Alkalio – Odkyslenie organizmu. Naozaj funguje?

Ľudské telo je mechanizmus, ktorý na svoje optimálne fungovanie potrebuje rôzne živiny, biologicky aktívne látky. Nedostatok vitamínov, minerálnych a stopových prvkov má za dôsledok to, že sa cítime vyčerpaní, máme slabú imunitu a celkovo sa necítime “vo svojej koži”.

Riešenie býva jednoduché – ak tieto látky organizmu chýbajú, treba ich doplniť. Najprirodzenejšiou zmenou, vyplývajúcou z potreby dodania chýbajúcich látok, je zmena stravovania. Nie každý sa však vie vo výbere orientovať tak, aby si vedel zvoliť potraviny, ktoré mu potrebný prvok výživy doplnia. Najjednoduchšou a najrýchlejšou cestou je zvoliť si výživové doplnky. Pritom si môžete vybrať, či si nakúpite celú paletu rôznych výrobkov a dôležité látky budete užívať osobitne, alebo si zvolíte jeden produkt, ktorý Vám doplní všetko, čo potrebujete.

Podpora imunity s ALKALIO

alkalio3
Alkalio Vám doplní 19 biologicky významných látok

Alkalio je výživový doplnok, schválený Úradom verejného zdravotníctva SR. Ide teda o bezpečný produkt, ktorý Vaše zdravie podporí a neublíži mu. Ide o slovenský výrobok, vyrábaný spoločnosťou Benevit s.r.o.  Každá kapsula obsahuje až 19 účinných látok.

Účinky Alkalio na Váš organizmus sú predpokladom fyzickej i duševnej pohody jednotlivca:

 • posilnenie imunity – oslabená imunita je pomerne aktuálny problém, ktorý trápi nielen dospelých. Podpora imunity pomôže Vášmu organizmu brániť sa ale aj efektívne bojovať proti baktériám a vírusom, spôsobujúcim rôzne ochorenia a narušenie vnútornej rovnováhy ľudského tela.
 • podpora látkovej premeny pre tvorbu energie – proces látkovej premeny, počas ktorej sa vytvárajú tzv. makroergické molekuly, je nevyhnutný pre správne fungovanie všetkých buniek tela. Bunky totiž na svoje fungovanie potrebujú množstvo energie, preto je podpora tohto procesu nevyhnutná pre celé naše fungovanie.
 • podpora metabolizmu makroživín a aminokyselín – metabolizmus je hybný proces organizmu, vďaka ktorému dochádza k premene prijatých látok na presne tie, ktoré naše telo potrebuje. Tie látky, ktoré naše telo už nepotrebuje, sa vďaka metabolizmu premieňajú na formu, ktorej sa organizmus dokáže prirodzenou cestou zbaviť.

Zloženie Alkalia

Zelený jačmeň

 • zelený jačmeňdokáže optimalizovať fungovanie tela ako celku. Pomáha pri srdcovo-cievnycha  kožných problémoch, bojuje proti rozmnožovaniu rakovinových buniek, spomaľuje starnutie, je efektívny pri liečbe pečene, cukrovky a civilizačných chorôb, dokonca pomáha aj pri nadváhe. Okrem toho podporuje celkovú imunitu, je zdrojom potrebných vitamínov, minerálov, aminokyselín a stopových prvkov, má detoxikačné účinky. Ide o prírodný výťažok z mladého jačmeňa, bez konzervantov, ktorý sa ľahko vstrebáva.

Chlorella

 • chlorellatáto jednobunková riasa patrí z hľadiska obsiahnutých výživných látok k najdôležitejším rastlinám vôbec. Okrem celkového posilnenia imunity sa používa na detoxikáciu organizmu, upravuje črevnú mikroflóru, čím zlepšuje trávenie, znižuje cholesterol, pomáha liečiť žalúdočné vredy aj koliky. Podporuje rast tkanív, bojuje proti rastu rakovinotvorných buniek, zároveň podporuje aj mentálne zdravie a upravuje množstvo cukru v krvi. Chlorellu môžete užívať nielen ak ste chorý, ale aj ako prostriedok prevencie zdravia.

Extrakt zo zeleného čaju

zelený čaj

 • o pozitívnych účinkoch zeleného čaju na naše zdravie sa toho popísalo viac než dosť. Listy čajovníka sú plné minerálnych látok, aminokyselín, lipidov, enzýmov a pod. Účinky zeleného čaju sú neoceniteľné – okrem povzbudenia organizmu ho dokáže aj vyčistiť, detoxikovať, pôsobí proti množeniu baktérií, pomáha pri chudnutí, je výbornou prevenciou rakoviny. Má protizápalové účinky a obsiahnutý fluorid pozitívne ovplyvní kvalitu Vašich zubov a kostí. Zelený čaj je teda veľmi vhodné popíjať aj pri osteoporóze (rednutiu kostí).

