Biely čaj na pleť, výborný na akné. Skúsenosti hovoria áno

Pitie bieleho čaju naberá postupne na popularite. Je to najmä pre jeho lahodnú chuť, ktorá vyhovuje aj ľuďom, ktorí príliš neobľubujú čierne či zelené čaje. Okrem jemnej chute je však jeho pitie aj veľmi zdravé. Biely čaj totiž obsahuje najvyšší podiel antioxidantov.

Biely čaj na pleť

Antioxidanty pre Vaše zdravie

Prečo je vlastne prijímanie antioxidantov také dôležité pre Vaše zdravie? Je to jednoduché. Každý človek je denno denne vystavený pôsobeniu voľných radikálov, ktoré vznikajú pri metabolických procesoch v bunkách, no prirodzene sa nachádzajú aj vo vonkajšom prostredí. Antioxidanty sú látky, ktoré neutralizujú vplyv voľných radikálov v organizme. Ak by k takémuto procesu nedochádzalo, nenasýtené tuky by podliehali oxidácií. Pri pôsobení voľných radikálov dochádza k poškodeniu buniek a degenerácií DNA. Preto je prijímanie antioxidantov pre zdravé fungovanie ozaj dôležité.

Biely čaj - predaj
Ceny na stránke tee.sk

Prevencia pred rakovinou

Pri prevencií proti rakovine žalúdka či prostaty môže pomáhať aj pitie bieleho čaju. Najvýznamnejšiu úlohu tu hrajú flavonoidy, prírodné látky obsiahnuté napríklad aj v jadierkach hrozna či v červenom víne, ktoré spomaľujú rast existujúcich rakovinotvorných buniek a zabraňujú vzniku nových.

Znižovanie krvného tlaku a cholesterolu

Biely čaj Vám napomôže pri zriedení krvi, čí sa zníži krvný tlak . Pozitívne pôsobí aj na funkciu artérií. Podporovaním zdravej funkcie artérií tak znižuje riziko a dopady mŕtvice. Katechiny, ďalší druh antioxidantov obsiahnutých v bielom čaji, napomáhajú zvyšovať množstvo dobrého cholesterolu a znižovať množstvo zlého. Zabraňujú kôrnateniu ciev a zlepšujú tak prietok krvi.

Biely čaj na pleť a akné

Pre vyššiu hustotu a celkovú pevnosť kostí sa odporúča vypiť aspoň šálku bieleho čaju denne. Pomôže preventívne proti osteoporóze či artritíde. Vďaka tomu, že obsahuje stopové množstvo fluoridu, zabraňuje vzniku zubných kazov či zlého dychu. Biely čaj navyše dodá Vašej pokožke žiarivý lesk a zdravú pružnosť, nakoľko neutralizuje pôsobenie voľných radikálov po dlhodobejšom pobyte na slnku, zo stresu či nezdravého stravovania.

Biely čaj na pleť, výborný na akné. Skúsenosti hovoria áno
4.5 (90%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *