Nárazové diéty môže skôr uškodiť, ako pomôcť

Ak ste sa rozhodli, že je najvyšší čas zhodiť nejaké tie kilogramy, nevrhajte sa bezhlavo do “zaručených” diét, o ktorých ste počuli či čítali v najnovších číslach ženských magazínov. Pravdu povediac takmer každá z populárnych diét, ktoré vyskúšala tá či oná celebrita, Vám môže skôr uškodiť než pomôcť.

krabičková dieta

Chudnutie by nemalo byť radikálnym skokom, ktorý organizmus zaskočí, ale plynulým procesom, smerujúcim k Vašej spokojnosti. V prvom rade si musíme uvedomiť, že naše telo potrebuje na zabezpečenie správneho chodu všetkých jeho súčastí energiu, ktorú získa príjmom potravy. Prebytkovú energiu si následne ukladá ako rezervu vo forme tukov. Ak teda prijmeme viac energie, než organizmus skutočne potrebuje, začneme priberať.

Chudnutie začne v momente, keď začne využívať zásobu energie. Najvhodnejšou metódou je úprava jedálnička, aby sme znížili príjem kalórií a zvýšená telesná aktivita. Jednoduché. Ak sa rozhodnete pre zdravé chudnutie, je vhodné osvojiť si zdravé stravovacie návyky. Diéta a chudnutie je spravidla krátkodobým procesom, ale zdravý životný štýl si môžete vybudovať permanentne.

Pohyb, pohyb, pohyb!

Ak nie ste najväčším fanúšikom fitness centier a nemáte chuť nútiť sa každý deň do behania, uvedomte si, že aj obyčajná rezkejšia prechádzka pomôže viac ako vysedávanie pred televízorom. Začnite pomaly a zistíte, že pre svoje zdravie spravíte veľa, ak napríklad pred MHD uprednostníte svoje nohy. Nejazdte všade výťahom, ale sa prebehnite po schodoch. Choďte si zaplávať a na nákupy sa prejdite. Nájdite si individuálny či kolektívny šport, ktorý Vás baví. Akýkoľvek pohyb, čo i len pol hodinka denne, Vám môže priniesť benefity, ak sa vykonáva pravidelne. Nebojte sa preto začať ešte dnes a možno budete prekvapení, aké je chudnutie jednoduché.

Nárazové diéty môže skôr uškodiť, ako pomôcť
Pridaj hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *