Najlepšie tabletky na chudnutie aj pre ženy po 40tke

Dopracovať sa k postave, o akej snívate, nie je určite jednoduché. Zdravá strava a cvičenie sú, samozrejme, základ, ak k nim však pridáte tie správne tabletky na chudnutie, želaný výsledok sa dostaví ešte o niečo skôr. Ako si však vybrať produkt, ktorý naozaj funguje?

Najlepšie tabletky na chudnutie

Vzhľadom na množstvo "zaručených" prípravkov na chudnutie, je pre väčšinu ľudí ťažké si vybrať správne. Bežný človek nemá na čítanie množstva recenzií, diskusií a odporúčaní čas, hľadanie tých najlepších tabletiek práve preňho preto často vzdá.

Recenzie, diskusie a odporúčania sme preto čítali za vás a vybrali sme produkty na redukciu váhy, ktoré patria k najžiadanejším. Pripravili sme pre vás aj zopár rád, na čo sa pri chudnutí zamerať, i to, čomu sa určite vyhnúť.

Výživové doplnky na chudnutie

Overené tabletky na chudnutie

Snaha o čo najkrajšiu figúru je vlastná mnohým ženám. Tabletky na chudnutie sú v tomto prípade skvelým pomocníkom, ktorý dokáže naštartovať spaľovanie a rozhýbať váš lenivý metabolizmus. Ak hľadáte tie najvhodnejšie, mali by ste sa zamyslieť nad tým, čo je pri chudnutí váš najväčší problém. Pokiaľ potrebujete zastaviť svoju chuť na sladké, musíte sa obzerať po tabletkách, ktoré to spĺňajú. V prípade, že sa chcete zbaviť neželaného tuku na bruchu, siahnite po tabletkách na chudnutie, ktoré majú preukázateľný pozitívny vplyv na spaľovanie tukov.

Chudnutie tuku z brucha

Tabletky na chudnutie bez receptu majú prírodné zloženie, obsahujú látky, ktoré zlepšujú celkový metabolizmus a podporujú spaľovanie tukov. Nech sú však tabletky akokoľvek účinné, ruku budete musieť priložiť k dielu aj vy. Úprava životosprávy a pohyb sú len malou daňou za vysnívanú postavu.

Vyskúšajte jesť 5x denne malé porcie, vyraďte zo svojho jedálnička údeniny, vyprážané jedlá, biele pečivo, sladkosti a sladené nápoje, vymeňte výťah za schody a všade, kde sa to dá choďte pešo. Vďaka tomu nabudíte svoj metabolizmus a naštartujete chudnutie. Užívaním osvedčených a užívateľmi dobre hodnotených tabliet na chudnutie svoju snahu o lepšiu figúru podporíte. 

Najlepšie prípravky na chudnutie

Ich zloženie je prírodné, v prípade, že nemáte alergiu na jednu z jeho zložiek, by ste ich určite mali otestovať.

Vyberte si správne a buďte trpezliví

V prvom rade sa v prípade výberu účinných tabliet na chudnutie zaujímajte o zloženie a množstvá aktívnych látok v 1 tablete. Zistite si o daných zložkách čo najviac informácií, aby ste si boli skutočne istí, že sa na sľubovaný účel používajú.

Garsin na podporu chudnutia

O pozitívach a negatívach jednotlivých produktov sa najviac dozviete z recenzií ľudí, ktorí výrobky naozaj skúsili. Keďže tabletky na chudnutie sa radia k výživovým doplnkom, aby sa naplno prejavili ich účinky, je potrebné ich dlhodobé a pravidelné užívanie. Treba sa zmieriť s tým, že efekt tabletiek sa objaví až po týždňoch či mesiacoch užívania. Odporúčané dávkovanie a spôsob užívania treba dodržiavať, pretože je rozdiel v tom, či tabletku užijete pred jedlom alebo po jedle, jednorazovo alebo na viackrát.

Začali ste užívať niektorý z odporúčaných produktov a nedostavili sa želané výsledky? Máte pocit, že ani po úprave stravy a pridaní pohybu ste po dvoch týždňoch užívania nezhodili ani deko? Určite sa pýtate, v čom je problém.

Ako schudnúť z brucha a celého tela?

Odpoveď je zrejmá - chýba vám trpezlivosť. Tuk a kilá, ktoré ste naberali roky, sa zázračne nestratia. Aj tie najúčinnejšie tabletky na chudnutie potrebujú čas na to, aby sa prejavili všetky ich účinky. Treba preto len vydržať.

