Recenzia: Probio24 Advance – najlepšie probiotiká na žalúdok?

Viem, že nie som jediná osoba, ktorá po zjedení nejakého jedla zažíva pocit ťažoby či nafukovania. Len vo svojom okolí mám niekoľko ľudí, ktorí majú často podobný problém s trávením. Nečudo, pri dnešných stravovacích návykoch dostáva naše telo občas zabrať. Ja som väčšinou takýto stav komentovala s nadhľadom, že mi len niečo nesadlo. V istej fáze mi však prišlo, že môj žalúdok mi niečo naznačuje. Cítila som, že sa musím mnohým jedlám vyhýbať, len aby mi nebolo zle. Bolo načase niečo začať robiť. Aj na podnet lekára som siahla po probiotikách.

Keď som na internete hľadala, ktoré sú najlepšie proboitiká, natrafila som na desiatky rôznych produktov. Rozhodla som sa pre Probio24 od českej firmy Advance nutraceutics. Mali skvelé hodnotenia od užívateľov, vyhovujúca mi prišla aj cena a oslovili mi aj uvedené účinky. Dnes je na tom moje trávenie omnoho lepšie, preto chcem napísať o svojej vlastnej skúsenosti s týmito probiotikami počas 2 mesiacov užívania. V ich užívaní pokračujem naďalej.

Probiotiká Advance Probio24 (recenzia)

Prečo si vybrať Probio24?

Pri hľadaní vhodných probiotík som sa dočítala, že ide vlastne o probiotické baktérie, ktoré máme bežne aj v našom tráviacom systéme. Nachádzajú sa totiž v strave – jogurt, kefír, kyslá kapusta alebo syr. Mimochodom existujú rôzne kmene týchto baktérií a každá má svoje vlastnosti. Akurát je dôležité, aby tam boli v našom tele v dostatočnom množstve. Starajú sa totiž o mikroflóru v žalúdku. Teda o to, aby podporili naše trávenie, činnosť čriev i pečene alebo celkovú imunitu (znižujú riziko infekcií močových ciest). Už z tohto mi je zrejmé, že probiotiká sú pri tráviacich ťažkostiach naozaj nápomocné. Koniec koncov, potvrdilo sa mi to aj v praxi.

Probio24 obsahujú 11 kmeňov probiotických kultúr a v dennej dávke je až 33 miliárd živých baktérií. To mi príde ako naozaj dosť. Zložky, ktoré probiotiká obsahujú majú prírodný pôvod a sú laboratórne certifikované. Čo takisto považujem za pozitívum. Vyhovuje mi, že v sebe nemajú žiadny lepok ani laktózu. Vegánov asi nepoteší, že obsah je v želatínovej kapsule.

Dôvod, prečo si podľa mňa vybrať Probio24 je, že mne osobne pomohli. Približne po mesiaci a pol užívania, vždy pred väčším jedlom, som sa už následne nestretla s tým, že by som bola nafúknutá alebo ma žalúdok bolel. U mňa teda mali tieto probiotiká očakávaný účinok. Rovnako sa stotožňujem s pochvalnými hodnoteniami od ľudí, ktorí ich užívajú dlhodobo a splnili ich očakávania.

Kmene, ktoré obsahujú probiotiká Probio24 - Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus rhamnosus, Bifidobacterium lactis, Bifidobacterium breve, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus casei, Lactobacillus bulgaricus, Lactococcus lactis, Streptococcus thermophilus, Lactobacillus paracasei, Bifidobacterium bifidum.

Dávkovanie a užívanie

Predpísané dávkovanie sú 1 až 3 kapsuly denne. Ja som sa držala nižšej dávky. Jednu kapsulu som zapila vodou vždy pred jedlom. Napríklad, keď som vedela, že jedlo je ťažšie a mohlo by mi uškodiť. Výnimočne som si dávala dve kapsuly, keď som počas dňa mala pocit, že by mi konkrétne jedlo mohlo žalúdok podráždiť. Problém s prehĺtaním kapsúl som nemala. Jedno balenie mi takto vystačí na takmer 60 dní.

Dávkovanie kapsúl Probio24 Advance

Dávkovanie probiotík Probio24 Advance

Cena

Na skúšku som si ako prvé objednala balenie Probio24 so 60 kapsulami za 14,49 EUR. Už tu mi cena neprišla prehnaná. A to aj v porovnaní s inými probiotikami. Jednoduchá matematika mi prezradila, že denne ma dávka stojí 0,24 EUR. Ak budete dodržiavať dávkovanie podobne ako ja (1 až 2 kapsuly/deň), balenie vám vydrží skoro celé 2 mesiace. To mi príde ako výhodný obchod. Účinky sa mi osvedčil a v užívaní budem pokračovať.

Ďalej som si u výrobcu objednala zvýhodnené balenie 3 kusov. S tým, že mi jedno balenie vystačí na približne 2 mesiace mi cena 40,99 EUR za 180 kapsúl, teda zásoba na pol roka, nepríde veľa. Zvlášť, keď viem, že mi Probio24 pomáhajú. Navyše mám dopravu zadarmo. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Účinky probiotika Probio24 Advance môžem hodnotiť len pozitívne. Netvrdím, že je to najlepšie probiotikum na trhu. Mne osobne však pomohlo. Trávenie mi funguje, ako má a nepociťujem výraznejšiu ťažobu alebo podráždenie ako tomu bolo predtým. Po takmer 2 mesiacoch užívania som sa rozhodla pokračovať s týmito probiotikami aj naďalej.

Nie som biochemička ani farmaceutka, no zloženie mi príde kvalitné a podčiarkujú to aj laboratórne testy. Nemám problém ani s cenou. O užívaní vás možno presvedčia aj pozitívne recenzie ľudí, čo užívajú tieto probiotiká už dlhodobo. Mnohí ich berú dokonca preventívne a označujú ich za najsilnejšie a najúčinnejšie probiotiká na našom trhu. Rozhodne ich teda môžem odporučiť.

Zloženie Probio24 Advance

Probiotiká Probio24 Advance


Autor článku

Peťa Kráľová

Radosť z písania som v sebe objavila už na základnej škole. Napísať sloh, pútavý príbeh či poviedku bolo pre mňa úplnou hračkou. A tak som sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Hladina cukru v krvi dokáže niekedy prekvapiť. Okrem úpravy stravovania je vhodné užívať výživové doplnky na zníženie cukru v krvi. Jedným z nich je aj Diaben Advance, ktorý vám dnes...

Recenzia: Blendea ostropestrec + rakytník. Organická podpora pečene a správneho tráveniaRecenzia: Blendea ostropestrec + rakytník. Organická podpora pečene a správneho trávenia

Dobre poznám značku Blendea a mala som už možnosť vyskúšať viaceré ich produkty. Preto som si v ich ponuke vyhliadla Ostropestrec s rakytníkom kvôli pomoci s trávením. Ako to dopadlo?...

Recenzia: Powerlogy Organic MCT Oil (účinky a skúsenosti)Recenzia: Powerlogy Organic MCT Oil (účinky a skúsenosti)

Poznáte slovenského výrobcu Powerlogy? V jeho portfóliu nájdete (okrem iných kvalitných výrobkov) aj výborný MCT olej, ktorý používa aj náš redaktor Denis. Preto spísal svoju osobnú...