Biohar – skúsenosti a výsledky. Recenzia na vlasový aktivátor a vaše názory

Biohar vlasový aktivátor je osvedčený prípravok proti vypadávaniu vlasov. Okrem tohto účelu pomôže aj pri aktivácií vlasových korienkov a raste nových vlasov. Obsahuje totiž kolagén a prírodný hyaluronan, látku, ktorá je nevyhnutná pre zdravie a krásu pokožky.

Vlasový aktivátor Biohar

Tento český výrobok od spoločnosti Biora sa vyrába nepretržite už takmer 30 rokov. Tento fakt svedčí o tom, že je naozaj obľúbený. A to nielen vďaka dostupnej cene.

Aké sú ďalšie účinky Bioharu? Koľko stojí, kde sa dá kúpiť najlacnejšie a aké skúsenosti majú jeho užívatelia? V našom článku sa pozrieme na recenzie z viacerých zdrojov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či vlasové sérum Biohar vyskúšate alebo nie.

Účinky Bioharu - rast vlasov i výživa pokožky

Aktívne zložky aktivátora a starajú o zabezpečenie procesov, ktoré sú dôležité pre rast zdravých vlasov. Ide najmä o transport vitamínov a rastových polypeptidov do pokožky hlavy a viazanie vody v pokožke a vlasoch. Biohar pomáha odstraňovať viacero problémov s vlasmi a zároveň riešiť príčiny týchto nepríjemností.

 • Zastavuje vypadávanie vlasov
 • Podporuje rast nových vlasov, zvyšuje ich hustotu
 • Regeneruje vlasovú pokožku
 • Zlepšuje pružnosť, pevnosť a celkovú kvalitu vlasov
 • Pomáha odstraňovať lupiny a rôzne kožné ochorenia
 • Regeneruje poškodené vlasy a vlasové končeky

Pre koho je určený?

Aktivátor rastu vlasov Biohar je určený pre ženy i mužov. Je vhodný pre každého, kto rieši problém so stratou vlasou, ale aj pre tých, ktorí túžia po vyživenejších, zdravších a krajších vlasoch bez rozštiepených končekov a lupín.

Desiatky pozitívnych recenzií, ktoré si možno vyhľadať na internete potvrdzujú, že tento aktivátor pomáha nielen pri vypadávaní vlasov, ktoré je zapríčinené hormonálnymi zmenami, ale aj v prípade najťažšej formy straty vlasov (totálnej alopécie).

Výrobca Bioharu deklaruje, že nevyvoláva žiadne známe vedľajšie účinky. Je preto vhodný aj pre ľudí s citlivou pokožkou.

Koľko stojí Biohar a kde sa dá kúpiť?

Aktivátor vlasov Biohar sa dá kúpiť online v eshopoch s prírodnou kozmetikou a aj v online lekárňach. Cena Biohar séra je výhodnejšia, ak si ho objednáte online. V kamenných lekárňach, ktoré sme navštívili, bol drahší o 0,60 - 1€.

Zloženie Biohar aktivátora vlasov

V zložení vysoko účinného rastového séra Biohar nájdeme 2 aktívne látky – KolagénHyaluronan sodný, vitamíny B1 – 12, vodu a denaturovaný alkohol.

Zloženie Biohar vlasový aktivátor

 Kolagén – je základným stavebným prvkom spojivových tkanív. Táto vo vode nerozpustná bielkovina dodáva pokožke pružnosť aj pevnosť a stará sa o jej vlhkosť. S pribúdajúcim vekom sa podiel kolagénu v organizme znižuje a mení sa kvalita pokožky celého tela. Koža stráca pružnosť,  objavujú sa vrásky, dochádza k jej ovisnutiu a oslabeniu. Korienky vlasov už nie sú upevnené dostatočne, dôsledkom čoho dochádza k vypadávaniu vlasov. Kolagén je preto vhodné dodávať zvnútra i zvonka - aplikáciou vlasového aktivátora Biohar, šampónu či balzamu s obsahom kolagénu.

