Spirulinu Pacifica recenzia. Nežiaduce účinky, cena, vaše skúsenosti

Krátke jesenné a zimné dni so sebou prinášajú aj viac únavy a pocitu ospalosti. Niekedy nepomáha ani káva, ani dostatok spánku či ranná rozcvička. V takom prípade je potrebné doplniť energiu zvnútra, prostredníctvom prísunu kvalitných živín.

Pure Hawaiian Spirulina - Spirulinu Pacifica recenzia

So zlepšením imunity a dodaním energie a vitality vám môže pomôcť Spirulina Pacifica – pravá havajská spirulina s množstvom bielkovín, vitamínov a minerálov.

Kompletnú ponuku produktov Pure Hawaiian Spirulina (Spirulina Pacifica) nájdete ✅ v eshope superfood-eshop.sk!

Čo je výživový doplnok Spirulina Pacifica

Spirulina Pacifica je výživový doplnok s obsahom havajskej spiruliny, ktorá obsahuje najviac proteínov zo všetkých rastlín na gram váhy. Prípravok má širokú škálu účinkov, no používa sa prevažne na zlepšenie imunity, dodanie energie, podporenie trávenia a celkové zlepšenie vitality. Spirulina Pacifica predstavuje skutočne pozoruhodný komplex živín – obsahuje až 100 synergických živín.

Tento produkt je vytváraný s ohľadom na životné prostredie. Tablety sú balené v sklenenej fľaši, nie v plaste, a nie sú potiahnuté ochranným filtrom, ktorý obsahuje množstvo pridaných látok. Ide o 100 % prírodný produkt bez GMO a gluténu a je vhodný pre vegetariánov a vegánov. Ide o kvalitný výrobok – produkuje ho svetový líder vo vývoji produktov z mikrorias, spoločnosť Cyanotech.

Spirulina ako superpotravina

Spirulina je jednou z potravín, o ktorých sa v posledných rokoch hovorí ako o superpotravine. Znamená to, že je to potravina s výnimočným zložením a účinkami na ľudské zdravie. Spirulina je zelenomodrá riasa, ktorá patrí k jedným z prvých a najjednoduchších foriem života. Zelenú farbu má kvôli zelenému pigmentu chlorofylu a modrú vďaka fykocyanínu. Okrem týchto látok obsahuje aj pozoruhodný komplex vitamínov a minerálov.

Vďaka nadupanému zloženiu má tento mikroskopický organizmus skutočne široké využitie. Pre zvýšenie energie ho užívajú športovci, pomáha pri chudnutí, znižuje cholesterol, prispieva k zdravému krvnému tlaku, podporuje trávenie a stimuluje imunitný systém. Preto niet divu, že sa v posledných rokoch stala spirulina taká populárna.

Účinky

 • zlepšuje imunitu a obranyschopnosť
 • zvyšuje energiu a vitalitu
 • odbúrava únavu a vyčerpanie
 • zlepšuje trávenie
 • priaznivo pôsobí pri prekyslení organizmu
 • priaznivo pôsobí na peristaltiku čriev
 • pomáha znižovať cholesterol
 • podporuje krvotvorbu a tvorbu červených krviniek
 • pôsobí ako antioxidant a chráni bunky pred oxidačným stresom
 • pomáha stimulovať metabolizmus
 • môže napomôcť pri chudnutí
 • felylalanín a tyrozín môžu potlačiť chuť na sladké a znížiť prejedanie
 • pomáha znižovať krvný tlak

Cena

Havajskú Spirulinu Pacifica je možné zakúpiť v internetových obchodoch zameraným na výživu alebo u distribútorov. Cena sa líši v závislostí od balenia. Spirulinu Pacifica vo forme tabliet je možné dostať v balení 400 tabliet cenovo od 35,99 EUR a menšie balenie s obsahom 200 tabliet od 24,99 EUR. Odporúčané dávkovanie je 6 tabliet denne. Väčšie balenie vám tak vystačí približne na 2 mesiace, menšie na mesiac.

Spirulinu Pacifica je však možné dostať aj vo forme prášku, opäť v dvoch variantoch. Balenie obsahujúce 454 g prášku je možné zakúpiť cenovo od 49,99 EUR a balenie s obsahom 142 g prášku od 24,99 EUR. Pri odporúčanej dávke 3 g prášku denne môžu balenia vystačiť na 5 mesiacov (väčšie balenie) a mesiac a pol (menšie balenie).

