Najúčinnejšie spaľovače tukov pre ženy. Recenzie poradia najlepšie

Výživové doplnky sa odporúčajú užívať na doplnenie chýbajúcich vitamínov či naberanie svalovej hmoty. Niektoré z nich sa však dokážu špeciálne popasovať aj s nadbytočným tukom.

Žena s vyšportovanou postavou

Tzv. spaľovače tukov vám pomôžu dosiahnuť krajšiu postavu, a to vďaka rýchlejšiemu eliminovaniu tukových vankúšov. Na akom princípe fungujú? Sú naozaj účinné?

Spaľovače tukov pre ženy

Chudnutie je jednou z najdiskutovanejších tém v oblasti krásy a zdravia. Nie všetky diéty sú však zdravé a prinášajú dlhodobé výsledky. Pravdou však zostáva, že pestrá a vyvážená strava je alfou omegou atraktívnej postavy. Tá tvorí ideálnu kombináciu s pohybom a cvičením. Ak sa vám napriek tomu nedarí schudnúť podľa vašich predstáv, možno potrebujete len zefektívniť celý proces spaľovania tukov.

Cviky na brucho

Spaľovače v podobe doplnkov výživy to umožňujú. Na jednej strane pomáhajú odbúrať telesný tuk, na strane druhej bránia jeho ďalšiemu ukladaniu. Urýchľujú spaľovanie počas tréningov, no podporujú ho aj vtedy, ak práve žiadnu fyzickú aktivitu nevykonávate. Je ale potrebné uvedomiť si, že nejde o zázrak, ktorý všetko urobí za vás. Ak chcete docieliť požadovaný efekt, „makaniu“ sa jednoducho nevyhnete.

Typy spaľovačov tukov podľa princípu fungovania

 • Termogénne spaľovače tukov – v organizme vyvolávajú termogenézu, čo v praxi znamená, že urýchľujú premenu tuku na využiteľnú energiu. V podstate ide o „zrýchlenie metabolizmu“. Látky, ktoré pomáhajú s týmto procesom sú L-karnitín, HCA, synefrín, kofeín, taurín, chróm.
 • Blokátory tukov – napomáhajú vylúčeniu tuku z organizmu, a to tak, že ho v tráviacom trakte viažu priamo na seba. K látkam s uvedenými účinkami patrí napríklad chitosan.
 • Spaľovače na báze esenciálnych mastných kyselín – patrí sem napríklad CLA (konjugovaná kyselina linolová), ktorá bráni tuku vstúpiť do tukových buniek. V tejto úlohe ich zastúpi, avšak s rozdielom, že uloženú CLA pri tréningu spálite lepšie a rýchlejšie (svalová hmota zostáva zachovaná).
 • Blokátory sacharidov – princíp je podobný ako pri blokátoroch tukov, s rozdielom, že v tomto prípade je podporované trávenie uhľohydrátov.
 • Spaľovače regulujúce hormóny štítnej žľazy – pracujú na princípe napodobňovania funkcie štítnej žľazy, aj keď len do určitej miery. Tá však postačuje na to, aby optimalizovala činnosť tejto žľazy, zvýšila jej kapacitu a spolu s tréningom a úpravou stravy vás zbavila podstatne vyššieho množstva kalórii ako pri bežnom cvičení. K takýmto látkam patrí guggulsterón a forskolín.
 • Spaľovače potláčajúce chuť do jedla alebo blokujúce uvoľňovanie kortizolu (stresový hormón, ktorý sa môže podpísať na priberaní).

Najlepší spaľovač tukov pre ženy

Čo všetko by ste mali o spaľovači tukov vedieť?

 • Zmes látok tvoriaca jeho zloženie zrýchľuje metabolizmus a pomáha odbúravať nepotrebný tuk niekoľkokrát rýchlejšie.
 • Tým, že spaľovač tuku podporuje premenu tuku na energiu, znižuje únavu a zvýši vašu celkovú výkonnosť pri tréningu.
 • Je určený pre ženy, ale aj pre mužov – ideálne vo fáze rysovania po „objemovke“.
 • Ide o PODPORNÝ výživový doplnok, to znamená, že bez cvičenia vám nepomôže. Slúži na to, aby pri námahe, ktorú vynaložíte pri tréningu, bol účinok spaľovania maximálny, nie minimálny.

Spaľovače tukov pre ženy zlepší výsledky cvičenia

 • Ak dodržíte všetky odporúčania výrobcu v kombinácii potrebných pohybových aktivít (aj na stravovanie sa prihliada), tak si môžete byť istí, že spaľovač tuku bude naozaj fungovať.
 • Neužívajte ho dlhodobo. Pri väčšine suplementov v danej kategórii platí, že organizmus by si na ne postupne zvykol. Preto, ak plánujete zredukovať väčšie množstvo tukových zásob, užívajte spaľovač tuku v cykloch (napríklad dva týždne užívať, dva týždne neužívať). Tak či onak je dôležité dodržiavať pokyny stanovené výrobcom. Vyhnite sa i večernému užívaniu.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie spaľovače tukov

Spaľovače tukov – recenzie, skúsenosti podľa diskusií a eshopov

Spaľovače tukov nájdete v rôznych podobách a od rôznych výrobcov. V tomto prípade platí, že by ste mali radšej uprednostniť overenú a renomovanú značku, ktorej deklarované zloženie naozaj zodpovedá realite a prináša účinky, ktoré sľubuje.

Ak ste si vybrali niekoľko favoritov spomedzi širokého sortimentu suplementov, zamerajte sa na hodnotenia zákazníkov. Fungujú alebo nie? Pozitívne skúsenosti s užívaním výživových doplnkov na redukciu tuku má drvivá väčšina ľudí. Svedčia o tom recenzie, okrem iného aj na portáli heureka. Tam dosahuje priemerná spokojnosť takmer 90%. Samozrejme, záleží od konkrétneho produktu. Pri mnohých, dokonca, nie sú uvádzané žiadne mínusy.

Recenzie a skúsenosti so Spaľovač tukov Hydroxycut Hardcore Elite Muscletech

Recenzie spaľovaču Hydroxycut Hardcore Elite

Tie čo sme našli sa týkali napríklad kofeínu, ktorý môže niekomu robiť problémy alebo krátkej doby užívania, počas ktorej nemohli zákazníci „objektívne“ posúdiť výsledky. Stretli sme sa i s názorom, že niektoré tablety idú ťažko prehĺtať kvôli veľkosti.

Cena taktiež zohrávala úlohu pri hodnoteniach. Tak či onak, jednoznačne môžeme skonštatovať, že spaľovače tukov fungujú. Každému však vyhovuje niečo iné, nezabudnite sa preto zaujímať o zloženie, formu užívania a dávkovanie.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Nina Vráblová

Interiérový dizajn, beletria, zdravý životný štýl a elektronická hudba sú mojou srdcovou záležitosťou. Spoločne ma doviedli k písaniu, i keď na...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcovRecenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Avita BlueIron je tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Okrem toho, že výborne chutí, je aj perfektným doplnkom pre celkové zdravie a imunitu. Viac info v našej recenzií.