 Hyaluronan sodný – ide o najviac používanú soľ kyseliny hyaluronovej s výbornou schopnosťou prenikať až do spodných vrstiev pokožky. Hyaluronan má schopnosť viazať vodu v pokožke, zlepšuje jej pružnosť, pevnosť a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien. Má omladzujúce, regeneračné a hojivé účinky. Zlepšuje kvalitu, ale i vzhľad pokožky, vypĺňa a spevňuje tkanivá kože, vlasov i nechtov. Hyaluronan vo vlasovom aktivátore Biohar zabezpečuje výbornú hydratáciu pokožky hlavy a vlasov, vďaka čomu sú vlasy krásne a zdravé, menej sa lámu a štiepia.

 Vitamíny skupiny B – sú mimoriadne dôležité pre zdravie a kvalitu vlasových folikulov. Ich dostatočný príjem je výbornou prevenciou voči vypadávaniu vlasov. Vitamíny okrem toho podporujú rast nových vlasov, zlepšujú prirodzenú regeneráciu a hydratáciu vlasov, zvyšujú ich pevnosť, silu aj vonkajší vzhľad.

Ako sa používa?

Na internete sa častokrát označuje Biohar ako šampón, čo nie je pravda. Ide o vlasovú vodu, výrobok s redšou konzistenciou.

 • Biohar aplikujte každý deň - najlepšie večer
 • V dostatočnom množstve ho naneste na vlasovú pokožku a krúživými pohybmi prstov ho jemne vmasírujte
 • Špeciálnu pozornosť venujte miestam, kde pozorujete najvýraznejšie vypadávanie vlasov
 • Biohar neoplachujte!
 • Kúra proti vypadávaniu vlasov by mala trvať minimálne 1 mesiac, v prípade potreby možno Biohar používať aj dlhšie
 • Po odstránení problému s vypadávaním vlasov môžete používať Biohar aj ako prevenciu (1x týždenne)

Skúsenosti a recenzie Bioharu

O tom, že je tento výrobok osvedčeným liekom proti vypadávaniu vlasov svedčia aj desiatky recenzií, na ktoré možno naraziť na internete. Skúsenosti s používaním Bioharu si možno prečítať v hodnoteniach online lekární, eshopov či na heureke.

Recenzie a skúsenosti s Biohar vlasovým aktivátorom

 Skúsenosti a recenzie Biohar

Recenzie Biohar na heureke

hodnotenie Bioharu na Heureke

Ďalšie dôležité informácie

 • Počas aplikácie vlasového aktivátora si chráňte oči
 • Používanie počas tehotenstva a v období dojčenia konzultujte s lekárom
 • Po aplikácií Bioharu na vlasy chráňte pokožku pred mrazom, výrobok má totiž veľmi silné hydratačné schopnosti

Tip na záver: Biohar na rast riasPublikované dňa: 05.02.2018
Hodnotenie článku:
(85.2%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Komentáre

peta 15. Mar. 2022

Biohar mam odskusany na vlastnej kozi, je to suepr pripravok, ucinny, po par mesiacoch pouzivania mam vela novych vlasov. pokracujem s nim dalej

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Žuvacie vitamíny Hairburst na rast vlasovRecenzia: Žuvacie vitamíny Hairburst na rast vlasov

Recenzia: Venira kolagén pre tehotné a dojčiace ženyRecenzia: Venira kolagén pre tehotné a dojčiace ženy

Okrem samotného kolagénu obsahuje VENIRA PREMIUM aj ďalších 11 aktívnych látok. Beriem ho už 2 mesiace a prezradím vám, aké účinky som postrehla.

Recenzia: Venira Kolagénový drink Premium pre vlasy aj pleťRecenzia: Venira Kolagénový drink Premium pre vlasy aj pleť

Oplatí sa po tomto produkte siahnuť? V recenzii vám prezradím jeho zloženie,  správne dávkovanie,  chuť a, samozrejme, aj  účinky,  ktoré som na sebe postrehla.