Zloženie

 • Bielkoviny sú základnou stavebnou látkou nášho tela, budujú svaly, a tak sú dôležité najmä pre športovcov a ľudí, ktorí sa snažia schudnúť.
 • Betakarotén sa v ľudskom tele mení na vitamín A. Prispieva k správnemu fungovaniu imunity, dobrému zraku ale aj krásnemu bronzovému opáleniu.
 • Vitamíny K1 a K2 pomáhajú naštartovať imunitu a metabolizmus, pôsobia preventívne proti osteoporóze a priaznivo pôsobia na zdravie pokožky a hojenie rán.
 • Vitamín B1 (tiamín) má na starosti premenu cukru na energiu, preto prispieva k vitalite a odbúraniu únavy a celkového vyčerpania.
 • Vitamín B2 (riboflavín) má dôležitú úlohu pri látkovej premene, podporuje tvorbu energie, podieľa sa na krvotvorbe a je potrebný pre zdravé svaly a kosti.
 • Vitamín B3 (niacín) zvyšuje energiu, odstraňuje únavu a je dôležitý pre metabolizmus látok. Takisto podporuje trávenie a má vplyv na zdravie svalov, kostí a nechtov.
 • Vitamín B6 (pyridoxín) je skvelou podporou pre imunitu a obranischopnosť, podporuje nervovú sústavu a ovplyvňuje psychické zdravie.
 • Kyselina listová nie je potrebná len pre tehotné ženy.Podporuje srdce a cievy, vplýva na nervovú sústavu, tráviacu sústavu a úzko súvisí s plodnosťou.
 • Vitamín B12 je dôležitým vitamínom pre imunitu. Podporuje prekrvenie a tvorbu červených krviniek a prispieva k látkovej premene.
 • Vitamín B7 (biotín) je známy ako vitamín krásy, keďže prispieva k zdravým a krásnym vlasom, nechtom a pokožke. Navyše sa podieľa na látkovej premene a prispieva k vitalite.
 • Kyselina pantoténová je dôležitá pre správne fungovanie psychiky, psychickú pohodu a kognitívne funkcie ako pamäť a koncentráciu, no podieľa sa aj na metabolizme dôležitých látok.
 • Vápnik podporuje krvný obeh a je dôležitou látkou pre kosti, kĺby a svaly. Je potrebný aj pre zdravú psychiku, pomáha pri nervozite, strese i úzkosti.
 • Fosfor je potrebný pre kosti, kĺby a zuby, ktoré chráni pred zubným kazom. Prispieva k správnemu fungovaniu pohybového aparátu a metabolizmu látok.
 • Jód je dôležitý pre nervovú sústavu a správne fungovanie štítnej žľazy a produkciu hormónov. Zlepšuje psychické zdravie a kognitívne funkcie.
 • Horčík má významnú úlohu pri látkovej premene, pôsobí na psychiku a dodáva energiu. Je potrebný pre zdravé svaly, nervy a kosti.
 • Zinok podporuje tvorbu kostí, zlepšuje pamäť a imunitu, je dôležitý pre zdravé a silné vlasy, nechty a zdravú pokožku. Pomáha pri prechladnutí a podporuje plodnosť.
 • Selén chráni bunky pred oxidačným stresom, podporuje plodnosť, má vplyv na svaly, kĺby a pohybový aparát a podporuje nervový systém.
 • Meď prispieva k zdravej a pružnej pokožke, podporuje svaly, kĺby, kosti a pohybový aparát, je potrebná pre imunitu i srdcovocievny systém.
 • Mangán zabezpečuje zdravie kĺbov a kostí, pôsobí preventívne pred osteoporózou, pôsobí antioxidačne a prispieva k zdravej imunite.
 • Chróm udržiava zdravú hladinu cukru v krvi, prispieva k vitalite a zlepšeniu výkonu, podporuje metabolizmus i kardiovaskulárny systém.
 • Molybdén má antioxidačné vlastnosti, podporuje obranyschopnosť organizmu, zastáva dôležité funkcie pri látkovej premene a je dôležitý pre pohybový aparát, zuby a kosti.
 • Draslík podporuje pohybový aparát a vstrebávanie vápnika, prispieva k látkovej premene a je dôležitý pre nervový systém a správnu dráždivosť nervov.
 • Kyselina gamma-linolénová (GLA) je omega-6 mastná kyselina, ktorá podporuje nervový systém, udržiavanie zdravej hmotnosti, vplýva na pokožku a pomáha udržiavať správnu hladinu cukru v krvi.
 • Zeaxantín je dôležitým antioxidantom prospešným pre zdravý mozog aj zrak. Ľudské telo si ho nevyrába, preto je potrebné ho dopĺňať a udržiavať tak zdravie očí.
 • Chlorofyl, zelené farbivo z rastlín, má detoxikačné účinky, podporuje hojenie rán a prekrvenie organizmu. Prispieva ku krvotvorbe a podporuje svalovú činnosť.
 • Fykocyanín je zas modrý pigment z rias, ktorý pôsobí protizápalovo, podporuje funkciu pečene a je významným antioxidantom chrániacim naše bunky pred oxidačným stresom.
 • Superoxid dismutáza (S.O.D.) pôsobí antioxidačne, chráni telo pred voľnými radikálmi, spomaľuje príznaky starnutia a prospieva kardiovaskulárnemu systému.

Dávkovanie a upozornenia

Odporúčaná denná dávka je 6 tabliet denne s jedlom alebo po jedle. Tablety možno užiť naraz alebo si dávku rozdeliť počas dňa, napríklad 2 tablety ráno, 2 na obed a 2 večer. V prípade prášku ide o 3 g prášku denne, ktoré možno rozpustiť vo vode a vypiť. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Aj keď v popise produktu na internete nie sú uvedené žiadne vedľajšie účinky a upozornenia, je potrebné mať zvýšenú pozornosť vtedy, ak ste v minulosti precitlivelo reagovali na akúkoľvek zložku výživového doplnku.

Skúsenosti

S výživovým doplnkom má mnoho užívateľov pozitívne skúsenosti. Väčšina užívateľov udáva zlepšenie imunity – všimli si, že sú chorí omnoho menej než predtým, cítia sa vitálnejšie, majú viac energie, vytratila sa únava a malátnosť. Okrem fyzickej vitality niektorí užívatelia zaznamenali zlepšenie trávenia a psychického zdravia. Vladimír si všimol, že cíti psychickú pohodu a zlepšenie pamäte. Milanovi zas prípravok pomohol v súvislosti s tetániou a po 3 mesiacoch užívania zaznamenal zlepšenie.

Dámy ocenili krajšie a pevnejšie nechty, silnejšie a lesklejšie vlasy, ktorých vypadávanie sa spomalilo, zlepšenie stavu pokožky. Užívateľka Klaudia uviedla zlepšenie aknóznej pleti po 2 mesiacoch, kedy akné ustúpilo a teraz si môže užívať hladkú a zdravú pokožku. Ďalšia užívateľka zas uviedla, že zaznamenala aj mierny úbytok hmotnosti.

O skúsenosti s užívaním Spiruliny Pacifica sa podelil aj vegán Tomáš. Ako je známe, vegáni musia dopĺňať vitamín B12 vo forme výživových doplnkov, keďže sa tento vitamín nachádza najmä v živočíšnej strave. Presne preto po produkte siahol aj Tomáš, vďaka čomu mu zmizli problémy s popraskanými kútikmi a akné, no najmä sa začal cítiť vitálnejšie.

Spirulina Pacifica - recenzie a skúsenosti s užívaním

Záverečné zhodnotenie

Výživový doplnok Spirulina Pacifica je vhodný pre všetkých, ktorým chýba energia, no nechcú to riešiť litrami kávy. Okrem dodania energie má množstvo iných pozitívnych vplyvov na náš organizmus a zdravie, pretože obsahuje vyše 100 synergických živín. Tento produkt si získal množstvo pozitívnych hodnotení a jeho užívatelia sú s jeho účinkami spokojní. Okrem širokej škály účinkov je vhodné oceniť prírodné zloženie bez GMO a vhodnosť pre vegánov a celiatikov. Pozitívom je aj možný výber medzi práškom a tabletami, čo môžu oceniť ľudia, ktorým sa tablety ťažšie prehĺtajú. Výživový doplnok bol navyše schválený Úradom verejného zdravotníctva SR, a tak si účinky tejto superpotraviny môžete užívať bez obáv.Publikované dňa: 21.12.2019
Hodnotenie článku:
(90.2%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?Tipy, ako držať 3-dňový pôst – ako prežiť pôstne obdobie, pôst a káva, je 40-dňový pôst zdravý?

Pôst nie je dobre známym pojmom len medzi veriacimi. Svojich fanúšikov si našiel aj medzi milovníkmi zdravého životného štýlu. Aké sú plusy a mínusy postenia sa?

Ako si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pástAko si vybrať najlepšiu zubnú pastu – čo by nemala obsahovať? Test zubných pást

Kvalita a typ zubnej pasty môže do veľkej miery ovplyvniť váš zubný chrup a tým pádom aj váš úsmev. Akú zubnú pastu používať, aké máte možnosti a ktoré zubné pasty sú nebezpečné?

Pangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cenaPangamin (pivovarské kvasnice) na vlasy, chudnutie – zloženie, účinky, skúsenosti, cena

Pangamin sa predáva ako výživový doplnok nielen pre ľudí, ale aj pre psov, domáce prasce a hydinu, pretože podporuje trávenie a chuť do jedla. Zaujalo vás to? Tak si prečítajte, s čím...