Recenzia: Enterina – účinné probiotiká pre deti i dospelých

Prvýkrát som sa s probiotikami Enterina stretla v období, keď mala moja dcérka črevné problémy a trápili ju hnačky. Pravdepodobne šlo o nejaký črevný vírus. Pani doktorka nám nastavila liečbu a tá zhŕňala aj užívanie týchto probiotík. Druhýkrát nám ich odporučila kožná lekárka, s ktorou dlhodobo riešime kožné vyrážky, ktoré dcéru trápia kvôli zníženej imunite.

Vhodné sú už pre malé deti od 6. mesiaca. Ja osobne užívam probiotiká dlhodobo, no ide o klasické kapsule, konkrétne Probio24 Advance (recenzia). Pre deti sú však kapsuly a tabletky často nepriatelia. To asi mnoho rodičov pozná.

Probiotiká Enterina sú v tekutej forme, takže aj pre moju dcérku to bola omnoho prijateľnejšia voľba. Moju skúsenosť a viaceré postrehy vám opíšem v tejto krátkej recenzii.

Probiotiká Enterina - balenie 8 flaštičiek (recenzia)

Chutné, účinné a kvalitné probiotiká

Ak ide o užívanie probiotík u detí, určite by som sa vždy poradila s lekárom. Pretože nie je pravda, že všetky probiotiká sú vhodné aj pre deti. Enterina áno, veď inak by nám ich pediatrička neodporučila. Pomáhať majú pri obnove črevnej mikroflóry, pri hnačkách alebo žalúdočných kyselinách. Prečítala som si, že doplnok stravy obsahuje probiotické baktérie z kmeňa Bacillus coagulans a takisto prebiotikum arabinogalaktanem. K tomu sú vo fľaštičkách vitamíny B1, B6, B2, B12 a K.

A pre deti to „najdôležitejšie“, vo fľaštičke je extrakt z čučoriedky. Práve ten dáva probiotikám skvelú ovocnú chuť. Ako sladidlo je použitá fruktóza, takže žiadne umelé sladidlá a žiadne farbivá. Neobsahujú ani lepok.

Po nasadení probiotík sa dcérke výrazne polepšilo. Hnačky zmizli pomerne rýchlo a stolica sa začínala postupne formovať. Samozrejme, strava bola mierne obmedzená, takže určite pomohla aj ľahšia diéta. Z vlastnej skúsenosti teda môžem povedať, že dcére pri črevných problémoch Enterina veľmi rýchlo zabrala. A navyše jej veľmi chutila, pretože po doužívaní balenia sa pýtala či ešte taký džúsik nemáme. V diskusiách a fórach som sa dočítala, že si ich účinky pochvaľovali nielen rodičia detí, ale aj samotní dospelí.

Dávkovanie a užívanie

Ako som už spomínala aj vyššie, pri deťoch je veľkou výhodou tekutá forma a ovocná čučoriedková príchuť probiotík. Dcérka fľaštičku ľahko vypila a navyše jej probiotikum ešte aj chutilo. Vždy som jej dávala Enterinu ráno nalačno pred raňajkami. Enterina je balená v krabičke, kde je 8 fľaštičiek po 10 ml. Pre dieťa je odporúčaná dávka 1 fľaštička na deň. Takže nám vydržali presne 8 dní.

Prekvapil ma systém uzáveru. Práve v uzávere sa nachádza prášok s obsahom účinných látok. Pootočením v smere hodinových ručičiek a miernym tlakom sa z uzáveru obsah uvoľní do fľaštičky. Potom som fľaštičku pretrepala a následne dcéra obsah vypila. Nestalo sa mi, že by sa uzáver neotvoril alebo obsah neuvoľnil.

1 fľaštička = 1 dávka probiotík Enterina

Obsah fľaštičky probiotík Enterina

Zloženie probiotík Enterina

Cena

Probiotiká Enterina som v kamenej lekárni kupovala za približne 10 EUR. Viem však, že na internete sa dajú kúpiť aj o niečo lacnejšie. Určite teda odporúčam pozrieť si ceny v online lekárňach. Nakoľko probiotiká zabrali, tak ako mali, cena mi nepríde nijak prehnaná. Keďže balenie obsahuje 8 fľaštičiek po 10 ml, máte tam presne 8 dávok. Väčšie balenie by možno bolo vhodnejšie pre dospelých. U nich sa totiž niekedy v prípade potreby užívajú aj 2 fľaštičky za deň.

Záverečné zhodnotenie

Odporúčanie na užívanie Enteriny sme dostali od našej pediatričky. A musím len ďakovať. Tekuté probiotikum s čistým zložením pomohlo dcérke pri hnačke a črevných problémoch. Hnačky ustúpili a následne po 4 dňoch už nemala problém ani so stolicou a trávením. Potešilo ma hlavne, že Enterina zabrala tak rýchlo. Navyše tekutá forma a čučoriedková príchuť dcére vyhovovali a veľmi jej obsah chutil. Bol to pre ňu každé ráno taký džúsik. Páčilo sa mi balenie aj dávkovanie. Pridávam sa tak k rodičom, ktorým sa účinky tohto probiotika naozaj osvedčili.

Zloženie a dávkovanie probiotík Enterina

Balenie probiotík Enterina na hnačky aj žalúdočné problémy

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti

Bioelixier slúži ako prevencia, ale mal by tiež zvýšiť energiu buniek, spomaliť starnutie a priaznivo nakopnúť imunitu. Či k tomu naozaj došlo, vám prezradím v recenzii.

Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.