Recenzia Dolgit krému a gélu proti bolesti s ibuprofénom

Dolgit, "ten zlatý krém z lekárne", pozná viacero z nás. Ide o liek, ktorý je určený na krátkodobú lokálnu liečbu bolestí pohybového systému, ktoré občas potrápia nielen seniorov, ale aj športovcov a mladých. Výrony, opuchy, bolesti chrbtice a krížov lieči rýchlo a veľmi efektívne.

Dolgit krém 100 g

Aké sú kompletné účinky krému a gélu Dolgitu? Aké účinné látky obsahuje? V akých variantoch sa vyrába a koľko stojí? Kde sa dá kúpiť Dolgit najlacnejšie? A hlavne - aké sú recenzie a skúsenosti s používaním Dolgitu? V našom článku sa o tomto výrobku dozviete všetko podstatné!

4 alternatívy krému a gélu Dolgit

Účinky Dolgitu - na reumu i zranenia

Krém alebo gél je ako stvorený pre tých, čo trápia reumatické i nereumatické bolesti pohybového aparátu. Jeho výhodou je to, že sa rýchlo vstrebáva a pôsobí priamo v postihnutom tkanive, kde tlmí zápaly a zároveň i bolesti. Osvedčil sa pri liečbe nepríjemných následkov zranení, ale aj pri ostatných ochoreniach. Použitie krému Dolgit univerzálne, o čom vás presvedčia jeho kompletné účinky: 

 • zmiernenie opuchov
 • zlepšenie hybnosti končatín (už do pol hodiny)
 • liečba výronov, vykĺbení, pohmoždení a natiahnutí svalov
 • liečba akútnych aj chronických zápalov
 • pomáha zmiernovať zápalové reumatické ochorenia kĺbov
 • zmierňuje zápaly makkých tkanív, ktoré priliehajú ku kĺbom
 • lieči zápaly šliach, šlachových pošiev, väzív a kĺbových puzdier
 • pomáha pri rôznych ochoreniach chrbtice
 • uvoľňuje stuhnutosť ramien
 • zmierňuje bolesti svalov
 • pomáha pri akútnej alebo chronickej bolesti krížov (lumbargo / ľudovo hexenšús)
 • pomáha zmierňovať bolesti pri reume, artróze
 • účinný aj pri liečbe zápalov žíl

Aplikácia krému Dolgit na boľavé kĺby

Pre koho je vhodný? Dolgit a tehotné a dojčiace ženy

Krém a gél je vo všeobecnosti určený dospelým a deťom od 14 rokov. V prvých 2 trimestroch tehotenstva sa môže používať iba s povolením od lekára.

Dolgit krém určite nepoužívajte v poslednom trimestri tehotenstva, nakoľko by mohol skomplikovať priebeh pôrodu. Ak dojčíte, potom ho nenanášajte vo veľkom množstve, dlhodobo a na veľké plochy tela.

Ak užívate Aspirín, Diklofenak, Naproxen alebo Meloxikam, potom sa o používaní Dolgitu poraďte s lekárom alebo lekárnikom!

Cena Dolgitu závisí od veľkosti balenia

Dolgit sa vyrába vo forme účinného krému a gélu. Čo sa týka gélu - tu máme na výber iba 1 veľkosť a síce 50 g. Kúpime ho za približne 3,50€.

Krém sa vyrába v 3 veľkostiach:

 • 50 g
 • 100 g
 • 150 g

Cena najmenšieho balenia je cca 3€, najväčšie kúpite za približne 7€. 

4 alternatívy krému a gélu Dolgit

Zloženie Dolgit krému a jeho účinné zložky

Krém radíme do skupiny antireumatík a nesteroidných antiflogistík (nesteroidných protizápalových látok). Hlavná účinná zložka Dolgitu je ibuprofén.

Ibuprofén bol objavený v 50. rokoch 20. storočia. Celosvetovo obľúbené liečivo sa používa na liečbu miernych a stredných bolestí kĺbov, svalov, zubov, hlavy. Osvedčil sa aj pri tlmení menštruačných a reumatických bolestí. A to najmä vďaka jeho schopnosti zmierňovať bolesť a zároveň aj zápal. Upozorňujeme, že toto liečivo znižuje účinnosť liekov, ktoré tlmia zrážanlivosť krvi a taktiež môže negatívne ovplyvňovať účinok liekov na vysoký tlak!

Pomocné látky: triglyceridy mastných kyselín s C6 – C12, glycerolmonostearát, makrogolstearát 30, makrogolstearát 100, propylénglykol, sodná soľ metylparabénu, xantánová guma, silica z levandule a kvetov citrónovníka pomarančového horkého, voda.

Aplikácia a dávkovanie krému Dolgit

Krém sa aplikuje na postihnuté miesto podľa potreby (zvyčajne postačí 4 až 10 cm prúžok, ktorý obsahuje 80 až 200 mg ibuprofénu), maximálne však 3-4x denne. Pri používaní Dolgitu dbajte na časový rozostup medzi jednotlivým natieraním a to min. 3 hodiny.

Účinnosť a efektivitu krému možno podporiť používaním okluzívneho obväzu.

Ako dlho sa má Dolgit používať?

 • ak ste si Dolgit kúpili bez predchádzajúceho odporučenia lekára, potom ho používajte krátkodobo - maximálne 14 dní
 • ak vám ho odporučil lekár ako súčasť liečby, potom dávkovanie a dĺžku liečby upraví váš doktor
 • pri reumatických ochoreniach sa krém používa 2 až 3 týždne
 • v prípade liečby zranenia po nehode postačia 2 týždne

Aplikácia gélu Dolgit na členok

Nežiaduce účinky Dolgitu

Gél a krém Dolgit zväčša nespôsobuje žiadne výraznejšie vedľajšie účinky.

Ojedinele sa môže prejaviť sčervenanie alebo zdurenie kože, pocity pálenia, svrbenia či jemné vyrážky. Tieto vedľajšie účinky najčastejšie vznikajú pri precitlivenosti na niektorú zložku výrobku. Veľmi výnimočne môže dôjsť k rozvoju tejto precitlivenosti, ktorá sa prejaví ako dušnosť, spôsobená zúžením priedušiek.

V prípade výskytu spomínaných symptómov prestaňte Dolgit používať a obráťte sa na svojho lekára.

Recenzie a skúsenosti s Dolgitom

Na internete nájdeme množstvo pozitívnych recenzií výrobku. Ľudia chvália dobrú cenu aj rýchly účinok (od 10 min. do 1 hodiny). Dolgit podľa recenzií naozaj pomáha pri zmierňovaní bolestí krížov, chrbtice, kolien, kĺbov.

Skúsenosti a recenzie Dolgit na heureke

V prípade záujmu si nezabudnite prečítať príbalový leták Dolgitu.Publikované dňa: 24.05.2018
Hodnotenie článku:
(86.8%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Inca Collagen - proti vráskam aj na rast vlasov Recenzia: Inca Collagen - proti vráskam aj na rast vlasov

Inca Collagen je výnimočný aj tým, že obsahuje veľmi vzácny typ kolagénu č. III, ktorý sa nenachádza v žiadnom inom produkte. V našom článku si o ňom prečítate všetko podstatné!

MSM prášok účinky, užívanie, dávkovanie, cena, recenzie. Kde kúpiť, má nežiaduce účinky?MSM prášok účinky, užívanie, dávkovanie, cena, recenzie. Kde kúpiť, má nežiaduce účinky?

Prečo je MSM prášok taký populárny? Na čo všetko sa používa? Pozreli sme sa na jeho zloženie, účinky, dávkovanie i cenu.

Kolagén na vlasy, kĺby, pleť v sáčkoch na pitie i ako tablety. Ktorý je najlepší?Kolagén na vlasy, kĺby, pleť v sáčkoch na pitie i ako tablety. Ktorý je najlepší?

Kolagén je nevyhnutnou zložkou nášho organizmu, keďže tvorí až 30 % zo všetkých bielkovín. Aby však bola jeho konzumácia skutočne efektívna, telu musíte dodať i ďalšie dôležité živiny.