Atkinsonova diéta – skúsenosti. Schudla som. Koľko ste schudli vy?

Atkinsonova diéta patrí medzi najznámejšie a zároveň najpopulárnejšie druhy diét. Jej autorom je Robert C. Atkins. Tento americký kardiológ predstavil svetu svoju metódu už v roku 1972 a nepretržite ju rozvíjal až do roku 2003, kedy zomrel.

syr - 1 fáza atkinsonova dieta

Atkins odporúča jesť najmä mäso, tučné syry, vajcia, plnotučné mlieko a sladkosti. Naopak, z potravy vylučuje zemiaky, ryžu, pečivo z bielej múky a niektoré druhy ovocia. Vyzerá to ľahko a lákavo..

Táto diéta sľubuje jej zástancom nielen to, že schudnú bez toho, že budú hladovať, ale i to, že im táto metóda zlepší zdravotný stav a pamäť. Jediné, čo je nutné pre zhodenie niekoľkých kilogramov urobiť, je vylúčiť sacharidy a nahradiť ich proteínmi a tukmi.

Atkinsonova diéta totiž vychádza z teórie, že ľudia s nadváhou majú vo svojej potrave príliš veľa už spomínaných sacharidov. Ľudia potrebujú na svoje fungovanie rovnako sacharidy i tuky, avšak sacharidy sú spaľované na energiu ako prvé. Ak ich teda človek drasticky obmedzí a nahradí ich tukmi a proteínmi, telo začne spaľovať aj uložené zásoby tukov. Je tento spôsob chudnutia zdravý? Ani náhodou. Naopak, je extrémne nezdravý.

Návrat do reality

V prvých dňoch sa najskôr odvodníte. Sacharidy totiž fungujú ako zásobáreň energie. Ak ich prestaneme prijímať, telo siahne po zásobe, nachádzajúcej sa v pečeni, ktorá na seba viaže i vodu. Až potom prichádzajú na rad zásoby tukov a rovnako i svalovina. Vedľajším efektom tejto diéty je nechutenstvo, nevoľnosť či únava. Ak začnete pociťovať tieto syndrómy, môžete si gratulovať, začali ste si úspešne ničiť organizmus. Telo je v tejto fáze prekyslené a navyše tuky spôsobujú značné problémy kardiovaskulárnemu systému.

Ak chcete napriek prečítaným faktom skúsiť Atkinsonovu diétu, mali by ste si dopredu rozmyslieť, nakoľko Vám je Vaše zdravie naozaj cenné. Pretože riskovať zdravie kvôli strate zopár kilogramov sa naozaj nevypláca.

Atkinsonova diéta – skúsenosti. Schudla som. Koľko ste schudli vy?
Pridaj hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *