Recenzia: Kolagén Pulver WoldoHealth - 20000 mg v 1 dávke!

Viacero kolegýň už písalo recenzie na rôzne kolagény. Častokrát išlo aj o špeciálne prémiové kolagény populárnych značiek (napr. Oslo Skin Lab - The Solution). Už viackrát som sa však stretla s nedôverou čitateľov alebo aj známych voči mnohým kolagénovým doplnkom výživy. Pritom kolagén ako taký nemá telu ako uškodiť. Je to dôležitá stavebná jednotka našich tkanív. Je však pravdou, že niekedy sa kolagénu pripisujú zázračné účinky, napríklad, že ak ho budete užívať, omladnete o 10 rokov. Ja považujem kolagén v prvom rade za skvelú formu prevencie, ktorá pomôže mojim kostiam, kĺbom, pokožke, vlasom či nechtom.

V redakcii sme už testovali viacero kolagénov a ja som sa rozhodla pre menej známy Collagen Pulver od WoldoHealth z eshopu Puravia. Nepropagujú ho žiadne influencerky, nie je v reklamách, no napriek tomu je to kvalitný zdroj 100 % hovädzieho kolagénu. To či vnímam nejaké zmeny po takmer 2 mesiacoch užívania vám priblížim v mojej krátkej recenzii.

Woldo Health - Collagen Pulver (recenzia)

Hovädzí kolagén Woldo Health - Collagen Pulver

20 000 mg kolagénu v 1 dávke!

Z hľadiska zloženia v zásade ani nie je príliš čo skúmať. Keď som si čítala o tomto kolagéne, smerodajné bolo, že okrem 100 % hovädzieho hydrolyzovaného kolagénu neobsahuje nič iné. Výrobcom je značka WoldoHealth a celá produkcia prebieha v Nemecku. Kolagén pochádza z dobytku pasúceho sa na pastvinách v Argentíne. Toto sa ťažko overuje, no certifikát čistoty (certifikát Halal) a farmaceutické testy, ktoré uvádza výrobca, potvrdzujú vysokú kvalitu surovín. Nie sú v ňom obsiahnuté žiadne prídavné látky.

Nie je v ňom lepok, laktóza, cukor, sladidlá, konzervačné látky ani nič podobné. V jednej dávke je až 20 000 mg kolagénu. To je násobne viac ako niektoré prémiové produkty. Dostupná nie je ochutená verzia. To mi trocha chýba.

A ak ide o účinok? Viem, že vždy to bude v každom bode subjektívne. Dôvod je ten, že u niekoho sa účinky prejavia okamžite a u niekoho to trvá 2 či 3 mesiace. Nemyslím, že po mesiaci a pol sa dokážu účinky prejaviť aj na kostiach či kĺboch, preto bude potrebné užívať kolagén dlhodobejšie. U mňa sa účinok prejavil najrýchlejšie na vlasoch a nechtoch. Aj keď mi narástli dlhšie, neboli tak lámavé a rozštiepené ako kedysi. Ak ide o pleť, som s ňou spokojná a výraznejšie zmeny som nepozorovala, možno v okolí dekoltu mi príde koža vypnutejšia a plnšia.

Užívanie – 50 dávok v balení

Obsah balenia je 500 g. S ohľadom na dávkovanie sa líši aj výdrž. Ja som dávkovala 1 odmerku (10 g) denne vždy ráno spolu s raňajkami. Týmto tempom mi tak vydržalo balenie kolagénového prášku presne 50 dní, čo sú necelé dva mesiace. Za mňa je toto dávkovanie ideálne, pretože väčšia dávka (2 odmerky) už obsahuje veľké množstvo kolagénu, ktoré možno telo nedokáže ani naplno využiť. Taká dávka je vhodná skôr pre ľudí, ktorí majú lekársky podložené, že majú nedostatok kolagénu a potrebujú si ho rýchlo doplniť. V samotnom balení sa nachádza aj odmerka.

Chuť prášku ma nezaskočila. Miešam si ho s ovocným džúsom a chuť nápoja mi ani raz neprekážala. 

Rozpustnosť tohto kolagénu je veľmi dobrá (nápoj po rozpustení prášku mierne zhustne). Pri pití som necítila žiadne nerozpustené kúsky.

Dávkovanie Collagen Pulver od Woldo Health

Kolagén Woldo Health v džúsi

Rozpustený Kolagén pulver Woldo Health

Cenovo výhodnejší ako konkurencia

Kolagén WoldoHealth od Puravia stojí 30,42 EUR. Jedno balenie má 500 g a vydrží na 50 dní. Nákup som robila priamo na eshope Puravia. Oproti mnohým prémiovým kolagénom je to naozaj dobrá cena. Napríklad Inca Collagen (recenzia TU) na mesiac užívania vyjde 54 EUR, Zeen Collagen na jeden mesiac stojí 49 EUR a za populárny kolagén Oslo Skin Lab – The solution zaplatíte na mesiac s členstvom 43,60 EUR. Z pohľadu konkurencie spomeniem napríklad ešte Powerlogy Collagen, ktorý tiež garantuje maximálne čisté zloženie. Cena balenia na 20 dní je 39,90 EUR (s predplatným sa cena zníži na necelých 32 EUR). V porovnaní s konkurenciou tak je Woldo Health kolagén z môjho pohľadu výhodnejší. (02/2024)

Záverečné zhodnotenie

Z pohľadu účinkov si Puravia kolagén môžem len pochvaľovať. Účinky som začala pozorovať už krátko po mesiaci užívania. Koncentrácia 20 000 mg kolagénu v jednej dávke je naozaj výdatná a aj oproti mnohej konkurencii násobne vyššia. Nepochybujem teda, že ide o kvalitný doplnok stravy. Rastú mi nové jemné vlásky, rovnako aj pevnejšie nechty a pozorovať začínam zmeny aj na napnutejšej koži na dekolte alebo tvári.

Chuť je neutrálna a nevadí mi ani fakt, že pôvod kolagénu je hovädzí. Na dávkovanie slúži odmerka, ktorá je v balení. Kolagén sa dobre rozpúšťa. Aj keď k nemu nie sú dostupné recenzie alebo hodnotenia zákazníkov, mňa osobne o svojej kvalite presvedčil a nevidím dôvod, prečo ho nevyskúšať ako alternatívu voči drahším kolagénom.

Zloženie Kolagén prášku Woldo Health

Aminokyseliny v Collagen Pulver od Woldo Health

Výživové hodnoty kolagénu Woldo Health

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Alica Kulichová

Milujem zvieratá, prírodu a čítanie. V písaní som sa našla iba nedávno, no veľmi ma teší to, že sa vďaka nemu učím veľa nových vecí. Okrem toho sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?

O kyseline hyaluronovej už počul každý z nás. Nie každý však vie, že nie je len súčasťou krémov či masiek na pleť, ale že ju možno užívať aj vnútorne. Dnes vám predstavíme produkt značky...

Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!

Dr. Max Collagen Drink je cenovo dostupný kolagén v prášku s výborným zložením. Akú skúsenosť s ním má naša redaktorka? Prečítajte si jej krátku recenziu.

Recenzia: Kloubus – skúsenosti. Najlepšia kĺbová výživa na trhu?Recenzia: Kloubus – skúsenosti. Najlepšia kĺbová výživa na trhu?

Máte problém s bolesťami kolien, zápästia alebo inou časťou pohybového aparátu? Možno aj vám pomôže najsilnejšia kĺbová výživa - Klobous. Prečítajte si osobnú skúsenosť nášho redaktora.