Recenzia: BrainMax Performance Magnesium. Chelát = TOP horčík

Dopĺňanie vitamínov a minerálov nie je len pre športovcov alebo ľudí, ktorým určitá látka chýba. Ide o skvelú formu prevencie. Doplnky výživy sú zamerané na konkrétne potreby ľudí. Ja si pri výbere akéhokoľvek výživového doplnku robím prieskum, hľadám rôzne recenzie, testy alebo názory zákazníkov. Nedávno som pre svoje potreby hľadal optimálny zdroj horčíka. Od kamaráta z práce, ktorý sa intenzívne venuje corssfitu, som dostal referenciu na BrainMax Performance Magnesium. Čo to som si o ňom prečítal, kúpil a vyskúšal. Ako ho hodnotím?

V prvom rade, prečo vlastne horčík potrebujem? Teraz trocha otravnej teórie, ale niečo málo som si o horčíku čítal. Často si neuvedomujeme, ako veľmi môže nedostatok magnézia vplývať na naše každodenné fungovanie. Ja o horčíku viem, že pomáha pri regenerácii, kolísavom tlaku, kŕčoch alebo pri problémoch so spánkom. Perfektne účinkuje aj proti stresu (znižuje hladinu kortizolu).

Dôvodom, prečo som chcel horčík začať dopĺňať ja je hlavne prevencia. Do veľkej miery vplýva na stav kostí, zubov, psychické zdravie a v organizme je súčasťou mnohých procesov. Ako športovec vnímam aj jeho efekt na výkon. Ako človek zasa jeho vplyv na zdravie srdca. Preto horčík. Teórie už stačilo, teraz je zaujímavejšie či práve BrainMax Performance Magnesium splnil moje očakávania.

BrainMax Performance Magnesium (recenzia)

Magnézium v najvyššej možnej kvalite

Nie je magnézium ako magnézium. Hoci aj ja som si myslel, že každý horčík je len horčík. Performance Magnesium obsahuje v jednej kapsule vysoko koncentrované množstvo. Keď som si čítal o zložení, zaujalo ma práve chelátové magnézium (MagChel +20). Je považované za prvotriednu kvalitu. Vyrábané je v Nemecku a kapsulované v Česku. Má ísť o špeciálnu formu bisglycinátu horčíka, čo je jedna z najčistejších a najkvalitnejších foriem. Vďaka tejto forme sa má magnézium rýchlo a účinne vstrebávať.

Je super, že jedna kapsula denne pokryje u človeka až 50 % jeho dennej potreby (1 kapsula – 200 mg horčíka). Navyše obsahuje Performance Magnesium od BrainMaxu aj dennú dávku vitamínu B6, ktorá zosilní pozitívny účinok na nervovú sústavu. Fakt oceňujem, že v zložení nie je nič navyše. Dokonca aj kapsula je rastlinná, takže horčík je vhodný aj pre vegánov.

V mojom prípade mi malo užívanie horčíka pomáhať hlavne v prípade stresových období alebo po tréningoch. Účinky sa mi hodnotia ťažko. Osobne som problém s nedostatkom horčíka nemal, no vnímam pozitívne, že ho dopĺňam práve v tejto podobe a v rámci prevencie. Registroval som však hlavne jeho regeneračné a upokojujúce pôsobenie. Aj s ohľadom na zloženie nepochybujem o jeho vplyve na môj spánok, moju psychiku a nervovú sústavu, ktorá po náročných tréningoch dostáva zabrať. Aj pri čítaní recenzií ostatných zákazníkov som zaznamenal, že im pomáha pri zaspávaní a regenerácii.

Dávkovanie a užívanie

Ja som užíval 1 kapsulu denne. Užívam ešte aj multivitamín, kde je takisto určitý obsah magnézia. Vždy som horčík užíval pred spaním, keďže primárne mi šlo o to, aby moje telo na konci dňa dobre regenerovalo. Pri takomto dávkovaní mi balenie (100 kapsúl) vydržalo vyše 3 mesiace. Výrobca odporúča 1 až 2 kapsuly nalačno, po tréningu alebo pred spaním.

V prípade, že máte stresujúce obdobie alebo vám robí problémy spánok, dávku pokojne zvýšte na 2 kapsuly. V takomto množstve si doplníte dennú potrebu tela po horčíku.

Zloženie BrainMax Performance Magnesium

Balenie a kapsule BrainMax Performance Magnesium

Cena

Viem, že cena 24,10 EUR sa niekomu môže javiť ako vysoká, no BrainMax Performance Magnesium je naozaj kvalitným zdrojom horčíka. To je zrejmé už podľa zloženia, ale najlepším odporúčaním sú názory zákazníkov. Áno, niekomu sa cena zdá vyššia. Ja osobne som užíval toto magnézium vyše 3 mesiace a spomínaná cena za toto obdobie mi nepríde tak vysoká. Veď, ak si to prepočítam, denne ma užívanie stálo 0,24 EUR. To nie je tak veľa? Zvlášť, ak sa vám účinok osvedčí.

Môžete aj trocha ušetriť. Ak bude váš prvý nákup presahovať hodnotu 40 EUR, prihláste sa k odberu newslettera na webe brainmarket.sk a získate zľavu 4 EUR. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Dalo by sa dlho polemizovať, ktoré magnézium je najlepšie, pretože ich je v ponuke naozaj veľa. Moja skúsenosť? Performance Magnesium od BrainMaxu považujem za naozaj prvotriedny horčík v kapsulovej podobe. Pozitívom sú skvelé skúsenosti mnohých zákazníkov. Čítal som hodnotenia užívateľov na tento produkt aj na českých weboch a milo ma prekvapili účinky, o ktorých písali. Mnohí ho užívajú dlhodobo a sú s ním veľmi spokojní.

Ja sa hlásim k tým spokojným tiež, pretože keď som si viac preštudoval zloženie, zaujala ma jeho čistota a kvalita využitého horčíka. V jednej dávke pritom mám také množstvo, ktoré telo potrebuje. Naozaj si myslím, že tento doplnok stravy je dostupným a kvalitným zdrojom magnézia pre každého. Odporúčam ho a určite v užívaní budem pokračovať.

Informácie o užívaní BrainMax Performance Magnesium

Balenie BrainMax Performance Magnesium

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcovRecenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Avita BlueIron je tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Okrem toho, že výborne chutí, je aj perfektným doplnkom pre celkové zdravie a imunitu. Viac info v našej recenzií.