Chlorella – skúsenosti, dávkovanie a nežiadúce účinky

Chlorella, spolu so zeleným jačmeňom, patrí k zeleným rastlinám s vynikajúcimi účinkami na náš organizmus. Vďaka jej konzumácií dochádza k detoxikácii a odkysleniu organizmu. Užívanie zelených rastlín s chlorofylom nespôsobuje nežiadúce účinky a nášmu telu dodáva živiny v takej podobe, v akej sa prirodzene nachádzajú v prírode.

chlorella na detoxikáciu

Zloženie a účinky chlorelly

Názov chlorella znamená v preklade zelený a malý, čo potvrdzuje aj smaragdovozelená farba tejto známej jednobunkovej sladkovodnej riasy. Aj napriek tomu, že ide o vzrastom malý organizmus, obsahuje táto riasa širokú škálu biologicky významných zložiek.

Okrem najdôležitejších vitamínov a minerálov v nej nájdeme aj veľké množstvo chlorofylu, ktorý sa v lekárstve používa pre svoje protizápalové účinky. Veľmi významnou zložkou je aj rastový faktor chlorelly CGF (Chlorella Growth Factor), ktorý pôsobí tzv. “prebioticky” – dbá na to aby bolo prostredie, v ktorom existujú biotiká, biologicky bezchybné. Jeho efekt na organizmus je nesmierny – má omladzujúce účinky, posilňuje organizmus a urýchľuje tvorbu živej črevnej a vaginálnej mikroflóry.

Chlorella vulgaris vs. chlorella pyrenoidossa

Hoci väčšina užívateľov nerieši to, či konzumuje prvý alebo druhý druh, nájdu sa medzi nami aj takí, ktorých zaujíma, aký je rozdiel medzi týmito dvoma druhmi. Nech si už vyberiete ktorúkoľvek, obe Vám dodajú množstvo potrebných živín. Kým chlorella vulgaris je vďaka tenšej bunkovej stene organizmom ľahšie stráviteľna, chlorella pyrenoidossa obsahuje väčšie množstvo antioxidantov a je vhodnejšia na detoxikáciu. Rozdiel je aj v pomere bielkoviny-sacharidy-tuky a v spôsobe pestovania – vulgaris sa pestuje v kontrolovaných podmienkach uzavretých nádrží, pyrenoidossa zas umelo – v tropických až subtropických podmienkach, prípadne v jazerách s výraznou mineralizáciou.

Obe však spájajú účinky chlorelly, ich pozitívny vplyv na zdravie, či fakt, že telu dodajú všetky potrebné živiny.

 

Chlorella – skúsenosti, dávkovanie a nežiadúce účinky
4.5 (90%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *