Kokosový olej panenský BIO
(78.8%)
Kokosový olej panenský BIO
babickinazahrada.sk6,80 €Do obchodu babickinazahrada.sk
pilulka.sk3,49 €Do obchodu pilulka.sk
drmax.sk11,99 €Do obchodu drmax.sk

Zloženie, užívanie, účinky

Popis: Unikátne vlastnosti kokosového oleja v zdravej kuchyni a aj v starostlivosti o vaše telo. Kokosový olej  ako potravina: Má lahodnú chuť a vôňu Pomáha eliminovať kvasinky, baktérie aj vírusy Veľmi ľahko sa trávi Neobsahuje cholesterol Pomáha pri hypoglykémii Má vysokú tepelnú stabilitu Kokosový olej obsahuje asi 45% mastnej kyseliny laurovej, zvyšok tvoria hlavne kyseliny kaprová, kaprylová a myristová. Všetky majú schopnosť narušenia lipidovej membrány kvasiniek, baktérií i vírusov. Fungujú teda ako prírodné antibiotiká. Nezvyčajné je, že trávenie kokosového oleja sa podobá skôr sacharidom. Nepotrebuje žlč ani enzýmy slinivky a rozkladá sa na glukózu - zdroj energie. Na rozdiel od iných tukov sa preto neusadzuje v tele. Trávi sa ale predsa len pomalšie ako sacharidy a dodáva organizmu energiu postupne. Práve preto kokosový olej doporučujú dietológovia ľudom, ktorí majú problémy s hypoglykémiou a diabetom. Olej totiž vyrovnáva náhle výkyvy hladiny cukru v krvi. Pár lyžičiek oleja tak dokáže navodiť pocit nasýtenia na niekoľko hodín, čo je ideálne pri redukčných diétach. Takto sa dá počas chudnutia vyhnúť neustálym chúťkam na jedlo, ktoré často vedú k ďalšiemu prejedaniu sa. Kokosový olej a starostlivosť o telo: Má nádhernú jemnú vôňu Je to najlepší olej na masáže Zvláčňuje a chráni pokožku Je skvelý po opaľovaní a po holení Panenský kokosový olej má aj iné prednosti - je dokonalý ako pleťový a telový olej, ideálny aj pre suchú a citlivú pokožku. V zime ochráni pleť a pery pred mrazom, v lete sa stará o kožu po opaľovaní. Má pritom zvláštnu schopnosť ju regenerovať pri spálení. Jeho zloženie je blízke tukom v pokožke, ktorá preto olej ochotne prijíma a využíva.  Už prastaré texty z Ázie zmieňujú použitie kokosového oleja pri erotických radovánkach a masážach. Formou zábalov dodáva vlasom lesk a zlepšuje ich kvalitu. Kokosový olej je skvelý pre masáže, kedy jeho jemná exotická vôňa umocní relaxačný zážitok. Zvláštnosťou je tuhá konzistencia, ktorá sa približne pri teplote 25°C mení na tekutú. Zloženie/ Ingredients: 100% BIO extra panenský kokosový olej lisovaný za studena. Použitie: Kokosový olej na bežné použitie podľa potreby v kuchyni - varenie, pečenie, priama konzumácia. Olej je vhodný na ošetrenie suchej pokožky, prípadne vlasov.

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o Kokosový olej panenský BIO myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 6,80€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka Kokosový olej panenský BIO

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s Kokosový olej panenský BIO spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy

Makový olej

Makový olej
9,90 €