Zelená káva na chudnutie. Účinky, dávkovanie a skúsenosti

Možno ste už aj vy počuli o zelenej káve. Nejde o žiadny mediálny výmysel, ale o kávu, ktorá sa po zbere nepraží. Aké sú jej výhody? Jednou z nesporných výhod je jej trvácnejšia čerstvosť. Po tom, čo sa kávové zrná upražia do podoby, ktorá je exportovaná zákazníkom po celom svete, klesá ich sviežosť závratným tempom. Nevraviac o mletej káve, kde o výraznej aróme môžeme hovoriť tak prvý deň po otvorení balíčku.

Zelenú kávu, ktorá sa spracuje hneď po zbere, si môže zákazník upražiť po jej kúpe svojpomocne. V nepraženej forme nemožno tento nápoj konzumovať. Na internete možno nájsť niekoľko firiem, zaoberajúcich sa distribúciou zelenej kávy, ktoré Vám poskytnú túto službu hneď pri jej kúpe.

Káva a chudnutie?

Okrem prípravy klasického nápoja sa zelená káva využíva i na výrobu extraktu. Prvotné štúdie, zaoberajúce sa vplyvom extraktu zo zelenej kávy na znižovanie telesnej hmotnosti človeka, potvrdzujú jeho pozitívny účinok. V máji 2012 boli na konferencií v San Diegu tlmočené výsledky štúdie, ktorej sa zúčastnilo 16 mladých ľudí s nadváhou. Potvrdilo sa, že osoby, ktoré užívali extrakt zo zelenej kávy, dokázali v priebehu 22. týždňov zredukovať svoju telesnú hmotnosť až o 10,5%.

Zelená káva ako prírodné liečivo

Čistý extrakt zo zelenej kávy obsahuje množstvo kyseliny chlorogénovej, ktorá pôsobí ako silný antioxidant. Pri pražení sa množstvo tejto kyseliny znižuje, preto má zelená káva viac pozitívnejších benefitov na naše zdravie. Zelená káva preto úspešnejšie bojuje proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú poškodzovanie buniek. Dokáže však aj znižovať krvný tlak, množstvo glukózy v krvi a zabraňuje usadzovaniu tuku v tele.

Treba si však uvedomiť, že aj zelená káva obsahuje kofeín a teda nie je vhodná pre všetkých napriek faktu, že doposiaľ neboli odhalené vedľajšie účinky počas konzumovania.

Skúsenosti a recenzie

Ak máte so zelenou kávou skúsenosti,  podeľte sa o ne v diskusii pod článkom. Vo všeobecnosti môžeme ale konštatovať, že ľudia sú s účinkami zelenej kávy spokojní. Recenzie sú väčšinou pozitívne i keď narazíme aj na negatívne, ako v nasledujúcej ukážke:

Zelená káva - skúsenosti

Zelená káva na chudnutie. Účinky, dávkovanie a skúsenosti
5 (100%) 2

Jeden komentár


  1. Podľa mnohých výskumov zelený čaj zohráva veľmi dôležitú úlohu v procese chudnutia. Viete o tom už od určitého času, ale prečo je to také dôležité? Hlavne preto, že zelený čaj podporuje proces termogenézy – spaľovania tukov. Okrem toho znižuje hladinu lipidov – napr.takých, ako je zlý cholesterol – LDL. Výhodou výťažku ze zeleného čaju je: úbytek hmotnosti a relatívna ochrana proti rakovine.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *