Condrosulf 400 mg – recenzia a skúsenosti s prípravkom

Tento liek je určený na dlhodobú liečbu degeneratívnej choroby kĺbov – osteoartrózy. V tomto článku sa podrobne pozrieme na tento liek a povieme si o ňom niečo viac. Ak máte problém z nejakou z foriem osteoartrózy, zbystrite pozornosť.

Condrosulf 400mg na liečbu osteoartrózy

Condrosulf 400 mg je liek, ktorý sa používa na dlhodobú liečbu osteoartrózy (OA), najmä typov ako OA stehnovo-kolenná, OA stehenno-lýtková, artróza bedrového kĺbu, arteóza kolenaartróza prstových kĺbov. Vyrába sa v dvoch formách, na výber máte rozpustné vrecko alebo tablety. Bez lekárskeho predpisu však kúpite iba tablety.

Účinky prípravku Condrosulf 400 mg

 • Zvyšuje elasticitu chrupavky a jej tlmiaci efekt
 • Tlmí aktívu enzýmov, ktoré poškodzujú chrupavkové tkanivo
 • Vyvíja protizápalový efekt
 • Podporuje tvorbu základnej chrupavkovej hmoty
 • Zabezpečuje chýbajúce množstvo chondroitínsulfátu v kĺboch
 • Zvyšuje pohyblivosť kĺbov
 • Zlepšuje pohyb
 • Stabilizuje nežiadúcu artrózu
Balenie Eshop Cena Objednať
Condrosulf 400 mg tablety

60 tabliet

Najlekaren.sk logo 11,70€ Do obchodu
Condrosulf 400 mg tablety

60 tabliet

Logo DrMax.sk 11,79€ Do obchodu
Condrosulf 400 mg tablety

60 tabliet

Logo Pilulka.sk 11,99€ Do obchodu
Condrosulf 400 mg tablety

60 tabliet

Logo Lekáreň Tri veže 14,35€ Do obchodu

V tabuľke uvádzame ceny, ktoré sú platné v čase písania recenzie Condrosulf 400 mg. Ceny sa môžu meniť.

Zloženie

✅ Condrosulf 400 tablety – Jedna tableta obsahuje 400 mg sodnej soli chondroitínsulfátu. Pridané látky: magnéziumstearát.

✅ Condrosulf 800 granulát – Jedno vrecko obsahuje 800 mg sodnej soli chondroitínsulfátu. Pridané látky: bezvodá kyselina citrónová, sodná soľ sacharínu, koloidný oxid kremičitý bezvodý, sorbitol, pomarančovú príchuť, oranžovú žlť (E110).

Dávkovanie

 • Granulát – užíva sa jedno vrecko za deň. Obsah vrecka vysypte do pohára a zalejte vodou. Nechajte ho rozpustiť a následne vypite.
 • Condrosulf 400 tablety – odporúčaná denná dávka sú 2 tablety denne, pokiaľ inak neurčí lekár. Tabletu zapite dostatočným množstvom vody.

Pre koho je liek určený?

Tento liek je vhodný pre mužov aj ženy, ktorí majú problémy s osteoartrózou. Liek nie je vhodný pre deti do 15 rokov. Klinické skúšania sa robili len s teenagermi prevyšujúcimi túto vekovú hranicu.

Podľa skúseností užívateľov možno predpokladať, že prípravok je skutočne účinný a poskytuje väčšine pacientov úľavu od nepríjemných príznakov osteoartrózy.

Condrosulf pre tehotné a dojčiace ženy

Zatiaľ nie je známe, či má užívanie lieku nejaký dopad na plod. Taktiež nie je známe, či má liek vplyv na materské mlieko.

Tento liek by mal byť podávaný len takým tehotným a dojčiacim ženám, ktoré ho nevyhnutne potrebujú, avšak musia byť pod lekárskym dozorom.

Aké sú vedľajšie účinky?

Liek môže spôsobovať rôzne vedľajšie účinky. Medzi najčastejšie patria žalúdočné a črevné ťažkosti, vracanie a zápcha. Ak sa u vás prejaví nejaká alergická reakcia alebo ste precitlivelí na niektorú z látok, liek nepoužívajte. Ak užívate iné lieky, konzultuje to so svojim lekárom alebo lekárnikom!

Liek skladujte na tmavom a suchom mieste mimo dosahu detí. Dodržujte odporúčané dávkovanie, zvyšovanie dávky sa nepreukázalo ako významne účinnejšie a efektívnejšie. Navyše, ak by ste sa rozhodli zobrať väčšiu ako výrobcom odporúčanú dávku, zvyšujete tým exponenciálne možný výskyt vedľajších neželaných účinkov. Pred použitím prípravku si teda pozorne prečítajte príbalový leták.

Cena a dostupnosť

Liek môžete zakúpiť v niektorých kamenných lekárňach a na internetových stránkach online lekární. Cena Condrosulf 400 v tabletách sa pohybuje od 11 € do 14 €.

Balenie obsahuje 60 tabliet, čo pokryje dávkovanie na 1 mesiac. Cena Condrosulf 800 v granulovanej forme je okolo 14 €, avšak táto forma lieku je viazaná na lekársky predpis.

Skúsenosti a recenzie od užívateľov

Na internetových fórach sme našli viaceré ohlasy na daný liek. Čo sa týka účinnosti tohto preparátu, niektorí ho chvália, iným nezabral. Viacerí ľudia sa sťažovali na vedľajšie účinky, najmä na bolesti žalúdka a opuchy. Preto je asi nutné, aby ste liek vyskúšali sami na sebe.

V komplexnom ponímaní by sme mohli povedať, že na tento liek boli pozitívne ohlasy, čo sa týka účinnosti aj ceny. Výsledky sa dostavili zhruba po dvojmesačnom užívaní lieku.

Recenzie a skúsenosti s Condrosulf 400 na heureke

Možné alternatívy

 • Kolagén 4000 je rozpustný prášok, ktorý dodáva do kĺbov potrebný kolagén, čím regeneruje kĺby a pomáha s pohyblivosťou. Liek je voľne predajný výživový doplnok, ktorý vám môže čiastočne uľaviť od bolesti tým, že posilní a doplní kolagén do vašich kĺbov.
 • ArthoStop je výživový doplnok pre kĺby. Udržuje zdravie kĺbov a vyživuje ich, vďaka čomu sa zlepšuje pohyblivosť a znižuje sa bolesť. Vďaka dobrému zloženiu pomáha regenerovať kĺby a ich chrupavky. Je niekoľko druhov Arthrostopu, ktoré sú obohatené o rôzne vitamíny, ktorými napomáhajú dosahovať účinnosť v širšom spektre. Máte na výber z viacerých veľkostných balení. Je dostupný v lekárňach a na internete, a nie e viazaný na lekársky predpis.
 • Wobenzym je liek, ktorý obsahuje viaceré enzýmy, ktoré vplývajú na imunitu a široké spektrum rôznych ochorení. Tlmí opuchy, zápaly, rozpúšťajú krvné zrazeniny, regeneruje tkanivá a sliznice. Pomáha aj pri poúrazových a pooperačných stavoch. V tomto smere pomáha na chronické zápaly kĺbov, ktoré majú recidívny charakter. Wobenzym pomáha preliečiť zápaly, ktoré v kĺboch vznikajú a tým eliminuje bolesť.

Čo nám ponúka príroda na boľavé kĺby?

Z prírodných zdrojov skúste siahnuť po ✅ Vincentke, jej pitie napomáha celému pohybovému aparátu, regeneruje kĺby po operáciách, pri artróze a iných ťažkostiach.

✅ Jedľový olej môže pomôcť pri bolesti kĺbov. Stačí olejom natrieť bolestivé miesta a nechať to na prírodu.

Lopúchy. Recept starých materí na bolesti kĺbov zastupuje lopúch. Prikladajte na noc na bolestivé miesto lopúch. Do rána očernie, na ďalšie noci opakovane lopúch prikladajte na miesta, kým lopúch ráno nebude zelený.

Lopúchové listy na liečbu bolestí kĺbov

Bolesti kĺbov by ste nemali prehliadať. Zbytočne vás obmedzujú a nie je to príjemné. Preto navštívte lekára, ktorý zistí príčinu a odporučí vám liečbu vhodnú pre vás. Rozhodne, je potrebné upraviť životosprávu a dbať na prísun potrebných látok pre naše kĺby. Čo sa týka lieku Condrosulf 400, sú naň dobré aj menej dobré ohlasy, avšak za vyskúšanie stojí.

Condrosulf 400 mg – recenzia a skúsenosti s prípravkom
3.5 (70%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *