Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Každý, kto s cvičením začína alebo už cvičí dlhšiu dobu, určite do kontaktu s proteínom prišiel. Nie každý rekreačný športovec potrebuje proteín nevyhnutne. Ja som proteín začal taktiež užívať až po dlhšej dobe odkedy som začal cvičiť. Vyskúšal som niekoľko značiek. Dovolím si priznať, že som v začiatkoch často hľadal lacnú kvalitu. Dnes mi je jasné, že kvalitné proteíny niečo stoja, pretože sú vyrobené z kvalitnejších surovín, kvalitnejšou metódou a majú lepšiu výživovú hodnotu. Stále si však myslím, že nie je nutné, aby nevyhnutne každý za kilo proteínu platil 50 EUR.

Značka GymBeam sa podľa mňa snaží do svete fitness prinášať kvalitné produkty aj za priaznivé ceny. Sám nakupujem od tejto firmy viacero produktov a k nim patrí aj GymBeam Proteín True Whey. Považujem ho za cenovo dostupný proteín vhodný pre vytrvalostných i silových športovcov – začiatočníkov i pokročilých. Mám s ním dlhodobú a dobrú skúsenosť. O nej si môžete prečítať v ďalších riadkoch.

GymBeam Proteín True Whey (recenzia)

Proteín True Whey GymBeam neurazí ani neohúri

V rámci kategórií ide o srvátkový proteín (WPC). Veľmi pozitívnou informáciou je, že na výrobu je použitá cross flow mikrofiltrácia (CFM). V popise je však ďalej uvedené, že je využitá šetrná filtračná metóda. Teda už nie je konkretizovaná. Pravdou je, že CFM sa využíva na výrobu kvalitnejších a drahších proteínov. Výroba je totiž zdĺhavejšia a finančne nákladnejšia. Ako to presne je v tomto prípade nie je za mňa zrejmé.

Proteín obsahuje esenciálne aminokyseliny. Väčšina príchutí obsahuje umelé sladidlo sukralózu. To však nie je u proteínov v tejto kategórii nič nezvyčajné. Mne sa viac osvedčili príchute sladené stéviou (steviol-glykozid). Podľa typu príchute nájdete v zložení aj farbivá a arómy. Ja osobne som vyskúšal takmer všetky. Okrem arašidového masla mi neprekážala žiadna, no každý má svoje preferencie. Čoko príchute obsahujú navyše kakaový prášok alebo dokonca kúsky čokolády. Osobne mi trocha chýbajú ovocné príchute. Niekedy je však ovocnú chuť ťažké vyrobiť, aby nepôsobila umelo.

V priemere obsahuje proteín 73 až 77 g bielkovín na 100g. Mne vyhovovalo, že po konzumácii tohto proteínu som nemal pocit ťažkého žalúdku. Počas silových tréningov sa mi jeho užívanie osvedčilo ako dobrá forma doplnkovej výživy. V pomere ceny a kvality človek dostane primeranú kvalitu. Rozhodne neočakávam, že obsahuje tak kvalitné bielkoviny ako drahšie proteíny, ale určite neurazí.

Dávkovanie a užívanie

Dávkovanie proteínu je individuálne podľa toho, aký tréning praktizujete. V každom balení si nájdete 30 g odmerku, pričom by ste nemali prekračovať dennú dávku 90g. Denne teda môžete užívať 1 až 3 odmerky. Ja užívam proteín len v tréningové dni. 1 odmerku ráno a 2 a pol odmerky po tréningu.

Rozpustnosť je z môjho pohľadu vynikajúca. Je však potrebné ho s vodou dobre v šejkri pretrepať. Všimol som si, že niektoré príchute sa pri príprave v šejkri zvykli napeniť viac ako iné. Proteín je balený v opätovne uzatvárateľných a pevných baleniach. Ja si ho však presýpam do samostatnej nádoby. Opätovné uzatváranie skrz drážky na obale je za mňa pomalé a otravné. Zároveň nechcem, aby mi proteín zvlhol.

Jedna odmerka proteínu True Whey GymBeam

Rozpustený proteín True Whey od GymBeam

Cena

Čo hrá v prospech GymBeam True Why Proteínu najviac je aj podľa recenzií cena. Za 1 kg balenie som zaplatil 16,95 EUR. Nehovoriac o tom, že častokrát som natrafil na rôzne akcie, kedy som k proteínu dostal šejker, tričko, proteínovú tyčinku alebo rôzne testovacie vzorky iných príchutí. Veľké balenie má objem 2,5 kg a stojí 35,95 EUR. Sledujte aj profily ambasádorov značky na Instagrame. Častokrát majú vlastné zľavové kódy vo výške 5 %. Ak si človek prepočíta cenu a množstvo, väčšie balenie sa oplatí viac. (01/2024)

Osobne však odporúčam, zvlášť v prípade prvého nákupu či novej príchute, kúpiť si menšie balenie. Ak vám chuť totiž nebude vyhovovať, denne do seba nasilu pchať niečo, čo vám nechutí nie je žiadna výhra. Viem o čom hovorím.

V rámci konkurencie ma oslovil proteín WPC 80 CFM Natural – 1 kg stojí 19,95 EUR a využíva jasne vysokokvalitnú CFM výrobnú metódu.

Záverečné zhodnotenie

Ja som s užívaním GmyBeam proteínu spokojný. Užívam ho s menšími prestávkami dlhodobo a nikdy som nevnímal nejaké vážne nevýhody. Možno, ak by som cvičil na profesionálnej úrovni, rozdiely v kvalite by som vnímal výraznejšie. Srvátkový proteín True Whey však má za mňa dostatočný podiel bielkovín, dostupné viaceré dobré príchute a je skvelo rozpustný. Príde ako rozumná voľba pre začiatočníkov, študentov alebo ľudí s nižším rozpočtom, ktorí chcú doplniť potrebné živiny pri cvičení.

Mne vyhovoval aj vďaka tomu, že nezaťažoval moje trávenie. Nemal som nikdy pocit nafúknutia. Z hľadiska výživy som nepozoroval, že by mi v niečom nestačil. V kombinácii s kvalitnou stravou plnil tú úlohu, ktorú som požadoval. Preto ho určite môžem odporučiť aj ostatným.

Zloženie True Whey proteínu od GymBeam

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: 100 % Kreatín monohydrát Gymbeam a jeho účinkyRecenzia: 100 % Kreatín monohydrát Gymbeam a jeho účinky

V tejto recenzii vám chcem priblížiť moju skúsenosť a čiastočne aj poznatky ohľadom 100 % Kreatín monohydrátu – GymBeam, s ktorým mám dlhodobú skúsenosť.

Recenzia: Crea7in GymBeam – kreatín pre zvýšenie výkonnostiRecenzia: Crea7in GymBeam – kreatín pre zvýšenie výkonnosti

V tejto recenzii sa vám pokúsim stručne popísať moju skúsenosť s viaczložkovým kreatínom – Crea7in od spoločnosti GymBeam. Ako sa mi tento komplexný doplnok výživy osvedčil?

Recenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovínRecenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovín

Whey BIO proteín z Decathlonu je chuťovo príjemný proteín pre príležitostných športovcov, ale aj ľudí, ktorí si potrebujú doplniť dennú dávku bielkovín. Prečítajte si našu dnešnú...