Recenzia: Venira – Kolagén srdiečka s kyselinou hyalurónovou

O kolagéne v poslednom čase počuť z každej strany. Kolagén je dobrý na pleť, na kosti, na kĺby, na vlasy, človek má pocit, že je dobrý naozaj na všetko. Hoci to už tak trochu lezie na nervy, je pravda, že ide o dôležitú stavebnú jednotku našich tkanív, ktorej tvorba sa v tele vekom výrazne znižuje. Myslím si, že kolagén telu nemá ako uškodiť, avšak nemá ani žiadne zázračné účinky – vrások a celulitídy vás nezbaví za 1 mesiac a nezhustnú vám po ňom dvojnásobne vlasy. Považujem ho však za výbornú formu prevencie, ktorá dokáže pomôcť mojej pokožke, vlasom a nechtom, ale aj kostiam a kĺbom.

V redakcii sme vyskúšali už viacero kolagénov, niektoré boli vhodné ako kĺbová výživa, iné sa zas viac hodili pre ženy. Ja som testovala Venira kolagén vo forme srdiečok, ktorý je určený na starostlivosť o zdravie pleti, vlasov a nechtov, a je teda určený predovšetkým ženám. Nejde o čistý kolagén, v zložení sa nachádzajú aj iné látky, avšak pre mňa je výhodou, že nejde o práškovú formu a srdiečka sa jednoducho užívajú. O svoju skúsenosť a plusy aj mínusy tohto produktu sa podelím v recenzii.

Venira Kolagén vo forme srdiečok (recenzia a skúsenosti)

Kolagén, kyselina hyalurónová a vitamín C

Zloženie je pri každom výrobku veľmi dôležité a pri kolagéne to platí tiež. Hoci sa za kolagén krásy považuje morský, ani bravčový a hovädzí netreba opomínať. Každý z nich má totiž niečo do seba. Venira srdiečka obsahujú hydrolyzovaný bravčový kolagén, ktorý sa najviac podobá bielkovine obsiahnutej v ľudskom organizme. V dennej dávke sa nachádza 1 680 mg kolagénu. Ďalšími aktívnymi látkami sú kyselina hyalurónová a vitamín C. Kyselina hyalurónová sa podobne ako kolagén nachádza takmer vo všetkých tkanivách, predovšetkým v koži, pomáha hydratovať pokožku. Vitamín C je zas dôležitý pre produkciu a vstrebávanie kolagénu v tele. Ide o trojicu látok, ktoré teda majú telu čo ponúknuť. „Doplnkovými“ látkami sú kyselina citrónová, brusnicový koncentrát, horečnaté soli mastných sodný, prírodná citrónová aróma a náhradné sladidlá sorbitol a sukralóza.

Pri kolagéne je podstatné dlhodobé užívanie, avšak účinky sa dajú zvyčajne postrehnúť už po niekoľkých týždňoch. U mňa bolo viditeľné zlepšenie vlasov. Mám ich od prírody jemné, čo sa nezmenilo, avšak zmiernilo sa ich vypadávanie. Zjemnili sa vrásky okolo očí a na čele, pleť sa napla. Účinky na nechtoch som nepocítila, avšak nikdy som s nimi výrazný problém nemala, takže to nič neznamená. Celkovo som tak spokojná, prírodný doplnok stravy má sľubované účinky.

Jednoduché dávkovanie a užívanie

Kolagén vo forme srdiečok ma oslovil práve pre jeho formu. Vyskúšala som už práškový kolagén, avšak občas som zabúdala na jeho užívanie, preto ma cmúľacie srdiečka hneď zaujali. Balenie obsahuje 120 srdiečok, kedykoľvek počas dňa treba užiť 4 srdiečka. Pozor, nie naraz, treba si to rozložiť počas celého dňa. Výrobca upozorňuje na to, že srdiečka treba cmúľať, nie prehĺtať, hoci to k tomu môže zvádzať. Venira je ochutená, malinová príchuť je veľmi príjemná a spoľahlivo prekrýva samotnú chuť kolagénu. Osobne mi táto forma kolagénu vyhovuje. Balenie mám vyložené na kuchynskej linke, takže na užívanie kolagénu nie je šanca zabudnúť.

Kolagén v srdiečkach Venira (malinová príchuť)

Zloženie Venira kolagénu v srdiečkach

Cena je výhodná

Venira ma oslovila i preto, že ide o českú firmu overenú zákazníkmi. Cenovo je veľmi konkurencieschopnákolagén vo forme srdiečok nie je výnimkou. Balenie so 120 srdiečkami (ide o kúru na 30 dní) stojí 19,70 eura. Ide o kolagén pre ženy, tie bývajú zvyčajne omnoho drahšie, preto ma táto suma milo prekvapila. Pre porovnanie za kolagén Oslo Skin Lab – The Solution zaplatíte 62,40 eura, za Zeen Collagen 49 eur a napr. za Inca Collagen to je 54 eur. Spomínané kolagény sú v práškovej forme, takže má oproti nim Venira kolagén ďalšiu výhodu. (05/2024)

Záverečné zhodnotenie

Zloženie, účinky, cena – pri tomto kolagéne si nemám na čo sťažovať. Samozrejme, je to o tom, načo kolagén potrebujete, avšak spomedzi kolagénov pre ženy sa tento zdá ako dobrá alternatíva. Účinky boli pomerne rýchle, avšak dôvodom môže byť aj to, že už som skúšala predtým iný kolagén. Celkovo sa odporúča kolagénové produkty užívať aspoň 3 mesiace, aby ste mohli zhodnotiť všetky ich účinky. Vlasy aj pleť však boli lepšie, to nemôžem poprieť. Zloženie je podľa mňa vyhovujúce, dávkovanie maximálne jednoduché a forma cmúľacích srdiečok mi sadla. Veniru rozhodne odporúčam aspoň vyskúšať, vzhľadom na cenu sa to rozhodne oplatí.

Zloženie a dávkovanie Venira kolagénu v srdiečkach


Autor článku

Alica Kulichová

Milujem zvieratá, prírodu a čítanie. V písaní som sa našla iba nedávno, no veľmi ma teší to, že sa vďaka nemu učím veľa nových vecí. Okrem toho sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Venira Kolagénový drink Premium pre vlasy aj pleťRecenzia: Venira Kolagénový drink Premium pre vlasy aj pleť

Oplatí sa po tomto produkte siahnuť? V recenzii vám prezradím jeho zloženie,  správne dávkovanie,  chuť a, samozrejme, aj  účinky,  ktoré som na sebe postrehla.

Recenzia: Vitamíny na vlasy s biotínom Bloom Robbins Love is in the hair (účinky a skúsenosti)Recenzia: Vitamíny na vlasy s biotínom Bloom Robbins Love is in the hair (účinky a skúsenosti)

Hoci som ešte mladá žena, taktiež som sa nevyhla problému s výrazným padaním vlasov. Preto som sa rozhodla siahnuť po tak ospevovaných jednorožcoch od Bloom Robbins. Ako sa mi osvedčilo...

Recenzia: Vitamíny na vlasy pre mamičky od Bloom RobbinsRecenzia: Vitamíny na vlasy pre mamičky od Bloom Robbins

Trápi vás vypadávanie vlasov po pôrode? Potom skúste užívať vitamíny na vlasy pre mamičky :) Bloom Robbins vás očarí nielen skvelým zložením, ale aj hravým dizajnom a výbornou chuťou.