Chlorella

  • táto jednobunková riasa patrí z hľadiska obsiahnutých výživných látok k najdôležitejším rastlinám vôbec. Okrem celkového posilnenia imunity sa používa na detoxikáciu organizmu, upravuje črevnú mikroflóru, čím zlepšuje trávenie, znižuje cholesterol, pomáha liečiť žalúdočné vredy aj koliky. Podporuje rast tkanív, bojuje proti rastu rakovinotvorných buniek, zároveň podporuje aj mentálne zdravie a upravuje množstvo cukru v krvi. Chlorellu môžete užívať nielen ak ste chorý, ale aj ako prostriedok prevencie zdravia.

Extrakt zo zeleného čaju

  • o pozitívnych účinkoch zeleného čaju na naše zdravie sa toho popísalo viac než dosť. Listy čajovníka sú plné minerálnych látok, aminokyselín, lipidov, enzýmov a pod. Účinky zeleného čaju sú neoceniteľné - okrem povzbudenia organizmu ho dokáže aj vyčistiť, detoxikovať, pôsobí proti množeniu baktérií, pomáha pri chudnutí, je výbornou prevenciou rakoviny. Má protizápalové účinky a obsiahnutý fluorid pozitívne ovplyvní kvalitu Vašich zubov a kostí. Zelený čaj je teda veľmi vhodné popíjať aj pri osteoporóze (rednutiu kostí).

Kyselina listová

  • nachádzajúca sa prirodzene v zelenine, ovocí, strukovinách v mäse i vajciach je veľmi dôležitá pre tvorbu a obnovu, ale i celkové fungovanie každej bunky v tele. Účinky kyseliny listovej sú preukázateľné aj v období tehotenstva, kedy jej nedostatok môže spôsobiť potrat, zvýšiť riziko poškodenia plodu a výskytu veľkého množstva anomálií, či vyvolať predčasný pôrod. Počas tehotenstva by ženy mali prijať dokonca až dvojnásobok odporúčanej dennej dávky - teda až 800 µg. U detí sa jej nedostatok prejavuje napríklad aj spomaleným rastom.

Vápnik

  • minerálna látka, dôležitá nielen pre rast kostí a zubov, ale aj pre správnu funkciu buniek, prenos nervových impulzov či kontrakcie svalov. Dostatočný príjem vápnika znižuje riziko rednutia kostí, osteoporózy, riziko vzniku rakoviny hrubého čreva, zlepšuje trávenie, podporuje naše srdce, zrážanlivosť krvi, nervový i obehový systém. Čo sa týka mentálneho zdravia, pôsobí proti nespavosti, depresiám a chráni nás pred stratou pamäti. Prirodzene sa vápnik vyskytuje v mlieku, syroch, rybách, zelenine, orechoch, strukovinách a najlepšie sa vstrebáva večer.

Horčík

  • magnézium sa prirodzene vyskytuje v banánoch, semiačkach, listovej zelenine, orieškoch, cereáliách či v brokolici. Jeho nedostatok sa prejavuje pocitmi únavy, vyčerpania, bolesťami hlavy, zápchou, zníženou schopnosťou koncentrácie či pocitmi psychickej vyťaženosti. Horčík by  nemal v našej strave chýbať. U mužov, či v období tehotenstva, či počas zvýšenej fyzickej záťaže, je odporúčaná dávka min. 400mg, ženy by mali príjímať aspoň 300mg horčíku denne. Horčík vám zaručene doplní stratenú energiu a vy sa budete cítiť ako nový človek.

Draslík

  • nedostatok draslíku môže spôsobovať pocity únavy, avšak aj nesprávnu funkciu svalov a nervových prenosov. Okrem toho je zodpovedný za odstraňovanie škodlivín preč z tela a zachovávanie rovnováhy pH v tele. Dopĺňať by si ho mali najmä športovci a ľudia so zvýšenou fyzickou námahou, nakoľko u nich vzniká vysoký predpoklad kŕčov a srdcových porúch. Nájdeme ho v ovocí aj zelenine (mrkva, paradajky, listová zelenina, paprika, brokolica, zeler, papája, banány, jahody...) ale aj v tuniakovi, mandliach a čokoláde.

Kompletné zloženie Alkalio

Meď

  • je dôležitá pre krásu pokožky i vlasov, rovnako však aj na posilnenie imunity. Potrebujeme ju prijímať aj kvôli zdraviu kostí, kĺbov, mozgu a nervovej sústavy, jej príjem predstavuje výbornú prevenciu pred rakovinou, osteoporózou či neplodnosťou. Meď je skvelý antioxidant, vyskytujúci sa v orechoch a semiačkach, strukovinách, v mäse, pečeni a čerstvej zelenine. Jej nedostatok spôsobuje chudokrvnosť, šedivenie vlasov, zlé hojenie rán, zápaly prostaty  či dokonca poruchy nervovej sústavy, kôrnatenie ciev a zníženie odolnosti voči chorobám.

