Obezin: Tabletky na chudnutie s vlákninou. Skúsenosti sú rôzne

Výživový doplnok Obezin od českého výrobcu Danare na kontrolu hmotnosti bez drastických diét je vhodný na zníženie hmotnosti, ale aj ako súčasť detoxikačnej kúry. Princíp je jednoduchý – obsah kapsuly v žalúdku zväčší svoj objem, vyvolá pocit nasýtenia, čo vedie k zmenšeným porciám jedla. Znížený kalorický príjem následne vedie k chudnutiu.

Tabletky na chudnutie Obezin

V čom spočíva jeho tajomstvo, z čoho je Obezin zložený a v akých variantoch sa predáva? Čítajte ďalej.

V ponuke sú rôzne prípravky na chudnutie

Zloženie Obezinu

Prípravok Obezin je zmesou troch zložiek – glukomananu, zlatého ľanu a spiruliny, ktoré sú súčasťou patentovanej zložky Prírodný polysacharidový komplex PSC.

Vo vode rozpustný polysacharid a potravinová vláknina glukomanan sa počas trávenia nerozkladá na jednoduché cukry, preto je jeho kalorická hodnota minimálna. Glukomanan v rámci nízkoenergetickej diéty prispieva k zníženiu hmotnosti a nápomocný je aj pri udržiavaní normálnej hladiny cholesterolu v krvi.

Morská riasa spirulina

Zlatý ľan je zdrojom vlákniny, nenasýtených mastných kyselin (omega 3, ktoré znižujú hladinu LDL cholesterolu), vitamínov, minerálov či lignanov. Modrozelená jednobunková riasa špirálovitého tvaru spirulina obsahuje taktiež veľké množstvo vlákniny, preto je nápomocná pri chudnutí. Má aj silné antioxidačné účinky a dokáže podporiť imunitný systém, prispieva k normálnej hladine cukru v krvi, k prirodzenej obranyschopnosti organizmu a podporuje vitalitu.

Prídavné látky sú stearan horečnatý, želatína a oxid titaničitý.

Pomáha pri zdravom chudnutí

Kto chce skutočne zhodiť nejaké to kilo navyše, mal by v prvom rade obmedziť príjem sacharidov a tukov a zamerať sa skôr na bielkoviny, zdravé tuky a zeleninu. Treba sa riadiť rozumom, strava by mala byť pestrá a vyvážená a porcie menšie.

Prípravok Obezin je v boji s nadváhou výborným pomocníkom, v žalúdku sa rozpustí a až 100-násobne zväčší svoj objem. Gélová substancia tak žalúdok zaplní ešte pred tým, ako začnete jesť. Tým pádom si na tanier naložíte menej. Obezin pomáha rýchlejšie schudnúť, obmedzujte chuť na sladké.

Obezin – pre koho je určený, dávkovanie a cena

Prípravok môžu užívať muži aj ženy nad 18 rokov, ktorí majú záujem kontrolovať svoju hmotnosť. Vhodný nie je pre deti, tehotné a dojčiace ženy a ani pre osoby precitlivené na niektorú zo zložiek prípravku. Pozor by si mali dávať aj osoby trpiace gastrointestinálnymi ochoreniami, stenózou pažeráka, črevnými ťažkosťami.

Úspešné chudnutie s Obezinom

Odporúča sa užívať 1 až 2 kapsuly 3-krát denne, maximálne však 4 kapsuly denne, najlepšie 20 až 30 minút pred každým jedlom. Užívať ich treba v celku, potrebné je kapsuly zapiť dostatočným množstvom vody, aspoň 0,3 - 0,4 l. Obezin by ste nemali užívať bez prestávky viac ako 30 dní. Ak je to potrebné, v kúre pokračujte až po 5-dňovej prestávke.

Obezin je dostupný v 90-tabletovom balení za približne 10 eur.

