Detoxikácia organizmu

Detoxikácia je pojem, ktorým pomenuvávame proces očisty organizmu. Jej cieľom je zbaviť sa všetkých škodlivých látok, ktoré sa nahromadili v našom tele. Najčastejšie ide o toxíny z okolitého prostredia (chemické látky, ťažké kovy), zvyšky potravín, ktoré telo nevie spracovať, lieky, alkohol, drogy.

Naše telo sa týchto látok zbavuje pomocou prirodzených vylučovacích procesov. Odplavovanie toxínov zabezpečuje pečeň, obličky, pľúca, lymfatický systém, tráviaci systém a koža. Náš organizmus si však nedokáže porátať s celkovým množstvom škodlivých látok, čo sa najčastejšie prejaví ako vážny či menej vážny zdravotný problém. Preto mu treba pomôcť.

Rôzne metódy detoxikácie

Detoxikácia organizmu môže mať rôzne podoby. Zmena stravovacích návykov, zvýšenie príjmu vody, cvičenie, popíjanie bylinných čajov, užívanie výživových doplnkov na detoxikáciu. Niektoré detoxikačné kúry sú však účinnejšie než ostatné. Ako sa teda vyznať v nekonečnom množstve rád, na ktoré natrafíme?

Na našom webe vám prezradíme a popíšeme rôzne metódy detoxikácie organizmu. Poradíme vám, po akých doplnkoch siahnuť a ako podporiť prirodzenú očistu organizmu. Vďaka našej pomoci nájdete takú, ktorá vám sadne najviac.