Recenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunity

Hlavne v čase medzi ročnými obdobiami sa snažím imunitu vždy výraznejšie posilňovať. Vitamínové doplnky užívam celoročne, no obdobie chrípok, covidu a rôznych vírusov je výzvou pre imunitu každého z nás. Ja a po novom aj moja partnerka sme už viackrát odskúšali produkty značky Avita a boli sme spokojní. V ponuke majú viacero výživových doplnkov zameraných na podporu obranyschopnosti.

Pre posilnenie imunity v zimnom období som sa rozhodol skúsiť Avita vitamín C liposomal plus. Asi nemusím vysvetľovať, že vitamín C je v spojitosti s imunitou veľmi často skloňovaný. Jeho účinky na ľudský organizmus sú vedecky preukázané. Nieže by som bol nejaký vášnivý čitateľ štúdií, ale s vitamínovými doplnkami mám nejakú skúsenosť a dostatok vitamínu C v tele je naozaj dôležitý. Lipozomálny tekutý vitamín C je niečo iné, ako klasické kapsule či tablety, a to ma zaujalo. Moju a čiastočne aj skúsenosť mojej partnerky vám sprostredkujem v tejto praktickej recenzii.

Avita vitamín C liposomal plus (recenzia)

Lipozomálny tekutý vitamín C s lepšou vstrebateľnosťou

To, čo ma na Avita produktoch naozaj teší je garancia kvalitného zloženia. V tomto prípade je hlavnou zložkou kyselina L-askorbová. No a ďalej sa v malej sklenenej fľaštičke s uzáverom nájde demineralizovaná voda, slnečnicový lecitín (kvôli lepšej vstrebateľnosti a rozpustnosti) a sorban draselný. Posledná menovaná zložka je síce konzervant, ale z hľadiska zdravia neškodný.

Vitamín C hrá „prvé husle“, práve jeho účinky sú tie, ktoré tomuto doplnku dávajú pridanú hodnotu. Podporuje imunitný systém, zvyšuje produkciu kolagénu v tele a zmierňuje stres. Takisto pozitívne vplýva na zdravie ciev, zmierňuje únavu, vyživuje vlasy, pokožku a pomáha lepšiemu vstrebávaniu železa. Tým, že je tekutý sa celkovo omnoho lepšie sa vstrebáva.

A ako vnímam užívanie tohto doplnku v praxi? Za mňa osobne je Vitamín C Liposomal Plus účinnou podporou pre celkové zdravie. Nepochybujem, že moja imunita je opäť vyššia. Zároveň je to pre mňa kvalitný zdroj vitamínu C. Ťažko sa mi posudzuje, ako vplýva na tvorbu kolagénu alebo vstrebávanie železa. Určite však viem povedať, že choroby sa mi vyhýbajú a ani nadmernú únavu či vyčerpanie nevnímam. Partnerka síce trocha bojovala s kyslou chuťou, ale takisto opisuje, že pre imunitu je to super voľba. Dospelí, deti od 3 rokov alebo seniori. Vhodný je naozaj pre každého.

O lipozomálnom vitamíne C som prvýkrat počul v lekárni. Zaujalo ma to, preto som si o ňom prečítal aj na internete. Dozvedel som sa, že bežné formy vit. C sa vstrebávajú cez trávenie a ich účinnosť môže znížiť napríklad aj žalúdočná kyselina. Lipozomálne C je "obalené" tukovou vrstvou, ktorá ho chráni počas prechodu cez tráviaci systém a zlepšuje aj jeho priechodnosť do buniek. V skratke - túto formu vitamínu C dokáže náš organizmus lepšie vstrebať do krvi. Výhodou je aj zníženie vedľajších účinkov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri užívaní tradičných foriem vitamínu C. V súčasnosti ide o efektívnejší spôsob dodávania vitamínu C do svojho tela.

Dávkovanie a užívanie – naozaj kyslá chuť

Ja a aj moja priateľka sme dodržiavali predpísané dávkovanie. Teda 10 ml denne v 2 dávkach. To sú približne 2 čajové lyžičky (ČL). Žiadna odmerka pribalená nie je. Priznám sa, ja som častokrát užil obe dávky naraz. Najčastejšie ráno.

Výrobca upozorňuje, že céčko by sa kvôli výrazne kyslej chuti nemalo piť priamo z lyžičky. Zo zaujímavosti som ho ochutnal a je to pravda, bez riedenia sa pije len s veľkým sebazaprením :) Aj preto odporúčam dať si 1 ČL do pohára s vodou alebo s džúsom a nápoj vypiť. Na obale alebo na webe Avita.sk je uvedené aj dávkovanie pre deti alebo tehotné a dojčiace ženy. Fľaštička má 250 ml, takže tekuté céčko vydrží pri mojom užívaní na 25 dávok (necelý mesiac).

Dávkovanie lipozomálneho vitamínu C od Avity

Tekutý vitamín C Avita

Cena

Jedna fľaštička Avita Vitamín C Liposomal Plus (250 ml) stojí 19,90 EUR. Ide o tekutý vitamín C v lipozomálnej forme, ktorá je proste drahšia, takže cenu nemožno porovnávať s klasickým céčkom v tabletách. Ja som kupoval z oficiálnej stránky výrobcu. Odporúčam však pozrieť sa aj na ponuku online lekární. Videl som ho už aj za výhodnejšie ceny okolo 16 až 18 EUR. Cenu ja osobne nevnímam nejak negatívne. Ak si to prepočítam, deň užívania ma stál približne 0,80 EUR. Pre mňa je to sezónny doplnok, ale je vhodný aj na dlhodobé užívanie. (02/2024)

Záverečné zhodnotenie

Zhodnotiť užívanie tohto vitamínového doplnku je z veľkej časti subjektívne. Ja mám vďaka športovaniu a častému pobytu v prírode imunitu celkom dobrú, ale rozhodne ide o skvelý zdroj pre jej posilnenie. A hlavne pre niekoho, kto má možno vitamínu C nedostatok. Najdôležitejšie je pre mňa, že má kvalitné zloženie. Žiadne zbytočné látky ani umelo upravovaná chuť. Kyslosť je naozaj výrazná, ale vo vode sa to vypiť dá úplne v pohode. Je to vyrobené na Slovensku a verím tomu, že céčko všeobecne v tele zohráva dôležitú úlohu. Určite tento vitamín odporúčam a vždy po ňom rád siahnem znova.

Zloženie tekutého vit. C od Avity

Lipozomálny vitamín C Avita v čaji

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.

Recenzia: Enterina – účinné probiotiká pre deti i dospelýchRecenzia: Enterina – účinné probiotiká pre deti i dospelých

Črevná viróza sa objaví skôr či neskôr v každej rodine. Preto je dobré poznať aj účinné lieky a probiotiká, ktoré pomôžu črevnej mikroflóre. Takými sú aj probiotiká Enterina, ktoré sú...

Recenzia: MedPharma Multivitamín s minerálmi 30 zložiek – podpora imunity za skvelú cenuRecenzia: MedPharma Multivitamín s minerálmi 30 zložiek – podpora imunity za skvelú cenu

MedPharma Multivitamín je komplex, ktorý obsahuje široké zastúpenie vitamínov a minerálov. V jednej tablete nájdeme zastúpenú väčšinu pre telo potrebných látok. Prečítajte si o ňom viac...