Ďalšie možnosti

Okrem Obezinu s obsahom glukomanu, zlatého ľanu a spiruliny, ktorý vytvára pocit sýtosti a znižuje chuť do jedla, sú k dispozícii ďalšie variantoch. Pre ľudí nad 45 rokov, ktorí si chcú udržať zdravú váhu, je vhodný Obezin 45+ s obsahom chrómu, garcinie cambodgia, ľanovej vlákniny a glukomananu. Obezin after diet je určený na užívanie po redukčných diétach. Prípravok s obsahom komplexu DiFortex (Rheosmin – malinový keton, extrakt zo zelenej kávy a garcinia cambodgia), ľanovej vlákniny, stearanu horečnatého a chrómu stimuluje obmedzenie kalorického príjmu.

Deti od 15 do 18 rokov môžu užívať Obezin junior s glukomananom, ľanovou vlákninou, garciniou cambodgia a chrómom. Vďaka zloženiu prispieva tento produkt k zníženiu hmotnosti, udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi a normálnemu metabolizmu makroživín. Obezin shake je instantný rozpustný prášok určený na prípravu nápoja. Dostupný je v príchutiach čokoláda, vanilka a malina. K dispozícii sú aj Obezin zdravé raňajky v rôznych príchutiach.

Plusy a mínusy Obezinu

Najväčším plusom tohto prípravku je rýchle navodenie pocitu sýtosti a zníženie kalorického príjmu. Obezin znižuje chuť do jedla, prispieva aj k tvorbe probiotických kultúr, stabilizácii hladiny cukru v krvi a detoxikácii organizmu. V neposlednom rade je výhodou aj prírodné rastlinné zloženie.

Zdravé chudnutie

Prípravok nemá žiadne nežiaduce účinky, počas prvých dní užívania sa môžu vyskytnúť mierne žalúdočné a črevné problémy (riedka stolica, mierna hnačka, plynnatosť či mierna zápcha alebo grganie). Vymiznúť by však mali do 2-3 dní, ak sa tak nestane, konzultujte užívanie Obezinu s lekárom či lekárnikom. K mínusom patrí aj potreba užívanie po 30 dňoch prerušiť.

Skúsenosti s užívaním

Hlavným cieľom prípravku je podporiť snahu záujemcov znížiť hmotnosť. Reakcie na jeho užívanie sú však rôzne. Na portáli Heureka ho niektorí vychvaľujú, iní nie sú s jeho účinkami spokojní. Podľa spokojných užívateľov Obezin skutočne zasýti a prispieva k lepšej kontrole hmotnosti, vyžaduje si to však chvíľu trpezlivosti. Nespokojní užívatelia zas tvrdia, že pocit naplnenia žalúdka v ich prípade nenastal.

Z recenzií produktu:

Obezin recenzie na heureke

Prečítať ďalšie recenzie

Rada na záver

Pokiaľ sa obzeráte po prípravku, ktorý vám pomôže nenásilnou cestou zhodiť prebytočné kilogramy, Obezin môže byť v tejto snahe nápomocný. Princíp, na ktorom funguje, je jednoduchý, produkt je prírodný. Ak prispôsobite svoj jedálniček a pridáte k tomu pohyb, ručička na váhe sa pohne smerom nadol aj v prípade, že by išlo, ako to tvrdia niektorí užívatelia, len o placebo.

Zobraziť produkty v kategórií:Publikované dňa: 25.01.2019
Hodnotenie článku:
(87.6%)

Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Grapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potravinyGrapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potraviny

V čom spočívajú princípy grapefruitovej diéty, aké výhody má konzumácia grapefruitu, čo vám môže diéta priniesť a aké má riziká?

Raw diéta – účinky, jedálniček, skúsenostiRaw diéta – účinky, jedálniček, skúsenosti

Počuli ste už pojem „raw diéta“? Okrem zásad raw stravy sme sa pozreli na jej pôvod, výhody a nevýhody, ako by mal vyzerať váš jedálniček a aké sú možné riziká tejto stravy.

Bielkovinová diéta ako ničiteľ tuku: V čom spočíva?Bielkovinová diéta ako ničiteľ tuku: V čom spočíva?

Diéty spôsobujú odvodnenie organizmu – váha nás môže oklamať a my si myslíme, že sme schudli z tuku. Bielkovinová diéta je však iná. Prečítajte si, čo stojí za jej úspechom.