Kyselina listová

 • šalátnachádzajúca sa prirodzene v zelenine, ovocí, strukovinách v mäse i vajciach je veľmi dôležitá pre tvorbu a obnovu, ale i celkové fungovanie každej bunky v tele. Účinky kyseliny listovej sú preukázateľné aj v období tehotenstva, kedy jej nedostatok môže spôsobiť potrat, zvýšiť riziko poškodenia plodu a výskytu veľkého množstva anomálií, či vyvolať predčasný pôrod. Počas tehotenstva by ženy mali prijať dokonca až dvojnásobok odporúčanej dennej dávky – teda až 800 µg. U detí sa jej nedostatok prejavuje napríklad aj spomaleným rastom.

Vápnik

 • mliekominerálna látka, dôležitá nielen pre rast kostí a zubov, ale aj pre správnu funkciu buniek, prenos nervových impulzov či kontrakcie svalov. Dostatočný príjem vápnika znižuje riziko rednutia kostí, osteoporózy, riziko vzniku rakoviny hrubého čreva, zlepšuje trávenie, podporuje naše srdce, zrážanlivosť krvi, nervový i obehový systém. Čo sa týka mentálneho zdravia, pôsobí proti nespavosti, depresiám a chráni nás pred stratou pamäti. Prirodzene sa vápnik vyskytuje v mlieku, syroch, rybách, zelenine, orechoch, strukovinách a najlepšie sa vstrebáva večer.

Horčík

 • banánmagnézium sa prirodzene vyskytuje v banánoch, semiačkach, listovej zelenine, orieškoch, cereáliách či v brokolici. Jeho nedostatok sa prejavuje pocitmi únavy, vyčerpania, bolesťami hlavy, zápchou, zníženou schopnosťou koncentrácie či pocitmi psychickej vyťaženosti. Horčík by  nemal v našej strave chýbať. U mužov, či v období tehotenstva, či počas zvýšenej fyzickej záťaže, je odporúčaná dávka min. 400mg, ženy by mali príjímať aspoň 300mg horčíku denne. Horčík vám zaručene doplní stratenú energiu a vy sa budete cítiť ako nový človek.

Draslík

 • orieškynedostatok draslíku môže spôsobovať pocity únavy, avšak aj nesprávnu funkciu svalov a nervových prenosov. Okrem toho je zodpovedný za odstraňovanie škodlivín preč z tela a zachovávanie rovnováhy pH v tele. Dopĺňať by si ho mali najmä športovci a ľudia so zvýšenou fyzickou námahou, nakoľko u nich vzniká vysoký predpoklad kŕčov a srdcových porúch. Nájdeme ho v ovocí aj zelenine (mrkva, paradajky, listová zelenina, paprika, brokolica, zeler, papája, banány, jahody…) ale aj v tuniakovi, mandliach a čokoláde.

Meď

 • fazuľaje dôležitá pre krásu pokožky i vlasov, rovnako však aj na posilnenie imunity. Potrebujeme ju prijímať aj kvôli zdraviu kostí, kĺbov, mozgu a nervovej sústavy, jej príjem predstavuje výbornú prevenciu pred rakovinou, osteoporózou či neplodnosťou. Meď je skvelý antioxidant, vyskytujúci sa v orechoch a semiačkach, strukovinách, v mäse, pečeni a čerstvej zelenine. Jej nedostatok spôsobuje chudokrvnosť, šedivenie vlasov, zlé hojenie rán, zápaly prostaty  či dokonca poruchy nervovej sústavy, kôrnatenie ciev a zníženie odolnosti voči chorobám.

Sodík

 • soľnájdeme nielen v soli, ale aj v hovädzom mäse, chlebe, rybách, v masle, mrkve či hrášku a v údeninách. Je zodpovedný napríklad za normalizáciu pH v tekutinách, zabezpečuje prenos nervových vzruchov, funkciu svalov, podporuje činnosť obličiek, tráviaci trakt a zároveň ovplyvňuje hospodárenie organizmu vodou. Nedostatok sodíku spôsobuje únavu, nechutenstvo, kŕče, depresie. Na príjem sodíku by si mali dať pozor ľudia s vysokým krvným tlakom. Nadmerný príjem spôsobuje aj častá konzumácia minerálok s vysokým obsahom sodíku.

Chróm

 • cviklajeho užívanie obľubujú najmä ženy, pretože znižuje chuť na sladké. Je vhodný na regulovanie vysokého krvného tlaku, znižuje hľadinu cholesterolu, ovplyvňuje rast svalov a tvorbu energie, pozitívne vplýva proti únave a psychickej vyčerpanosti. Chróm nájdeme v čerstvom ovocí, mäse, cibuli, cvikle, v droždií, či dokonca v kakau a čiernom čaji. Jeho príjem je nevyhnutný aj v období tehotenstva, nakoľko zabezpečuje zdravý vývoj plodu.  Športovci a fyzicky ťažko pracujúci ľudia by ho mali prijímať asi 4 až 5 násobnom množstve, než bežný človek.

Molybdén

 • bylinkypodporuje tvorbu červených krviniek, ochraňuje nás pred rakovinou, podporuje dlhovekosť, ochraňuje zuby pred tvorbou kazu a podporuje sexuálnu aktivitu človeka. Nájdeme ho v cereáliách, pivovarskom droždií, v mlieku alebo aj v strukovinách, vajciach, petržlenovej vňati, kôpri alebo zemiakoch. Nedostatok molybdénu spôsobuje dnu, kazenie zubov, zníženie libida, chudokrvnosť či podráždenosť. U malých detí nedostatok zvyšuje riziko výskytu epileptických záchvatov, poruchy zraku a mentálnu retardáciu.

Biotín

 • žĺtoknavráti krásu Vašej pokožke a vlasom ich lesk. Preto by ho v dostatočnom množstve mala prijímať každá žena. Rovnako ovplyvňuje aj lámavosť nechtov, štiepenie tukov a cukrov, reguluje hladinu cukru v krvi, vďaka nemu dochádza k lepšiemu vstrebávaniu ostatných vitamínov. Jeho nedostatok spôsobuje bolesti svalov, depresie, malátnosť, vyššiu hladinu cholesterolu a mnoho ďalších príznakov. Prirodzene sa vyskytuje v žĺtkach, orieškoch, hubách, mlieku, zemiakoch, obilninách či v špenáte a v strukovinách.

Kyselina askorbová (vitamín C)

 • šípkyje snáď najznámejším vitamínom na svete. Jeho úlohou je samozrejme posilňovať imunitný systém, stimuluje tvorbu bielych krviniek,  je dôležitý pre normálny rast. Tento antioxidant sa podieľa na zdraví kostí, chrupaviek i zubov, ďasien a pokožky, pričom urýchľuje hojenie rán. Zabezpečuje spracovanie dôležitej kyseliny listovej. Nedostatok kyseliny askorbovej spôsobuje únavu, i slabosť organizmu. Najviac vitamínu C nájdeme v šípkach, čiernych ríbezliach, karfiole, citrusoch, v kiwi, brokolici, cesnaku či cibuli.

Vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12

 • cereálienedostatok vitamínov skupiny B spôsobuje únavu, oslabenú imunitu, nespavosť, akné, afty či celkovú nechuť vykonávať akúkoľvek fyzickú aktivitu. Užívanie vitamínov skupiny B urýchľuje rekonvalescenciu po chorobách, podporuje imunitu, či pomôcť organizmu zvládať zvýšenú psychickú a fyzickú vyťaženosť. Béčko nájdeme v mäse, droždí i cereáliách, ovsených vločkách, listovej zelenine, čerstvej zelenine, vajciach…

Dávkovanie Alkalia

Alkalio je koncept, ktorý Vám môže napomôcť posilniť oslabenú imunitu. Veľkou výhodou je fakt, že obsahuje až 19 aktívnych látok, u ktorých často pociťujeme deficit príjmu z bežnej stravy. Pozitívom je aj fakt, že nemusíte kupovať a užívať viacero druhov vitamínov, minerálov a stopových prvkov osve, máte ich všetky v “jednom balíku”. Vďaka jednoduchému dávkovaniu si posilníte zdravie naozaj jednoducho.

Nevýhodou však môže byť cena Alkalio, najmä ak s kúrou práve štartujete. Investovať jednorázovo takmer 70€ môže byť pre niekoho finančne náročné. Ak Alkalio beriete viac menej prevenčne, cena nemusí byť prekážkou, nakoľko Vám jedno balenie pri užívaní 3 kapsúl/deň vydrží celý mesiac. Navyše ide o komplexný produkt, ktorým si doplníte všetky potrebné živiny.

Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. V prípade alergie na niektorú zo zložiek Alkalio neužívajte. Ak sa liečite na cukrovku alebo užívate lieky na iné ochorenia, pred začatím užívania sa poraďte so svojim lekárom. Nikdy neprekračujte odporúčané denné dávky a skladujte mimo dosahu detí.

Dúfame, že Vám naša recenzia Alkalio pomohla a budeme radi, ak využijete naše Alkalio fórum a podelíte sa s nami o svoje skúsenosti s jeho užívaním.

Alkalio – Odkyslenie organizmu. Naozaj funguje?
4.5 (90%) 22

2 komentáre


 1. Alkalio som dostala na narodeniny od mojej maminy, ktorá je veľký blázon do týchto výživových doplnkov 🙂 ešte ho berem len 2. týždeň, takže nemôžem hodnotiť, ale dám na názor mamky, tá to má naštudované od A-Z a tej sa Alkalio celkom pozdávalo.

  Odpovedať

 2. Ja som si ho objednala a poctivo papám už 2 týždne. Zatiaľ nevidím rozdiel ale snáď splní to, čo sľubuje 🙂

  Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *