Recenzia: Kloubus – skúsenosti. Najlepšia kĺbová výživa na trhu?

Bolesť kĺbov, kolien, šije, chrbta, pichanie v lopatke... Nie, tieto problémy nemusia trápiť len seniorské ročníky. Či športujete, máte fyzicky náročnú alebo sedavú prácu, tieto neduhy sa možno objavia alebo už objavili aj u vás. Čo je najdôležitejšie? Problém neignorovať. Ja ako rekreačný športovec som mal tiež fázy, kedy mi telo bolesťami dávalo najavo, že už má dosť. Predovšetkým bolesť kolien ma výraznejšie limitovala pri snahe trénovať spodnú časť tela. Do toho presilené zápästia.

To bol zrejmý dôvod, prečo som začal pátrať po účinnej pomoci. Skúsenejší parťák mi pri cvičení povedal, že pri dlhodobom užívaní kvalitnej kĺbovky mi moje kĺby, kosti, chrupavky aj šľachy budú o pár rokov ďakovať. Aby som predišiel ďalším problémom, začal som hľadať. V prvom momente som narazil na populárny Alavis, no ešte viac ma zaujal pozitívne hodonotený preparát Kloubus. Po 2-mesačnej kúre som si pre vás pripravil recenziu o tom, aké účinky som na sebe spozoroval.

Kĺbová výživa Kloubus (recenzia)

Balenie Kloubus zvnútra

Kloubus ako pomoc pri bolesti kolien?

Čo som sa dočítal o tejto kĺbovej výžive? Je vyrábaná u našich západných susedov v Česku. Vyvinutá bola za účelom vyživovať pohybový aparát nášho tela a zabezpečovať správne fungovanie kĺbov. Je vo forme rozpustného prášku. To všetko znie fajn, no takýchto kĺbových výživ je na trhu viac ako dosť. Rovnako ako pri iných doplnkoch hrá dôležitú rolu zloženie.

Kloubus má všetko, čo podľa odborníkov má kvalitná výživa pre kĺby má mať, dva druhy kolagénu, MSM, chondroitín, glukosamín a k tomu aj nejaké vitamíny. Nepovažujem sa za odborníka v tejto oblasti, no podľa toho, čo mám naštudované som usúdil, že Kloubus by mi mohol pomôcť.

Uvedomil som si však, že Kloubus nie je liek, ale je to spôsob, akým je možné predchádzať bolestiam alebo opotrebeniu kĺbov, kostí atď.. Netreba čakať zázrak zo dňa na deň. Ja som si nastavil voľnejší tréningový plán a nasadil Kloubus. Môj osobný dojem bol, že aj pri zvyšovaní záťaže som nepociťoval žiadne bolesti, ktoré by ma limitovali. To považujem za výsledok, ktorý som chcel dosiahnuť.

Dávkovanie a užívanie

Prišlo mi krabicové balenie na jeden mesiac. Nachádzalo sa v ňom 30 samostatných vrecúšok (9 g), v ktorých bol rozpustný prášok. Dávkovanie je veľmi jednoduché, pretože stačí obsah vrecúška vysypať do pohára, rozmiešať v 200 až 250 ml vody a vypiť. Rozpustnosť je veľmi dobrá.

Ja som Kloubus užíval ráno pred raňajkami alebo naopak večer s posledným jedlom dňa. Grepová príchuť je vynikajúca, mierne kyslá. Necítil som žiadny nepríjemný zápach, ktorý sa môže vyskytnúť pri kolagénoch či iných kĺbovkách. Balenie a dávkovanie je síce praktické, no dovolím si povedať, že vôbec nie príliš ekologické. Viem si predstaviť, že by bol Kloubus balený podobne ako iné konkurenčné produkty v jednej nádobe a dávkoval sa odmerkou.

1 dávka kĺbovej výživy Kloubus

Rozpustený prášok Kloubus

Cena

To, čo mnohokrát pri rozhodovaní zaváži je cena. Jedno balenie Kloubusu som objednal za 28,50 EUR. Vydržalo mi jeden mesiac. Následne som Klobus užíval ešte ďalší mesiac. Zakúpil som teda ďalšie balenie za rovnakú cenu a za 2 mesiace som zaplatil 57 eur. Pri prepočte na dni, som tak každý deň zaplatil 0,95 eur. Takéto prepočty nerobím vždy a v zásade sa mi to nezdalo veľa, kým som sa nepozrel na porovnateľnú konkurenciu. Pre porovnanie kvalitný preparát Alavis Maxima Triple Blend Extra Silný vyjde na približne 50 eur. Balenie so 700 g práškovej formy vystačí až na 5 mesiacov. To znamená, že denná dávka bude stáť okolo 0,35 eur.

Najvýhodnejšie balenie Klobusu, ktoré máte na 4 mesiace stojí 85,50 eur. Jeden mesiac tak získate zadarmo. Cena je za mňa napriek tomu relatívne vysoká, a to považujem za výraznejšie mínus. (01/2024) Aj to bol dôvod, prečo som neskôr prešiel na inú kĺbovú výživu. Nie u každého však cena musí zavážiť takto.

Záverečné zhodnotenie

Moje problémy s kolenami a zápästiami boli hlavným dôvodom toho, prečo som siahol po tejto kĺbovej výžive. Kloubus sa v mojom prípade osvedčil. Napriek tomu, že ho kvôli vyššej cene už ďalej nepoužívam. Má kvalitné čisté zloženie a skvelú ovocnú chuť. To o niektorých práškových kĺbových výživách nemôžem povedať.

Skúsenosti ostatných užívateľov sú takisto niečo, čo môže pri rozhodovaní zavážiť. Ja môžem Kloubus odporučiť ako skvelú možnosť predchádzania problémom s kĺbmi či chrupavkami. Nezáleží na veku. Je však podstatné užívať kĺbovú výživu dlhodobo a nečakať okamžité zázraky.

Užívanie a zloženie Kloubus

Grepová príchuť kĺbovej výživy Kloubus

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?

O kyseline hyaluronovej už počul každý z nás. Nie každý však vie, že nie je len súčasťou krémov či masiek na pleť, ale že ju možno užívať aj vnútorne. Dnes vám predstavíme produkt značky...

Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!

Dr. Max Collagen Drink je cenovo dostupný kolagén v prášku s výborným zložením. Akú skúsenosť s ním má naša redaktorka? Prečítajte si jej krátku recenziu.

Recenzia: Kolagén Pulver WoldoHealth - 20000 mg v 1 dávke!Recenzia: Kolagén Pulver WoldoHealth - 20000 mg v 1 dávke!

Otestovali sme produkt Collagen Pulver od Woldo Health, ktorý v jednej dávke obsahuje až  20 000 mg kolagénu. Ako sa nám páčil, aké sú jeho plusy a mínusy? Všetko podstatné sa dozviete v...