Vyberáme z nášho katalógu

Pozrite si viac produktov z kategórie doplnky stravy na chudnutie

Lieky na chudnutie na predpis

Tabletky na chudnutie sú zväčša voľnopredajné doplnky výživy. To značí, že si ich môže kúpiť každý, kto potrebuje naštartovať svoj metabolizmus a zhodiť pár kilogramov. Niekedy sa dostane nadváha do takých štádií, že si s ňou človek nedokáže sám poradiť a musí vyhľadať pomoc lekára. Lieky na chudnutie na predpis tlmia nadmernú chuť do jedla a sú určené na podporu úbytku hmotnosti. Bez úpravy stravy a fyzickej aktivity však účinok nie je dlhodobý. Tabletky na chudnutie na predpis často vyvolávajú vedľajšie účinky, preto nie sú vhodné pre každého s nadváhou. Lekár špecialista vám ich môže predpísať až po dôkladnom zhodnotení vášho stavu, je možné ich užívať iba pri obezite, teda pri BMI nad 30. Platí pri nich, že ak sa do 3 mesiacov nedostavia výsledky, lieky vám lekár vysadí. Počas tohto obdobia ste pod neustálym dohľadom lekára.

Ak vám niekto tabletky na predpis ponúkne, radšej ich odmietnite, pretože si koledujete o poškodenie zdravia. Lieky by ste si mali vždy kupovať v lekárni, aby ste sa nebáli o svoje zdravie a nezačali užívať produkt, ktorý obsahuje zakázané látky (k takým patrí napr. návyková látka efedrín, ktorá zrýchľuje látkovú premenu, je však návyková a má viacero vedľajších účinkov).

Zakázané tabletky na chudnutie

Nie všetky tabletky na chudnutie sa môžu pochváliť dobrými recenziami, niektoré z nich dokonca ani neobsahujú látky, ktoré by na chudnutie vplývali. Ak chcete skutočne schudnúť za pomoci tabletiek, mali by ste sa vyhnúť pochybným prípravkom na chudnutie. Pokiaľ nejaký prípravok sľubuje ploché brucho za týždeň či schudnutie 15 kg za jeden mesiac, mali by ste sa ho strániť. K zakázaným produktom patrí napr. Adipex Retard (pôvodne lieky na predpis) alebo Sibutramin, zázračne schudnúť vám nepomôžu ani kvapky Eco Slim, Black Latte z čierneho uhlia, Kankusta Duo či prípravok LivesPectin. Viaceré zo spomínaných tabletiek na chudnutie sú nelegálne, aj po zákaze sa však stále predávajú.

Účinné tabletky na chudnutie?

Ľudí, ktorí sa snažia schudnúť, je tak veľa, že sa ich na svoje neosvedčené výrobky podvodnými a závadzajúcimi praktikami snaží nalákať mnoho predajcov. Často produkty odporúčajú doktori, ktorí neexistujú, sú pri nich použíté fotky ľudí, ktorí daný prípravok nevyskúšali, prípadne sľubujú neuveriteľnú stratu váhy za veľmi krátky čas. Nie je ojedinelé ani to, že chýbajú informácie o presnom zložení výrobku a množstve účinnej látky či samotný výrobca "zázračného" produktu na chudnutie. Vždy sa radšej informujte o každom produkte na overených weboch či priamo v lekárni.

Tabletky na chudnutie v menopauze

S pribúdajúcim vekom sa metabolizmus spomaľuje a u mnohých žien dochádza k priberaniu. Počas menopauzy môžete taktiež vsadiť na doplnky stravy, ktoré vám pomôžu zhodiť pár kilogramov. Ak hľadáte tabletky na chudnutie po 40tke, vyskúšajte Bellasin balance. Tento prípravok je špeciálne vyvinutý pre ženy po 40, ktorým pomáha prekonať nepríjemné príznaky klimaktéria. Nielenže navracia organizmu hormonálnu rovnováhu, ale aj urýchľuje metabolizmus, mierni návaly hladu a podporuje spaľovanie tukov.

Tabletky na chudnutie počas tehotenstva, dojčenia a po pôrode

Mnoho žien sa počas tehotenstva, ale aj po ňom ťažko zmieruje so zmenou postavy. Rady by dosiahli čo najskôr svoju pôvodnú hmotnosť, preto si ako pomoc zvolia tabletky na chudnutie. Aj napriek tomu, že voľnopredajné doplnky stravy majú zvyčajne prírodné zloženie, nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Počas tehotenstva a dojčenia sa treba vyhnúť rýchlemu chudnutiu a vyradeniu niektorých potravín zo stravy (ako napr. pri ketodiéte).

Lieky na chudnutie pre deti

Nadváha nie je len záležitosťou dospelých, často ňou trpia aj malé deti. Hoci sa môže zdať lákavé nasadiť dieťaťu tabletky na chudnutie, nemali by ste to robiť. Deti sú vo vývoji, majú iné výživové potreby ako dospelí, ich telo sa mení. Skúste u nich chudnutie docieliť zmenou stravy, napr. vyraďte z ich jedálnička sladkosti, slané chuťovky a vyprážané jedlá, ale aj sladené nápoje. A, čo je asi najdôležitejšie, skúste ich motivovať k pohybu. Časom sa naučia, čo je pre ne dobré a čomu by sa mali vyhnúť a možno sa im pohyb natoľko zapáči, že ich k nemu nebudete musieť ani nútiť.

Tabletky na chudnutie pre mužov

Keď sa povie tabletky na chudnutie, väčšina z vás si predstaví nejakú ženu, ktorá túži schudnúť. Je pravda, že cieľovou skupinou sú predovšetkým ženy, to však neznamená, že tabletky na chudnutie nemôžu užívať aj muži. Vzhľadom na ich prírodné zloženie sú vhodné pre každého, kto túži schudnúť bez ohľadu na pohlavie.

Tabletky na chudnutie pre mužov

Všímajte si zloženie

Tabletky na chudnutie sú, aspoň väčšina, na prírodnej báze. Najčastejšou zložkou je zelený čaj, vláknina, riasy, piperín, L-karnitín či chróm. Mali by ste si pozorne všímať zloženie prípravkov, ale aj koncentráciu jednotlivých látok, a vyvarovať sa tých, ktoré okrem prírodných extraktov obsahujú pridané chemické látky a konzervanty. Samozrejme, vyhnite sa aj tým, v ktorých sa nachádzajú látky, na ktoré máte alergiu. 

Tabletky na chudnutie, ktoré fungujú?

Mnohí by si to síce priali, ale tabletky na chudnutie nie sú zázračné prípravky, ktoré vám bez pohnutia prsta pomôžu schudnúť. Ide o výživové doplnky, ktoré vašu snahu schudnúť podporia, to značí, že fungujú so zmenou stravy a dostatkom pohybu. Naštartujú váš metabolizmus, rozhýbu spaľovanie tukov, ale musíte priložiť ruku k dielu.

Okrem vyradenia kalorických jedál (sladké, vyprážané a pod.) by ste mali myslieť aj na dostatok vitamínov, minerálov a bielkovín v strave. Vláknina sa často objavuje v tabletkách na chudnutie, pretože podporuje trávenie a prečisťovanie čriev. Dokáže zasýtiť na dlhší čas, vďaka čomu vám zabráni v prejedaní sa. Zabúdať by ste nemali ani na bielkovny, ktoré vás podobne ako vláknina zasýtia nadlho. Či už v podobe strukovín, ovocia alebo hovädzieho mäsa. Konzumáciou ovocia a zeleniny doprajete svojmu organizmu potrebné vitamíny a minerály. Pri chudnutí platí, že kalorický výdaj by mal byť väčší ako príjem. Jesť by ste mali 5-krát denne v pravidelných intervaloch. Dôležitý je aj pitný režim, na ktorý mnohí chudnúci zabúdajú.

Najlepšie tabletky na chudnutie dostupné v lekárni

K chudnutiu patrí aj pohyb, bez neho nedosiahnete želané výsledky. Skúste aspoň 2-, 3-krát týždenne behať, robiť drepy, sed-ľahy či plank. Vyskúšať môžete napr. aj jogu, bicykel či eliptický trenažér. Bez zmeny stravy a pohybu vám totiž ani tie najúčinnejšie tabletky na chudnutie nezaručia, že schudnete.

Nemenej dôležitý je aj pravidelný odpočinok. Dostatok spánku a odpočinku je podstatný pri regenerácii organizmu po cvičení.

Ak sa na chudnutie s tabletkami dáte, nezameriavajte sa na každodenné váženie a zhodenie čo najväčšieho množstva kíl. Dôležitejšie sú proporcie, ktoré vám lepšie napovedia, či idete dobrým smerom. Zoberte si miery – obvod pása a bokov – na začiatku chudnutia a po mesiaci a budete vedieť, či ste schudli alebo nie. V prípade, že sa výsledky nedostavia ani po dvoch mesiacoch užívania produktu, vyskúšajte radšej iné tabletky na chudnutie. Ich zloženie vám možno bude vyhovovať viac.

Jojo efekt nehrozí, ak...

Obávate sa jojo efektu? V prípade, že bude chudnutie pozvoľné a zmena stravy a cvičenie trvalá, nie je sa čoho obávať. Tabletky na chudnutie pri cvičení, bez jojo efektu či lieky na chudnutie brucha? Garsin, Lipoxal Effect, ale napr. aj americké tabletky na chudnutie Fykotin, Obezin alebo Chilliburner vám pri chudnutí určite pomôžu, samy osebe jojo efekt nespôsobujú. Pokiaľ to s chudnutím myslíte vážne, mali by byť tabletky na chudnutie len podporným prostriedkom a vy by ste sa mali zamyslieť nad celkovou zmenou životného štýlu. V prípade, že sa po schudnutí vrátite k starým návykom, je pravdepodobé, že zhodené kilogramy naberiete späť.

Cena tabletiek na chudnutie

Prípravky na chudnutie sú dostupné najčastejšie vo forme tabliet alebo prášku, ich cena sa pohybuje od 10 eur vyššie. Pokiaľ chcete vedieť, ktoré z nich sa vám oplatia najviac, musíte si buď porovnať cenu jednej tabletky, alebo to, ako dlho vám produkt vydrží. Kvalitné tabletky na chudnutie, teda tie s obsahom viacerých účinných látok, budú určite drahšie ako spomínaných 10 eur. Porovnajte si aj balenia, pretože ak je medzi 60 a 120 tabletami rozdiel pár eur, väčšie balenie sa vám, prirodzene, oplatí o niečo viac.

Cena tabletiek na chudnutie sa rôzni od výrobku k výrobku

Najčastejšie otázky a odpovede

Ako dlho môžem užívať tabletky na chudnutie?

To závisí od konkrétneho výrobku. Niektoré môžete užívať dlhodobo, iné len obmedzený čas, potom si treba dať prestávku. Túto informáciu sa dozviete na etikete konkrétneho výrobku. Dlhodobé užívanie tabletiek na chudnutie vám neodporúčame. Tabletky by vás totiž mali len nakopnúť k chudnutiu a zmene životného štýlu.

Existujú overené tabletky na chudnutie?

Každý, kto uvažuje nad kúpou tabletiek na chudnutie, sa pýta, ktoré z nich sú najlepšie, s ktorými majú užívatelia najlepšie skúsenosti, ktoré sú na rýchle chudnutie a pod. Vzhľadom na to, že ľudia sa, čo sa metabolizmu i výzoru týka, líšia, líši sa aj účinok jednotlivých prípravkov. To, čo u jedného zaberá, u iného nemusí fungovať, resp. sa môže intenzita účinku líšiť. Môžete staviť na skúsenosti a recenzie ostatných, nemusíte však natrafiť na tie najvhodnejšie tabletky pre vás na prvý raz.

Kde sa dajú kúpiť tabletky na chudnutie?

Tabletky na chudnutie sú dostupné v lekárni alebo na oficiálnych stránkach výrobcov/distribútorov. Voľnopredajné prípravky bez predpisu si môžete bez problémov zakúpiť online aj v kamennej lekárni. Nezabúdajte však pri ich užívaní na trpezlivosť. Tabletky na chudnutie potrebujú čas, aby zafungovali, resp. aby naštartovali váš organizmus a spaľovanie tukov, ktoré sa na vašich bokoch a bruchu ukladali roky.

Čo tabletky na chudnutie a vedľajšie účinky?

Väčšina tabletiek na chudnutie má prírodné zloženie, preto je riziko vedľajších účinkov minimálne. Treba si podrobne prečítať zloženie a overiť si, či vami vybraný výrobok neobsahuje látky, ktoré u vás vyvolávajú alergiu. Treba taktiež dodržiavať pokyny uvedené na etikete, teda dodržiavať presné dávkovanie.

Ako tabletky na chudnutie fungujú?

Tabletky na chudnutie obsahujú účinné látky, ktoré zlepšujú metabolizmus, vyvolávajú pocit nasýtenia a znižujú chuť do jedla, nakopnú organizmus k spaľovaniu telesného tuku. K stimulantom patria zelený čaj, kofeín, taurín, L-karnitín či synefrín. Mnohé z tabletiek nie sú len na chudnutie, ale aj na odvodnenie. Obsahujú močopudné bylinky, ktoré z tela odvádzajú vodu a zlepšujú látkovú výmenu.

Produkty na chudnutie, ktoré sa už nepredávajú

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Janka Kršiaková

Všetko, čo ma bytostne charakterizuje a vystihuje, sa odráža aj v mojom písaní. Ako vyštudovaná estetička som presvedčená o tom, že aj neumelecký...


Komentáre

wendy 20. Mar. 2019
tabletky na chudnutie nefunguju :/ vyskusala som uz vela znaciek z lekarne a neschudla som ani kilo. Je to len marketing!

Odpovedať

valeria veselová 05. May. 2019
Pozor na týchto podvodníkov, pripravili nás o peniaze. https://hoax.sk/purple-mangosteen-podvodna-spina/ prípravok vôbec nefunguje a lekári, čo to propagujú, neexistujú. Je tam veľa otáznikov. Nechcem to viac do seba dávať odkedy som našla tento článok. Prosím varujte pred Purple Mangosteen na všetkých miestach kde to len je možné.

Odpovedať

Ján Jankuliak 14. May. 2019
Zaujmavé čo sa týka chudnutia to je len pre ženy?? Vyskúšal so stovky prípravkov a doplnkov a všetko je to blbosť!!!!
Jediné čo pomôže je aktívny pohyb,čo vmojom prípade je dosť komplikované vzhľadom na moju zdevastovanú
chrbticu.Veľmi mi pomohlo užívanie zeleného čaju v kombináci s bobkovým listom a škoricou a trochu pohybu. Za tri mesiace som schudol 12 kg., ale to treba robiť stále a to je niekedy problém aj vzhľadom na vek a.i. !

Odpovedať

Irina Jaščuková 17. 09. 2019

Dobrý deň p. Ján. Prepáčte že vás ruším. Náhodou som natrafila na váš komentár k tabletkám na chudnutie kde ste napísal že ste schudol pomocou zeleného čaju s bobkovým listom a škoricou. Ja tiež mám problémy s chrbticou dokonca som bola aj operovana. Tabletkám neverím. Potrebovala by som tiež zhodiť pár kíl ktoré mi zaťažujú chrbticu a je to dosť ťažké nakoľko mám 62 rokov a metabolizmus nefunguje. Veľmi by som vás poprosila o recept čaju čo ste užíval jeho prípravu a dobu užívania. Bola by som Vám veľmi vďačná. S pozdravom Irina Jaščuková.

Ján Jankuliak 17. 09. 2019

Pre p.Jaščukovú: Recept čaju na chudnutie. Jedna plná polievková lyžica sypaného zeleného čaju + 3 lístky bobkového listu + celá škorica/ trochu/. Nechať zovrieť 0,9 - 1 l vody a nechať dve minúty odstáť. Potom zaliať zmes a nechať lúhovať cca 10 min. Potom zcediť a čaj je pripravený! Já potom ešte do vyluhovaného zbytku pridám rôzny sáčkový čaj na chudnutie a znovu zalejem. Zelený čaj kupujem na internete dovoz-z Číny,alebo Japonska. Doporučujem ešte Bio Chlorellu ,pohyb a obmedziť cukor!

Elena Červinková 15. 04. 2020

Dobrý deň p. Jankuliak, uviedol ste recept na čaj ktorý Vám pomohol pri chudnutí, len sa chcem spýtať ako ste ho užíval. Či počas celého dňa, alebo aj ráno na lačno. Bola by som Vám vďačná za odpoveď, mám tiež zdravotné problémy, som onkologický pacient, beriem stále lieky, 73 rokov, nadváhu a momentálne ani pohyb nemám pretože kvôli korona vírusu musím sedieť doma ako najrizikovejšia skupina. Veľmi pekne ďakujem Elena Červinková

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Reduxin Forte – tabletky na chudnutie (skúsenosť)Recenzia: Reduxin Forte – tabletky na chudnutie (skúsenosť)

Recenzia: KetoMix – ketónová diéta na 4 týždne. Skvelá skúsenosť!Recenzia: KetoMix – ketónová diéta na 4 týždne. Skvelá skúsenosť!

Ketónovú diétu Ketomix pozná (minimálne z počutia) mnoho z nás. Nie každý ju však skúsil. Aké boli reálne skúsenosti našej redaktorky, ktorá vyskúšala balíček na 4 týždne? Prečítajte si...

Grapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potravinyGrapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potraviny

V čom spočívajú princípy grapefruitovej diéty, aké výhody má konzumácia grapefruitu, čo vám môže diéta priniesť a aké má riziká?