Sodík

  • nájdeme nielen v soli, ale aj v hovädzom mäse, chlebe, rybách, v masle, mrkve či hrášku a v údeninách. Je zodpovedný napríklad za normalizáciu pH v tekutinách, zabezpečuje prenos nervových vzruchov, funkciu svalov, podporuje činnosť obličiek, tráviaci trakt a zároveň ovplyvňuje hospodárenie organizmu vodou. Nedostatok sodíku spôsobuje únavu, nechutenstvo, kŕče, depresie. Na príjem sodíku by si mali dať pozor ľudia s vysokým krvným tlakom. Nadmerný príjem spôsobuje aj častá konzumácia minerálok s vysokým obsahom sodíku.

Chróm

  • jeho užívanie obľubujú najmä ženy, pretože znižuje chuť na sladké. Je vhodný na regulovanie vysokého krvného tlaku, znižuje hľadinu cholesterolu, ovplyvňuje rast svalov a tvorbu energie, pozitívne vplýva proti únave a psychickej vyčerpanosti. Chróm nájdeme v čerstvom ovocí, mäse, cibuli, cvikle, v droždií, či dokonca v kakau a čiernom čaji. Jeho príjem je nevyhnutný aj v období tehotenstva, nakoľko zabezpečuje zdravý vývoj plodu.  Športovci a fyzicky ťažko pracujúci ľudia by ho mali prijímať asi 4 až 5 násobnom množstve, než bežný človek.

Molybdén

  • podporuje tvorbu červených krviniek, ochraňuje nás pred rakovinou, podporuje dlhovekosť, ochraňuje zuby pred tvorbou kazu a podporuje sexuálnu aktivitu človeka. Nájdeme ho v cereáliách, pivovarskom droždií, v mlieku alebo aj v strukovinách, vajciach, petržlenovej vňati, kôpri alebo zemiakoch. Nedostatok molybdénu spôsobuje dnu, kazenie zubov, zníženie libida, chudokrvnosť či podráždenosť. U malých detí nedostatok zvyšuje riziko výskytu epileptických záchvatov, poruchy zraku a mentálnu retardáciu.

Biotín

  • navráti krásu Vašej pokožke a vlasom ich lesk. Preto by ho v dostatočnom množstve mala prijímať každá žena. Rovnako ovplyvňuje aj lámavosť nechtov, štiepenie tukov a cukrov, reguluje hladinu cukru v krvi, vďaka nemu dochádza k lepšiemu vstrebávaniu ostatných vitamínov. Jeho nedostatok spôsobuje bolesti svalov, depresie, malátnosť, vyššiu hladinu cholesterolu a mnoho ďalších príznakov. Prirodzene sa vyskytuje v žĺtkach, orieškoch, hubách, mlieku, zemiakoch, obilninách či v špenáte a v strukovinách.

Kyselina askorbová (vitamín C)

  • je snáď najznámejším vitamínom na svete. Jeho úlohou je samozrejme posilňovať imunitný systém, stimuluje tvorbu bielych krviniek,  je dôležitý pre normálny rast. Tento antioxidant sa podieľa na zdraví kostí, chrupaviek i zubov, ďasien a pokožky, pričom urýchľuje hojenie rán. Zabezpečuje spracovanie dôležitej kyseliny listovej. Nedostatok kyseliny askorbovej spôsobuje únavu, i slabosť organizmu. Najviac vitamínu C nájdeme v šípkach, čiernych ríbezliach, karfiole, citrusoch, v kiwi, brokolici, cesnaku či cibuli.

Vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12

  • nedostatok vitamínov skupiny B spôsobuje únavu, oslabenú imunitu, nespavosť, akné, afty či celkovú nechuť vykonávať akúkoľvek fyzickú aktivitu. Užívanie vitamínov skupiny B urýchľuje rekonvalescenciu po chorobách, podporuje imunitu, či pomôcť organizmu zvládať zvýšenú psychickú a fyzickú vyťaženosť. Béčko nájdeme v mäse, droždí i cereáliách, ovsených vločkách, listovej zelenine, čerstvej zelenine, vajciach...

Dávkovanie Alkalia


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.

Glykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexomGlykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexom

Glykemický index je nástroj, ktorý sa často používa na podporu lepšej regulácie hladiny cukru v krvi. Môže pomôcť zvýšiť povedomie o tom, čo si dávate na tanier.