Biohar – skúsenosti a výsledky. Recenzia na vlasový aktivátor a vaše názory

Biohar vlasový aktivátor je osvedčený prípravok proti vypadávaniu vlasov. Okrem tohto účelu pomôže aj pri aktivácií vlasových korienkov a raste nových vlasov. Obsahuje totiž kolagén a prírodný hyaluronan, látku, ktorá je nevyhnutná pre zdravie a krásu pokožky.

Vlasový aktivátor Biohar

Tento český výrobok od spoločnosti Biora sa vyrába nepretržite už takmer 30 rokov. Tento fakt svedčí o tom, že je naozaj obľúbený. A to nielen vďaka dostupnej cene.

Aké sú ďalšie účinky Bioharu? Koľko stojí, kde sa dá kúpiť najlacnejšie a aké skúsenosti majú jeho užívatelia? V našom článku sa pozrieme na recenzie z viacerých zdrojov, ktoré vám pomôžu rozhodnúť sa, či vlasové sérum Biohar vyskúšate alebo nie.

Účinky Bioharu - rast vlasov i výživa pokožky

Aktívne zložky aktivátora a starajú o zabezpečenie procesov, ktoré sú dôležité pre rast zdravých vlasov. Ide najmä o transport vitamínov a rastových polypeptidov do pokožky hlavy a viazanie vody v pokožke a vlasoch. Biohar pomáha odstraňovať viacero problémov s vlasmi a zároveň riešiť príčiny týchto nepríjemností.

 • Zastavuje vypadávanie vlasov
 • Podporuje rast nových vlasov, zvyšuje ich hustotu
 • Regeneruje vlasovú pokožku
 • Zlepšuje pružnosť, pevnosť a celkovú kvalitu vlasov
 • Pomáha odstraňovať lupiny a rôzne kožné ochorenia
 • Regeneruje poškodené vlasy a vlasové končeky

Pre koho je určený?

Aktivátor rastu vlasov Biohar je určený pre ženy i mužov. Je vhodný pre každého, kto rieši problém so stratou vlasou, ale aj pre tých, ktorí túžia po vyživenejších, zdravších a krajších vlasoch bez rozštiepených končekov a lupín.

Desiatky pozitívnych recenzií, ktoré si možno vyhľadať na internete potvrdzujú, že tento aktivátor pomáha nielen pri vypadávaní vlasov, ktoré je zapríčinené hormonálnymi zmenami, ale aj v prípade najťažšej formy straty vlasov (totálnej alopécie).

Výrobca Bioharu deklaruje, že nevyvoláva žiadne známe vedľajšie účinky. Je preto vhodný aj pre ľudí s citlivou pokožkou.

Zloženie Biohar aktivátora vlasov

V zložení vysoko účinného rastového séra Biohar nájdeme 2 aktívne látky – KolagénHyaluronan sodný, vitamíny B1 – 12, vodu a denaturovaný alkohol.

Zloženie Biohar vlasový aktivátor

 Kolagén – je základným stavebným prvkom spojivových tkanív. Táto vo vode nerozpustná bielkovina dodáva pokožke pružnosť aj pevnosť a stará sa o jej vlhkosť. S pribúdajúcim vekom sa podiel kolagénu v organizme znižuje a mení sa kvalita pokožky celého tela. Koža stráca pružnosť,  objavujú sa vrásky, dochádza k jej ovisnutiu a oslabeniu. Korienky vlasov už nie sú upevnené dostatočne, dôsledkom čoho dochádza k vypadávaniu vlasov. Kolagén je preto vhodné dodávať zvnútra i zvonka - aplikáciou vlasového aktivátora Biohar, šampónu či balzamu s obsahom kolagénu.

 Hyaluronan sodný – ide o najviac používanú soľ kyseliny hyaluronovej s výbornou schopnosťou prenikať až do spodných vrstiev pokožky. Hyaluronan má schopnosť viazať vodu v pokožke, zlepšuje jej pružnosť, pevnosť a podporuje tvorbu nových kolagénových vlákien. Má omladzujúce, regeneračné a hojivé účinky. Zlepšuje kvalitu, ale i vzhľad pokožky, vypĺňa a spevňuje tkanivá kože, vlasov i nechtov. Hyaluronan vo vlasovom aktivátore Biohar zabezpečuje výbornú hydratáciu pokožky hlavy a vlasov, vďaka čomu sú vlasy krásne a zdravé, menej sa lámu a štiepia.

 Vitamíny skupiny B – sú mimoriadne dôležité pre zdravie a kvalitu vlasových folikulov. Ich dostatočný príjem je výbornou prevenciou voči vypadávaniu vlasov. Vitamíny okrem toho podporujú rast nových vlasov, zlepšujú prirodzenú regeneráciu a hydratáciu vlasov, zvyšujú ich pevnosť, silu aj vonkajší vzhľad.

Koľko stojí Biohar a kde sa dá kúpiť?

Aktivátor vlasov Biohar sa dá kúpiť online v eshopoch s prírodnou kozmetikou a aj v online lekárňach. Cena Biohar séra je výhodnejšia, ak si ho objednáte online. V kamenných lekárňach, ktoré sme navštívili, bol drahší o 0,60 - 1€.

Ako sa používa?

Na internete sa častokrát označuje Biohar ako šampón, čo nie je pravda. Ide o vlasovú vodu, výrobok s redšou konzistenciou.

 • Biohar aplikujte každý deň - najlepšie večer
 • V dostatočnom množstve ho naneste na vlasovú pokožku a krúživými pohybmi prstov ho jemne vmasírujte
 • Špeciálnu pozornosť venujte miestam, kde pozorujete najvýraznejšie vypadávanie vlasov
 • Biohar neoplachujte!
 • Kúra proti vypadávaniu vlasov by mala trvať minimálne 1 mesiac, v prípade potreby možno Biohar používať aj dlhšie
 • Po odstránení problému s vypadávaním vlasov môžete používať Biohar aj ako prevenciu (1x týždenne)

Skúsenosti a recenzie Bioharu

O tom, že je tento výrobok osvedčeným liekom proti vypadávaniu vlasov svedčia aj desiatky recenzií, na ktoré možno naraziť na internete. Skúsenosti s používaním Bioharu si možno prečítať v hodnoteniach online lekární, eshopov či na heureke.

Recenzie a skúsenosti s Biohar vlasovým aktivátorom

 Skúsenosti a recenzie Biohar

Recenzie Biohar na heureke

hodnotenie Bioharu na Heureke

Ďalšie dôležité informácie

 • Počas aplikácie vlasového aktivátora si chráňte oči
 • Používanie počas tehotenstva a v období dojčenia konzultujte s lekárom
 • Po aplikácií Bioharu na vlasy chráňte pokožku pred mrazom, výrobok má totiž veľmi silné hydratačné schopnosti

Tip na záver: Biohar na rast riasPublikované dňa: 05.02.2018
Hodnotenie článku:
(85.4%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Najlepší prírodný olej na vlasy? Kokosový, argánový, olivový, ricínový i avokádový – použitieNajlepší prírodný olej na vlasy? Kokosový, argánový, olivový, ricínový i avokádový – použitie

Máte unavené vlasy bez lesku? Chýba im zdravý vzhľad a hydratácia? Skúste vlasové oleje.

Ako sa starať o zničené farbené vlasy? Pomôže šampón a kondicionér na farbené vlasyAko sa starať o zničené farbené vlasy? Pomôže šampón a kondicionér na farbené vlasy

Viete, akú starostlivosť vyžadujú farbené vlasy? Prezradíme vám, na čo nezabudnúť, po akých vlasových produktoch siahnuť, aby vaše vlasy vydržali zdravé.

Neocapil dermálny roztok – recenzia, zloženie, vedľajšie účinky prezradí príbalový letákNeocapil dermálny roztok – recenzia, zloženie, vedľajšie účinky prezradí príbalový leták