Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti

Podpora imunity, regulácia funkcie štítnej žľazy, ochrana buniek pre oxidačným stresom a udržanie zdravia nechtov, vlasov a pokožky – to všetko sľubuje Minus Age Bioelixir a ja som neodolala a musela ho vyskúšať. Popravde, najmä zo zvedavosti. Spomalenie starnutia od istého veku jednoducho rieši takmer každá žena. Pleť sa snaží vyhladiť kolagénom či kyselinou hyalurónovou, cvičí a zdravo sa stravuje. Nie som výnimkou. Pohyb som zaradila do denného programu, snažím sa zdravšie jesť a áno, začala som skúšať aj rôzne prípravky, ktoré by udržali moje telo a moju pleť dlhšie mladú.

Zvyčajne si pri výbere akéhokoľvek výživového doplnku robím prieskum. Zaujíma ma nielen zloženie a účinky, ale aj recenzie a názory zákazníkov. Na Minus Age Bioelixir ma zaujalo nielen to, že pochádza z Českej republiky (je to skoro domáce), ale aj to, že ide o prírodný doplnok stravy. Slúži ako prevencia, ale mal by tiež zvýšiť energiu buniek, spomaliť starnutie a priaznivo nakopnúť imunitu. Či k tomu naozaj došlo, vám prezradím v recenzii.

Minus Age Bioelixir (recenzia a skúsenosti)

Betaglukány, selén, vitamíny aj koenzým Q10

Bioelixir obsahuje kombináciu betaglukánov, selénu, vitamínov, minerálov a ďalších látok (alfa-ketoglutarát a koenzým Q10). Dočítala som sa, že produkt obsahuje prírodnú biomasu, ktorá zaručuje vysokú vstrebateľnosť jednotlivých látok, čiže ich využiteľnosť v tele je vysoká. Selén je integrovaný do membrán biomasy Yarrowia lipolytica (ide o druh kvasiniek, schopných syntetizovať širokú skupinu látok), takže sa rýchlo a najmä efektívne vstrebáva. Ide o dôležitý stavebný prvok vlasov, nechtov, ale aj pokožky. Betaglukány (tvoria 30 % zloženia) hrajú rolu pri podpore imunitného systému, rovnako ako vitamíny skupiny B. Dôležitými látkami sú i alfa-ketoglutarát (látka, ktorá preukazateľne znižuje biologický vek), koenzým Q10, ktorý je súčasťou každej jednej ľudskej bunky a podieľa sa v nich na výrobe energie, a vitamín E. Nie som múdra ako rádio, toto všetko som si, samozrejme, prečítala. Avšak zloženie ma zaujalo, predovšetkým preto, že vďaka použitej biomase by telo malo všetky dôležité látky využiť na maximum.

V jednej kapsule sa nachádza 300 mg Yarrowia lipolytica selenium, z toho tvorí 90 mg betaglukán, konkrétne jeho typy 1,6 a 1,4. Selén je v množstve 50 – 60 μg. Na výrobku to nie je priamo napísané, ale keďže kapsuly sú hydroxypropylmetylcelulózové, mali by byť vhodné aj pre vegánov.

V mojom prípade mi malo užívanie tohto doplnku pomôcť s udržaním zdavej pleti a vlasov, ale tiež podporiť imunitu. Popravde, účinky sa mi hodnotia ťažko, keďže sa snažím o seba starať. Pleť pôsobí oddychnuto a chorá som za posledné tri mesiace nebola (tak dlho prípravok užívam), takže asi zaberá. S ohľadom na zloženie jeho priaznivý vplyv nepopieram. Určite má význam ako prevencia, ale aj ako pomoc pri spomalení starnutia.

Dávkovanie a užívanie

Denne sa môžu užívať 1 až 2 kapsuly, ja som užívala 1 kapsulu, teda som zvolila nižšiu dávku. Jedno balenie s 90 kapsulami mi tak vydržalo 3 mesiace. Vždy som prípravok brala ráno, avšak nepíše sa, kedy presne ho treba užiť, takže si ho pokojne možete naordinovať aj večer. Ako sa píše, treba ho zapiť dostatočným množstvom tekutiny, to by mala byť samozrejmosť.

Dávkovanie a zloženie Minus Age Bioelixir

Minus Age Bioelixir - informácie o výživovom doplnku

Cena

Možno sa cena 41,07 eura bude zdať vysoká, avšak ide o balenie Minus Age Bioelixir na 3 mesiace. Na mesiac to tak robí cca 13,7 eura, to až tak hrozne neznie. Už podľa zloženia je zrejmé, že ide o kvalitný produkt. V tomto prípade veľa recenzií nenájdete, ale presvedčiť vás môžu sľubované účinky. Za danú cenu sa určite aspoň vyskúšať oplatí. (06/2024)

Záverečné zhodnotenie

Podpora obranyschopnosti, ochrana buniek pred oxidačným stresom, prispievanie k normálnemu stavu nechtov a vlasov sú účinky, ktoré ocení každá žena. Hoci sa podľa tohto zdá, že ide o produkt vhodný len pre ženy, pravdou je, že ho môžu užívať aj muži. U nich podporuje správnu spermatogenézu. Mňa Minus Age Bioelixir rozhodne zaujal. Po 3 mesiacoch užívania sa mi síce ťažko hodnotia jeho účinky, keďže sa vo všeobecnosti snažím o seba starať, ale rozhodne ho nepovažujem za stratu času a peňazí. Myslím si, že ide o produkt, ktorý sa aj vzhľadom na jeho priaznivú cenu oplatí skúsiť.

Minus Age Bioelixir na vlasy, nechty aj imunitu


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.

Recenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunityRecenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunity

Lipozomálny vitamín C v tekutej forme je vhodný na doplnenie nedostatku tohto vitamínu, ale aj na posilnenie imunity v sychravých dňoch. Prečítajte si recenziu nášho redaktora, ktorý...