Vlasové hnojivo Maxivitalis – zloženie, skúsenosti, recenzie

Vlasové hnojivo proti vypadávaniu vlasovNadmerné vypadávanie vlasov, ich zlá kvalita a pomalý rast nových vlasov trápi nejedného z nás. Nik z nás sa totiž nepoteší tomu, ak sa mu na hlave objavia menšie či väčšie lysiny. Boj s vypadávajúcimi prameňmi vlasov však má pomerne jednoduché riešenie. Neváhajte a siahnite po účinnom lieku, ktorý vám dnes predstavíme.

Vlasové hnojivo Maxivitalis je výživový doplnok s komplexným zložením látok, ktoré zlepšujú kvalitu vlasov a vyživujú pokožku hlavy. Tento prírodný doplnok nás potešil výbornými recenziami a výbornou cenou.

Aké sú jeho účinky a zloženie? Všetko podstatné si prečítate v našom článku!

Účinky hnojiva na vlasy

 • Zníženie intenzity vypadávania vlasov
 • Zlepšenie uchytenia vlasových cibuliek
 • Výživa vlasových folikulov a pokožky hlavy
 • Výživa existujúcich i novo vyrastených vlasov
 • Podpora rastu nových vlasov, zvýšenie ich hustoty
 • Zlepšenie pevnosti a sily vlasov
 • Ochrana pred štiepením a poškodením vlasov a vlasových končekov
 • Viditeľné zvýšenie kvality a lesku vlasov

Objednávajte z overeného eshopu prezdravie.sk

Vlasové hnojivo proti vypadávaniu vlasov

 Vlasové hnojivo Maxivitalis, 150 tabliet
Dávka na:
2 a pol mesiaca
Cena:
20,80 €

Objednať 150 tabliet

 

 Vlasové hnojivo Maxivitalis, 60 tabliet
Dávka na: 
1 mesiac
Cena:
12,60€

Objednať 60 tabliet

Pre koho je vhodné?

Výživový doplnok Vlasové hnojivo je vhodné pre ženy i mužov. Jednoducho pre všetkých, ktorí potrebujú zvýšiť kvalitu vlasov, podporiť ich rast a vyhrať boj nad ich nadmerným vypadávaním.

Je jedno, či je príčina vypadávania vlasov genetického, hormonálneho alebo stresového pôvodu. Vlasové hnojivo účinkuje nezávisle od pôvodu príčiny.

Užívanie Vlasového hnojiva v období tehotestva a dojčenia treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom. Produkt nie je však vhodný pre deti do 3 rokov.

Zloženie doplnku

Vlasové hnojivo je komplexom hneď niekoľkých látok, ktoré sú nevyhnutné pre rast, výživu a ochranu vlasov pred vypadávaním. Obsahujú totiž aminokyseliny, ktoré sa podieľajú na tvorbe a vstrebávaní kolagénu,  keratínu či síry – látok, ktoré sú jedným zo stavebných prvkov vlasových buniek.

Vitamíny skupiny B sa zas starajú o rast nových i existujúcich vlasových buniek. Vyživujú vlasové folikuly a chránia ich pred zmršťovaním. Znižujú preto riziko vypadávania vlasov a podporujú rýchlejší rast nových vlasov. Obsiahnuté minerálne látky sa postarajú o kvalitu vlasov, zdravie vlasovej pokožky a aj o výborné uchytenie vlasových cibuliek na hlave.

Dávkovanie a užívanie vlasového hnojiva

Podrobnejšia charakteristika jednotlivých zložiek

 L-metionín – táto esenciálna kyselina sa podieľa na syntéze kolagénu, látky ktorá celkovo podporuje rast vlasov. Kolagén totiž zrýchľuje rast nových vlasov, zlepšuje ich kvalitu, pevnosť, zvyšuje hustotu vlasov.
L-metionín zároveň bráni lámaniu a štiepeniu vlasov. Má detoxikačné a antioxidačné účinky. Náš organizmus chráni pred negatívnym vplyvom voľných radikálov. Okrem toho pomáha aj pri regenerácií pokožky, nechtov, funguje ako spalovač tukov a pomáha pri chudnutí.

