Doprava z certifikovanej lekárne zadarmo Ukázať podmienky

zavrieť

Wobenzym – účinky a skúsenosti. Liek na posilnenie imunity

Wobenzym je gastrorezistentný liek (liek odolný voči žalúdočnej šťave), ktorý sa vyrába už od roku 1960. Vznikol v Nemecku, kde dodnes patrí k najpredávanejším voľnopredajným liekom vôbec. Jeho účinky potvrdilo aj viac než 200 klinických štúdií. Wobenzym je zmes enzýmov, ktoré majú množstvo pozitívnych účinkov na náš organizmus. 

Wobenzym 800 balenie

Tieto účinné látky dokážu pri pravidelnom užívaní pozitívne podporovať imunitu, skrátiť dobu rekonvalescencie po operáciách, pomáhajú liečiť rôzne zápaly a vaginálne mykózy.

Okrem toho sa však užíva aj počas poúrazových stavov. Liek pomáha zmierňovať opuchy, podporuje rozpúšťanie zrazenín a urýchľuje hojenie rán.

Aké sú jeho ďalšie účinky? Čo obsahuje, ako sa dávkuje a užíva? Je Wobenzym vhodný aj pre tehotné a dojčiace ženy? Môžu ho užívať deti? Kde sa dá kúpiť za najlepšiu cenu? Všetko podstatné sa dozviete v našom podrobnom článku!

Najlepšiu cenu Wobenzymu 200 a 800 aktuálne nájdete v lekárni Dr. Max!

Účinky Wobenzymu

Wobenzym funguje na princípe stabilizovania imunologických funkcií organizmu. Príjem systemových enzýmov podporuje viaceré aspekty ľudského zdravia a zlepšuje kvalitu kardiovaskulárnej, lymfatickej, pohlavnej i pohybovej sústavy človeka.

 • liečba chronických a opakujúcich sa zápalov horných aj dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, oblasti nosa, krku a uší, zápaly kože a pod.
 • liečba lymfedémov (opuchov, ktoré sú spôsobené poruchou odtoku lymfy)
 • liečba fibrocystickej mastopatie (ochorenie prsníkov chronického charakteru, vyznačuje sa tvorbou dutín a väziva)
 • liečba zápalov povrchových žíl, reumatizmu mäkkých tkanív, reumatoidná artritída
 • liečba pokročilých štádií artrózy (degeneratívne choroby kĺbov)
 • liečba niekoľkonásobnej mozgomiešnej sklerózy
 • liečba potrombotického syndrómu dolných končatín (stavy po upchatí žíl dolných končatín krvnou zrazeninou)
 • podporná liečba pri užívaní antibiotík

sem vložiť Wobenzym 200 ako najpredávanejšie balenie

Zloženie lieku

Wobenzym je komplex enzýmov rastlinného a živočíšneho pôvodu, u ktorých bol preukázaný pozitívny vplyv na množstvo procesov, ktoré prebiehajú v našom tele. Stovky chemických reakcií, ktoré zabezpečujú metabolické procesy v organizme, vyžadujú na svoj dokonalý priebeh veľké množstvo energie a taktiež aj účinný katalizátor.

Týmto katalizátorom sú práve enzýmy. Ak by sme ich v tele nemali, chemické reakcie v organizme by vôbec neprebiehali. Výhodou enzýmov je aj fakt, že sa v chemických reakciách "nestrácajú". Telo ich vie využívať znova a znova. Každý z nich je jedinečný a podporuje priebeh inej reakcie. Kombinácia viacerých typov enzýmov vo Wobenzyme je predpokladom výbornej a systematickej podpory zdravia organizmu.

1 účinná tableta obsahuje:

 • Pancreatinum 100 mg
 • Papainum 60 mg
 • Bromelaina 45 mg
 • Lipasum 10 mg
 • Amylasum 10 mg
 • Trypsínum 24 mg
 • Chymotrypsínum 1 mg
 • Rutosidum trihydricum 50 mg
 • pomocné látky: monohydrát laktosy, kukuričný škrob, stearan horečnatý, kyselina stearová, čistená voda, koloidní bezvodný oxid kremičitý, mastek, sacharóza, uhličitan vápenatý, kopolymer kyseliny methakrylovej a methylmethakrylovej 1:1, dibutylftalát, šelak, oxid titaničitý, kaolin, ponceau 4R, povidon, makrogol 6000, žltý vosk, karnaubský vosk.

Cena Wobenzymu je pomerne vysoká

Cena produktu je síce pri najväčšom balení na prvý pohľad vysoká, zároveň však z hľadiska výhodnosti nákupu je Wobenzym 800 najvýhodnejšie balenie na trhu.

Wobenzym 800

Wobenzym 200

Wobenzym 40

Cena Wobenzym 800

 Cena Wobenzym 200

 Cena Wobenzym 40

 98,89 € (800 ks)

30,99 € (200 ks)

8,89 € (40 ks)

Do obchodu

Do obchodu

Do obchodu

Cena 1 tablety* je v čase písania recenzie nasledovná:

 • 0,12 € (Wobenzym 800)
 • 0,15 € (Wobenzym 200)
 • 0,22 € (Wobenzym 400)

*Cena je platná v čase písania tohto článku a môže sa meniť.

Veľké porovnanie cien Wobenzymu v online lekárňach

 Online lekáreň

 40 ks

200 ks

800 ks

 Logo pilulka.sk

7,40 €

32,45 €

95,95 €

 Logo lekárne Drmax.sk

8,89 

30,99 

95,89 €

 Logo Mojalekaren.sk

8,19 €

36,59 €

95,99 €

 Logo lekarentriveze.sk

8,67 €

37,05 €

118,94 €

 Logo najlekaren.eu

7,65 €

34,60 €

95,70 €

 Logo lieky24.sk

 8,40 €

37,36 €

100 €

Dávkovanie lieku

Pri dávkovaní Wobenzymu sa treba riadiť príbalovým letákom. Na začiatku liečby sa odporúča užívať 3x5 až 3x10 toboliek denne. Potom, čo príznaky ochorenia začnú ustupovať, sa denná dávka postupne znižuje, až na 3x3 tobolky denne. Dávkovanie Wobenzym si naštudujte v nasledujúcej tabuľke:

Ochorenie Počiatočná dávka / tobolky denne* Znížená dávka (až do vymiznutia príznakov)* Doplňujúca informácia
zlomeniny, vykĺbenie, narazenie, podvrtnutie
(poúrazové opuchy)
3x10 po 7-10 dňoch 3x3 tobolky denne  
pooperačné stavy v chirurgií 3x10 po 7-10 dňoch 3x5 až 3x3 tobolky denne  
lymfedémy 2x10 alebo 3x7
(4 - 5 týždňov)
3x5 až 3x3 tobolky denne
(min. 8 týždňov)
 
fibrocystická mastopatia 2x10
(6 týždňov)
   
potrombotický syndróm 3x10 až 3x5
(5 - 6 týždňov)
   
zápaly povrchových žíl 3x7 až 3x5
(2 - 3 týždne)
   
reumatoidná artritída 3x5 
(5 - 6 mesiacov)
   
reumatizmus mäkkých tkanív 3x5
(3 - 4 týždne)
   
artrózy 3x6
(5 - 6 týždňov)
   
niekoľkonásobná mozgomiešna skleróza 3x10
(2 týždne)
potom dlhodobo 3x3 tobolky denne pri výskyte infekčného ochorenia, fyzickej záťaže, stresu, očkovania, slnenia dávku zvýšiť na 3x10 tob./deň
chronické a opakujúce sa zápaly
(horných aj dolných dýchacích ciest, močového a pohlavného ústrojenstva, tráviacej trubice, oblasti nosa, krku a uší, zápaly kože a pod.)
3x5   až do ustúpenia príznakov

*Dávkovanie je vhodné konzultovať s lekárom, ktorý najlepšie zhodnotí stav vášho ochorenia

Užívanie Wobenzymu

Spôsob užívania je naozaj veľmi jednoduchý:

 • tablety treba užívať približne 30 min. pred jedlom
 • liek sa nemá rozpúšťať ani rozkúsať, prehĺtať je nutné celé tobolky
 • predpísanú dávku liekov je nutné zapiť ju aspoň 2,5 až 3 dcl vody

Wobenzym v tehotenstve a pri kojení

Užívanie Wobenzymu počas tehotenstva a dojčenia treba konzultovať s lekárom či lekárnikom. Na českých diskusných fórach sme dokonca narazili na diskusiu, kde sa rozoberá téma Wobenzym a otehotnenie. Tzv. Systémová enzymoterapia je účinná pri liečbe zápalov pohlavného ústrojenstva a podľa informácií dostupných na internete pomáha aj pri opakovaných potratoch, ktoré vznikli ako dôsledok zvýšenej zrážanlivosti krvi, prípadne boli následkom imunologických komplikácií.

Môžu ho užívať aj deti?

Wobenzym je vhodný aj pre deti, jeho užívanie však vždy konzultujte s detským lekárom. Ten zároveň určí aj dávkovanie (odporúča sa 1 tableta na 6 kg hmotnosti dieťaťa).

Skúsenosti s užívaním Wobenzymu

Skúsenosti s Wobenzym liekom možno nájsť na populárnych weboch Heureka.sk či zdravotnom portáli zdravie.sk. Čo sa týka Heureky, pozitívne reakcie mnohonásobne prevažujú tie negatívne. Produkt odporúča až 91 % zákazníkov, ktorí ho vyskúšali, čo je z nášho pohľadu veľmi pozitívne.

Nájdu sa však aj negatívne postrehy, popisujúce najmä nežiadúce účinky Wobenzym.

Recenzie Wobenzym 800 na heureke

 
Recenzie a skúsenosti s užívaním Wobenzymu
Aktualizované: 02/2018

Ďalšie pozitívne recenzie si možno prečítať aj v online lekárni pilulka.sk. V ukážke vidíte aj odkaz na odbornú recenziu Wobenzym na webe polakova.sk 

Skúsenosti s užívaním wobenzym

Nežiadúce účinky Wobenzymu

Veľké pozitívum lieku Wobenzyn je fakt, že jeho užívanie nevyvoláva výrazné vedľajšie účinky a to dokonca ani pri dlhodobom užívaní vyšších dávok lieku. Výnimočne však možno pozorovať zmenu farby, zápachu či konzistencie stolice. Občas sa vyskytne i reakcia kože - kožná vyrážka, ktorá však mizne po vysadení lieku. Pri jednorázovom užití veľkej dávky lieku bolo pozorované nafukovanie či pocity nevoľnosti.

Tieto príznaky môžete úspešne eliminovať jednoduchým trikom - dávku si rozdeľte na kôpky a užívajte ju postupne počas celého dňa.

Akýkoľvek výskyt nežiadúcich účinkov Wobenzymu odporúčame konzultovať s lekárom.

Príbalový leták

Kompletné informácie o zložení, účinku, dávkovaní, užívaní, vedľajších účinkoch či skladovaní nájdete aj v príbalovom letáku Wobenzym. Leták si pred prvým užívaním lieku poriadne preštudujte a pre prípad potreby ho uschovajte na neskoršie overenie informácií.Publikované dňa: 08.08.2018
Hodnotenie článku:
(92.6%)

Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

V tejto kategórií nájdete aj:

Horúce nápoje na liečbu prechladnutia Horúce nápoje na liečbu prechladnutia

Imunoglukan vo forme tabliet či sirupu vám pomôže zlepšiť imunitu Imunoglukan vo forme tabliet či sirupu vám pomôže zlepšiť imunitu

Problémy s imunitou nie sú v súčasnom uponáhľanom svete ničím výnimočným. Našťastie sa imunita dá zlepšiť viacerými spôsobmi. Užívanie imunoglukanu je jedným z nich.

Včelí peľ pozitívne vplýva na ľudské zdravie i psychiku Včelí peľ pozitívne vplýva na ľudské zdravie i psychiku

Včelí peľ má veľmi veľa pozitívnych účinkov nielen na naše zdravie, ale aj na našu psychiku. Viete, prečo by ste ho mali začať užívať?