Recenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovín

Považujem sa za rekreačnú športovkyňu. Fitko, bicykel a nejaká tá túra. Ideálne sa však snažím hýbať sa pravidelne -aspoň 2 - 3x do týždňa. Pohyb je pre mňa svojím spôsobom relax aj keď niekedy sa do toho človek musí dotlačiť. No a k cvičeniu neodmysliteľne patrí aj strava, ideálne zdravá. A do nej si dovolím určite zaradiť aj výživové doplnky. Tým základným a v zásade jediným, ktorý používam, ak si odmyslím nejaké vitamínové produkty, je určite proteín. Ja som osobne fanúšička BIO proteínov, pretože mám pocit, že je v nich to, čo treba a nič navyše.

Rozhodla som sa preto pred nedávnom vyskúšať Whey Bio Protein z Decathlonu. Všimla som si, že z regálov pomerne dosť mizne a keďže v Decathlone nakupujem celkom rada, povedala som si, že to skúsim. Pri voľbe medzi čokoládou a vanilkou jasne zvíťazila čoko príchuť. Ako mi proteín vyhovoval a ako hodnotím jeho používanie si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Decathlon Whey BIO Protein (recenzia a skúsenosti)

BIO zloženie ako základ kvalitného proteínu

Pre mňa je alfou a omegou pri BIO proteínoch ich zloženie. Podotýkam, že toto bola moja prvá skúsenosť s výživovými doplnkami z Decathlonu. Proteín je produkovaný vo Francúzsku. To beriem ako pozitívum. Dôležité je, že tu nie sú žiadne prídavné – zbytočné látky.

V jednej dávke (35 g) je až 21 g bielkovín. Na obale som si všimla ešte zástup aminokyselín, ako alanín, arginín, lyzín, leucín, izoleucín či histidín. Neobsahuje ani lecitín, ktorý zlepšuje rozpustnosť vo vode. Zloženie hodnotím veľmi pozitívne.

Po otvorení ma potešilo, že z balenia nevyskočila žiadna chemická aróma. Naopak, príjemná vôňa kakaa. V balení nie je žiadna odmerka, ale mala som odmerku z predošlého proteínu, takže mi to nevadilo a z hľadiska ochrany životného prostredia je to určite dobré rozhodnutie výrobcu. Proteín nie je prehnane sladký a čokoládová príchuť pôsobí veľmi príjemne. Naozaj mi na proteíne z hľadiska užívania nič neprekážalo.

Dávkovanie a užívanie

Jedna dávka tohto proteínu je 35 g. To znamená, že 455 g balenie mi vydržalo na približne 13 dávok. Proteín som pila zvyčajne krátko po tréningu. Niekedy som si proteín zarobila do šejkra a vypila aj ráno namiesto raňajok, keď som nestíhala. Vždy som si ho rozrábala s vodou. Ale namiesto odporúčaných 150 ml som dávala 200 až 250 ml. S menším množstvom vody sa mi zdala rozpustnosť horšia.

Ak by niekomu čokoládová príchuť kakaa nevyhovovala, v ponuke má Decathlon aj vanilkovú príchuť Whey BIO Proteinu. Tú osobne odskúšanú nemám, ale v recenziách má veľmi dobré hodnotenia.

Výživové hodnoty Whey BIO proteínu Decathlon

Whey BIO Proteín Decathlon s čokoládovou príchuťou

Cena je primeraná

Balenie Whey BIO Proteinu z Decathlonu stojí presne 20 EUR. Má trocha netypický objem 455 g a obsahuje len 13 dávok. Všeobecne sú BIO proteíny vždy drahšie, takže ich nebudem porovnávať so štandardnými srvátkovými proteínmi. Ale napríklad Powerlogy Upgraded Sport Protein, stojí 24,90 EUR (300g – 10 dávok) a ide o kvalitný BIO proteín od renomovaného výrobcu.

Ešte nedávno bolo dostupné aj 900 g balenie proteínu za 25 EUR, aktuálne ho však Decathlon už neponúka.

Záverečné zhodnotenie

Whey BIO Protein z Decathlonu ma určite nesklamal. Nemyslím, že som v tomto smere nejak extra náročná, ale, ak by mi niečo prekážalo, určite to napíšem. Príchuť bola dobrá, čokoládová a hlavne nie prehnane sladká. Rozpustnosť je podľa mňa dobrá, ale určite odporúčam v šejkri proteín dobre rozhrkať, aby neostali žiadne hrudky. Dajte radšej aj viac vody. Zloženie je super a bez zbytočnej chémie.

Potešilo ma, že výrobca myslel aj na životné prostredie a do balenia nezahrnul plastovú odmerku, ktorú má doma snáď každý. Tento BIO proteín z Decathlonu kvalitou výroby ani výživovou hodnotou nijak nezaostáva za konkurentmi a pokojne ho odporučím ďalej.

Whey BIO protein Decathlon - zloženie, dávkovanie


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia:Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.

Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?Recenzia: Proteín True Whey GymBeam. Aký je pomer ceny a kvality?

Recenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcovRecenzia: Avita BlueIron šport – zdroj železa (nielen) pre športovcov

Avita BlueIron je tekuté železo vyrobené špeciálne pre aktívnych ľudí. Okrem toho, že výborne chutí, je aj perfektným doplnkom pre celkové zdravie a imunitu. Viac info v našej recenzií.