 Cysteín – neesenciálna aminokyselina má, podobne ako L-metionín, detoxikačné účinky –chráni nás pre škodlivými vplyvmi okolitého prostredia. Látka pomáha urýchľovať rast nových vlasov a spevňovať ich. Zároveň zabezpečuje transport zinku a železa do vlasových korienkov, čím zabezpečuje ich výživu a vlasy chráni pred vypadávaním.

 MSM (metylsulfonylmethan) – ide o výborný zdroj organickej síry, chemického prvku, ktorý je jedným zo základných stavebných prvkov každého vlasu. MSM preto dokáže podporiť a zrýchliť rast nových vlasov. Síra je zároveň nevyhnutná aj pre tvorbu kolagénu a keratínu, látok, ktoré sú potrebné pre rast zdravých vlasov aj nechtov, ale aj pri regenerácií poškodenej pokožky, svalov či kostí.

 Kremík – je ďalší stavebný prvok vlasov a nechtov. Týmto tkanivám dodáva pružnosť a pevnosť, chráni ich teda pred lámaním, štiepením a poškodzovaním. Tento prvok sa podieľa aj na tvorbe kostí, zubov či chrupaviek, pomáha pri liečbe osteoporózy, ale aj pri rôznych kožných ochoreniach.

 Zinok – jeho nedostatok (pozor, ale i nadbytok!) spôsobuje vypadávanie vlasov. Dostatočný príjem zinku je výbornou prevenciou pred šedivením, ale aj pred vznikom akné. Zinok sa okrem iného podieľa na tvorbe bielkovín a aj inzulínu. Chráni nás pred výskytom zápalov kože a ústnej dutiny.

 Vitamíny B5 a B7 – vitamíny skupiny B patria z hľadiska rastu krásnych a zdravých vlasov k tým najdôležitejším prvkom. Vit. B5 sa stará o zníženie rizika vypadávania vlasov, ich lesk, pevnosť a silu, dokáže upokojovať podráždenú vlasovú pokožku.

Vitamín B7 (biotín) zas podporuje ich rast. Ak ho máme v tele málo, potom dochádza k vypadávaniu a rednutiu vlasov. B7-čka vyživuje vlasové folikuly, vďaka čomu sú naše vlasy silnejšie, zdravšie a viditelne krajšie.

Kompletné zloženie si môžete preštudovať v tabuľke

Aktívna zložka Vlasového hnojiva Množstvo v 1 tablete
L-metionín 100 mg
Cysteín 50 mg
MSM (metylsulfonylmethan) 50 mg
Kremík 20 mg
Zinok 10 mg
Kyselina pantoténová (vitamín B5) 6 mg
Biotín (vitamín B7) 2 mg
Prídavné látky: stearan horečnatý , mikrokryštalická celulóza

Skúsenosti s užívaním Vlasového hnojiva

Recenzií Vlasového hnojiva potvrdzujú, že produkt naozaj účinkuje a pomáha.

Hodnotenie a skúsenosti možno nájsť na heureke:

Hodnotenie Vlasového hnojiva heureka

Skúsenosti s používaním Vlasového hnojiva Maxivitalis

prípadne v eshope prezdravie.sk

Recenzie a skúsenosti Vlasové hnojivo Maxivitalis

Dávkovanie a užívanie

 • Denná odporúčaná dávka je 1 tableta 2x denne
 • Tablety sa užívajú ráno a večer, zapíjajú sa väčším množstvom tekutiny
 • Vlasové hnojivo sa musí užívať dlhodobo – minimálne 3 mesiace

Vlasové hnojivo proti vypadávaniu vlasov

Vyskúšať Vlasové hnojivo

Upozornenia a skladovanie doplnku

 • Výrobok nie je vhodný pre deti do 3 rokov, skladujte ho mimo ich dosahu
 • Užívanie Vlasového hnojiva v tehotenstve alebo počas dojčenia konzultujte s lekárom
 • Tablety sa nesmú užívať pri alergií alebo známej precitlivenosti na niektorú z jej zložiek
 • Nikdy neprekračujte maximálnu dennú dávku (2 tablety)
 • Tablety skladujte v suchu a v tme pri teplote 15 až 25° C

 

Vlasové hnojivo Maxivitalis – zloženie, skúsenosti, recenzie
5 (100%) 2

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *