Krabičková diéta – Aké sú vaše skúsenosti?

Denno denne sa presviedčame o tom, že kúpiť sa dá takmer všetko. Jedlo nie je výnimkou. Jedným z novodobých výstrelkov držania diéty, ktorý dorazil už aj na Slovensko, je takzvaná krabičková diéta. Je určená nielen zaneprázdneným ľuďom, ktorí nemajú čas starať sa o svoju životosprávu, ale i tým, ktorí sa príliš nehrnú do varenia či študovania zásad chudnutia.

krabičková dieta

Pomocou krabičkovej diéty si možno zabezpečiť pravidelný prísun vopred objednaného jedla. Človek sa nemusí o nič starať, jednoducho si vyberie firmu a päť porcií jedla mu doručia tam, kam chce.

Na Internete už možno nájsť niekoľko dodávateľov, ktorí sa pýšia svojou spoluprácou s výživovými expertmi či dietológmi a sľubujú dodanie takej pestrej stravy, ktorá Vám pomôže schudnúť bez akejkoľvek námahy. Na výber je niekoľko programov krabičkovej diéty. Na základe energetickej hodnoty si možno vybrať hneď z troch.

kravičková dieta pri chudnutí

Krabičková diéta a jej nevýhody

Nespornou výhodou diéty je fakt, že Vám zabezpečí pravidelný prísun potravy. Ak ju budete dodržiavať, naučíte sa jesť 5x denne. Avšak ako to už býva, nevýhody prevažujú výhody na plnej čiare.

Okrem toho, že takýto spôsob stravovania nemusí chutiť každému, je tu možný problém s nízkou energetickou hodnotou potravy. Hladovanie totiž nikomu nepomôže schudnúť. Ak prijmete menej energie, ako potrebujete na fungovanie, strácate svalovú hmotu. Navyše tu je riziko jojo efektu, teda opätovného pribratia kilogramov, ktoré zhodíte, hneď po skončení držania krabičkovej diéty.

Ďalšou nevýhodou je fakt, že človek nikdy nevie, či má výber jedálnička na konkrétny deň na svedomí naozaj odborník. Pre správne chudnutie je dôležité prijímať jedlo s určitým pomerom sacharidov, bielkovín a tukov. Ak takýto pomer nie je dodržaný, na chudnutie môžete zabudnúť. Dostanete iba minimálne množstvo potravy za maximálnu cenu. Nevýhodou je teda i fakt, že takáto diéta je pomerne drahá, no výsledky nie sú ničím garantované .

kravičková dieta - denný prídel bielkovín

Krabičková diéta – Aké sú vaše skúsenosti?
Pridaj hodnotenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *