Vlasové aktivátory na rast vlasov. Capillan, Biohar alebo Reghaar?

Vlasové aktivátory Capillan, Biohar a ReghaarKaždý z nás túži po krásnych a zdravých vlasoch. O to väčší šok prichádza v momente, keď si uvedomíme, že vlasov na vankúši či na podlahe v kúpeľni je čoraz viac a viac. Vypadávanie vlasov trápi mužov i ženy v rôznom veku. Dôvodov nájdeme hneď niekoľko – od dočasného nedostatku vitamínov, cez hormonálne zmeny, dedičnú predispozíciu až po komplexnejší zdravotný problém.

Rast vlasov sa našťastie dá podporiť používaním špeciálnej vlasovej kozmetiky. Na trhu nájdeme hneď niekoľko riešení. Okrem šampónov, balzamov či  bylinných vodičiek na vlasy možno siahnuť aj po vlasovom aktivátore.

Na trhu ich nájdeme viacero značiek, najčastejšie sa však diskutuje o trojici vlasových aktivátorov Capillan, Biohar a Reghaar. Ktorý z nich je najlepší? Aké je ich zloženie a kde sa dajú zohnať? Všetko podstatné o vlasových aktivátoroch sa dozviete v našom článku!

Čo je to vlasový aktivátor?

Ide o preparát, ktorý zabraňuje nadmernému vypadávaniu vlasov a zároveň stimuluje rast nových vlasov. Aktivátor obsahuje látky, ktoré zabraňujú zmršťovaniu vlasových folikulov. Jeho hlavnou úlohou je predĺženie rastovej fázy vlasov – tzv. anagénu.

Zmenšujúce sa folikuly totiž produkujú slabšie vlasy s menším korienkom a nedostatočne intenzívnym pigmentom. Obnova vlasových korienkov je kľúčovou úlohou v boji proti vypadávaniu vlasov.

Ako rastú vlasy?

Normálny rast vlasov má vždy 3 fázy:

 1. Rastová fáza (anagén) – samotný viditeľný rast nových vlasov, počas ktorého dochádza k rapídnemu množeniu rastových buniek v korienkoch vlasov. V tejto fáze dochádza k zarastaniu vlasových folikulov do hlbšej vrstvy kože, dôsledkom čoho sú folikuly lepšie “ukotvené” i vyživovené. Táto fáza trvá 2 až 8 rokov.
 2. Prechodná fáza (katagén) – trvá 2 až 4 týždne. Počas nej dochádza k zastaveniu rastu vlasu, postupnému zmršťovaniu vlasového folikulu a oddeleniu vlasového korienka od prívodu krvi. Vlas je zároveň vytláčaný z hlbšej časti kože na jej povrch, pripravuje sa na svoje vypadnutie.
 3. Oddychová regeneračná fáza (telogén) – 2 až 4 mesačná fáza, počas ktorej dochádza k obnoveniu vlasového korienka. Samotný vlas sa počas telogénu uvoľní z folikulu a vypadne. Predpokladá sa, že v tejto fáze je vždy 1/10 celkového množstva vlasov. Je teda prirodzené, že každý deň prídeme o 70 až 100 vlasov.

Rastový cyklus vlasu - ako rastú vlasy?

Účinky aktivátorov na vlasy

Vlasové aktivátory na rast vlasov sú komplexné prípravky, ktoré podporujú celkové zdravie vlasov.

Pokožku hlavy, vlasové folikuly, korienky, ale aj samotné vlasy totiž:

 • vyživujú
 • posilňujú
 • hydratujú
 • regenerujú

Pre koho je vhodný?

Veľkou výhodou týchto výrobkou je aj to, že s ú univerzálne. Sú vhodné pre obe pohlavia. Pri výbere preto nemusíte hľadať špeciálny vlasový aktivátor pre ženy alebo mužov, vyberte si jednoducho taký, ktorého zloženie sa vám pozdáva najviac.

Najlepší vlasový aktivátor

V eshopoch a online lekárňach sa dá kúpiť hneď niekoľko výborných produktov, ktoré sú rokmi osvedčené. Aktivátory na vlasy majú rozdielne zloženie, obsahujú zmes vitamínov, extraktov z liečivých rastlín a ďalších aktívnych látok, ktoré naštartujú proces obnovy vlasov na hlave.

Jednoznačná odpoveď na otázku „ktorý vlasový aktivátor je ten najlepší?“ bohužiaľ neexistuje.

Niektorým z nás lepšie sadne Biohar s obsahom prírodného hyaluronanu a kolagénu, inému Capillan s panthenolom a extraktom z harmančeka, hamamelu a myrhy a ďalšiemu aktivátor Reghaar s výťažkami zo žihľavy a lopúcha.

Cena vlasových aktivátorov je však natoľko nízka, že si môžeme dopriať ten luxus vyskúšať všetky a zistiť, ktorý nám vyhovuje najviac.

 Vlasový aktivátor Biohar, 75 mlVlasový aktivátor Biohar

Aktívne zloženie:

 • Kolagén
 • Hyaluronan sodný
 • Vitamíny B1 – 12
Viac informácií
 Vlasový aktivátor Reghaar, 50 mlVlasový aktivátor Reghaar Aktívne zloženie:

 • Vitamíny E, B5, B7 (Biotín)
 • Extrakt zo žihľavy dvojdomej
 • Extrakt z lopúcha obecného
 • Octopirox
Viac informácií
 Vlasový aktivátor Capillan, 200 mlVlasový aktivátor Capillan Aktívne zloženie:

 • Kreatín
 • Panthenol
 • Vitamíny A a E
 • Extrakt z Harmančeka
 • Extrakt z Hamamelu viržinského
 • Extrakt z Myrhy
Viac informácií

Recenzie a skúsenosti pomôžu pri výbere

Na našom webe sa venujeme tematike vypadávania vlasov už dlhší čas. Pripravili sme pre vás rozsiahle recenzie o najpredávanejších vlasových aktivátoroch, v ktorých nájdete všetky potrebné informácie o zložení, účinkoch, používaní a cene vlasových aktivátorov. V našich článkoch nájdete aj skúsenosti množstva ľudí, ktorí aktivátory rastu vlasov vyskúšali a podelili sa o svoju osobnú skúsenosť.

Veríme, že vám pomôžu pri výbere. Neváhajte a prečítajte si:

Vlasové aktivátory na rast vlasov. Capillan, Biohar alebo Reghaar?
4.5 (90%) 2

Jeden komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *