Ako schudnúť za týždeň? S Express diet!

Express diet je nový program na chudnutie, ktorý prinesie očakávanú stratu kilogramov s minimálnym úsilím. Ide o vopred vytvorený jedálniček na chudnutie vo forme 20 instatných jedál, ktoré pripravíte naozaj rýchlo. Nemusíte si teda lámať hlavu nad tým, čo si uvariť na raňajky, obed či večeru. Zabudnite na recepty na chudnutie, Express diet to vyrieši za vás!

5 dňová dieta - ako schudnúť za týždeň

Rýchla diéta, ktorá funguje

5 dňová diéta je hit. Najmä pre tie ženy, ktoré chcú schudnúť do plavok, do plesových či svadobných šiat, do kostýmu. Narozdiel od pretvorenia stravovacích návykov, ktoré vedú k trvalému, no však pomerne pomalému úbytku hmotnosti, rýchla diéta, ktorou Express diet bez debaty je, sa vyznačuje skutočne rýchlym úbytkom hmotnosti. Nevýhodou rýchlych diét fakt, že takto zhodené kilogramy môžete čo chvíľa očakávať spať – ide o známy jojo efekt, ktorý nastane, keď začnete jesť tak, ako ste boli doposiaľ navyknuté. Tvorcovia tejto (v podstate krabičkovej diéty) však sľubujú presný opak – pravidelný príjem jedla a zníženie pomeru tukov ku svalovej hmote by mal zrýchliť Váš bazálny metabolizmus.

Jedálniček na chudnutie a lá Express diet

Ide o proteínovú diétu, skladajúcu sa z jedál, vyznačujúcich sa zníženou kalorickou hodnotou. To znamená, že hoci sa najete dosýta, nebudete sa musieť obávať toho, že z takéhoto jedla priberiete. Napriek tomu, že ide o instantné jedlá, každé z nich spĺňa požiadavku na dostatočný obsah bielkovín a znížené množstvo tukov a sacharidov (cukrov). Chudnutie prebieha na tzv. ketóze – spaľovaní tukov bez hladovania. Obmedzením príjmu sacharidov dochádza k využívaniu energie zo spaľovania uloženého telesného tuku.

5 dňová dieta -expres diet

Ako toto chudnutie prebieha?

Ketónová diéta prinúti ľudské telo čerpať energiu zo zásob. Ak organizmu nedodáme také množstvo sacharidov, na aké je zvyknuté, telo začne rozkladať zásobnú formu cukrov – tzv. glykogény. Po tom, čo vyčerpá aj tieto zásobárne (zvyčajne to trvá 3 dni), začínajú v organizme prebiehať procesy glukogenézy alebo ketózy. Prvý spomínaný proces je však pre telo pomerne nevýhodný, pretože ho stojí príliš veľa energie a vysokú spotrebu aminokyselín. Preto je vhodnejšia práve ketóza.

Počas rýchleho spaľovania tukov sa v tele tvoria tzv. ketóny (odtiaľ aj pomenovanie ketónová diéta).

 

5 dňová diéta - výhody a skúsenosti

Ako schudnúť za týždeň? S Express diet!
Pridaj hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *