Recenzia: KetoMix – ketónová diéta na 4 týždne. Skvelá skúsenosť!

Ako žena so svojou postavou nebudem spokojná asi nikdy. Nebudem si klamať, že mierna nadváha nie je môj problém. Bojujem s ňou už pekných pár rokov. Vždy som bola fanúšikom premien a fascinovala ma vôla žien "zaťať sa" a schudnúť 10, 15 či 20 kg.

Čítala som rôzne názory a diskusie o KetoMixe, dobré aj horšie, a bola som úprimne zvedavá, ako bude fungovať na mne. Pripravila som si pre vás detailnejšiu a trocha rozsiahlejšiu recenziu dobre známej ketónovej – proteínovej diéty. Zaobstarala som si totiž KetoMix balíček pre ženy (na 4 týždne).

Pri chudnutí som zástankyňou pohybu, no ak majú ísť kilá dole, potom je vyvážená, zdravá a hlavne pravidelná strava absolútne nevyhnutná. Prvotná investícia do KetoMixu však nie je zanedbateľná a určite mnoho žien rieši (rovnako ako ja) otázky typu: bude mi to chutiť? budem stíhať pripravovať 5 jedál denne? vydržím držať túto diétu? V tejto recenzii vám preto chcem priblížiť môj názor na KetoMix.

V mojom záverečnom zhodnotení zhrniem svoje najdôležitejšie postrehy. Ako som zvládla 1. fázu ketónovej diéty Ketomix? Čítajte ďalej ...

Ketomix balíček pre ženy na 4 týždne (recenzia a skúsenosti)

Kompletný balíček Ketomix na 4 týždne

Ako funguje ketónová diéta?

Nie som výživová poradkyňa a prečítať si o ketónovej diéte, na ktorej je založený tento produkt, si dokáže každý. Preto len jednoducho. V prvom rade ketónová alebo proteínová diéta nie je žiadny novodobý zázrak. Hoci áno, v posledných rokoch pútala pozornosť, čo mali na svedomí práve praktické produkty ako KetoMix. Zabudnite na to, že táto diéta vás urobí chudou z večera do rána. Otvorene, myslela som si, že je to tak prezentované, ale zistila som, že nie.

Chudnutie touto diétou funguje na princípe ketózy. Ide o proces, počas ktorého telo neprijíma rýchle cukry ani sacharidy, tvoria sa ketolátky a telo tak spotrebúva zásoby tuku. Toto sa však deje len vtedy, keď strava obsahuje vysoké množstvo vhodných bielkovín. Samotné chudnutie za pomoci bielkovinovej diéty a stave ketózy je založené na disciplíne a vytrvalosti, nie žiadnom zázraku.

KetoMix je v tomto smere unikátnym zdrojom proteínov, ktorý vám umožní dodržiavať túto diétu v maximálne jednoduchej forme. Balíčky KetoMix umožňujú človeku pripraviť si vhodné jedlá rýchlo, jednoducho a zdravo. Verte, že ak by ste suroviny na dodržiavanie tejto diéty nakupovali pravidelne v supermarkete, investícia by bola rádovo vyššia. KetoMix obsahuje predpripravenú stravu s vysokou nutričnou hodnotou živín, vitamínov a minerálov, ktoré telo pre navodenie stavu ketózy potrebuje.

Výsledkom je prirodzene úbytok hmotnosti, a to bez toho, aby ste museli tráviť hodiny v posilňovni. Pochopiteľne, akýkoľvek pohyb určite prospeje a celý proces podporí.

Fázy proteínovej diéty KetoMix

Keď som si o tom, ako funguje KetoMix a ketónová diéta čítala viac, zistila som, že celý priebeh je zložený z 3 fáz. Tie sú veľmi dôležité, pretože je potrebné ich dodržať, aby bolo možné výsledok chudnutia dosiahnuť. Prvou fázou som si prešla aj ja osobne, keďže balíček na 4 týždne je určený práve pre 1. fázu diéty. Detailnejšie priebeh opíšem nižšie, takže stručne, čo sú to tie 3 fázy.

  • 1. fáza – (redukčná) v tejto časti je energetická – nutričná hodnota jedla najnižšia a nastáva stav ketózy. Zvyčajne by mala 1. fáza trvať 1 až 8 týždňov. Chudnutie je tu najvýraznejšie, zároveň sa však môžete stretnúť s únavou a vyčerpaním. Príjem cukrov – sacharidov klesol. Pre telo to môže byť šok. Jete 5 KetoMix jedál za deň a pijete 2 až 3 litre vody. K prvej fáze môžete do jedálnička pridať oriešky, semienka, rastlinné mlieko až pol kila bielej a zelenej zeleniny. Všetko je detailne popísané v diétnom pláne, ktorý je súčasťou balíčka.
  • 2. fáza – (redukčná) s touto fázou sa začína, keď už 1. fáza nie je zvládnuteľná, schudli ste na polovicu požadovanej váhy alebo už trvá 1. fáza viac ako 8 týždňov. Prijímate 3 KetoMix jedlá a 2 nízkosacharidové jedlá (vlastná príprava) denne. K tomu 2 až 3 litre vody. Pridať možno bielu a zelenú zeleninu, oriešky, mlieko, jogurt, kefír alebo nízkosacharidové potraviny (napr. ryby, biele mäso, vajcia, šunka). Táto časť diéty by nemala trvať dlhšie ako 14 týždňov.
  • 3. fáza – (stabilizačná) nastupuje potom, čo dosiahnete požadovanú váhu alebo schudnete stanovené množstvo kilogramov. KetoMix sa stávajú doplnkom normálnej stravy. Stav ketózy už končí. Je vhodné vyhýbať sa však stále zbytočným sacharidom. Jete 5 nízkosacahridových jedál denne, držíte sa jedálnička – diétneho plánu. Pijete stále 2 – 3 litre tekutín. Stále môžete do jedálnička zaradiť jedlá z KetoMix diéty.

Medzi jednotlivými jedlami v diéte sú vždy 3-hodinové rozostupy. V týchto fázach je potrebné počúvať svoje telo. Niekoho môže taký pokles sacharidov pomerne zaskočiť. Je dôležité sa kontrolovať a nepreceňovať svoje schopnosti.

Na prípravu vhodných nízkosacharidových jedál nájdete inšpiratívne recepty aj na webe KetoMix.

Recepty Ketomix v balíčku na 4 týždne

Jednoduché Ketomix recepty

Obsah balenia na 4 týždne

Balíček ketónovej diéty KetoMix na 4 týždne, ktorý som mala ja obsahoval 140 porcií jedál. V balíčku som mala tri druhy polievok (30 porcií - zeleninová, syrová, hrášková), dva druhy kaší (20 porcií – banánovo jablková, čokoládová), dva druhy omeliet (20 porcií – syrová, zeleninová), žemle (10 porcií), puding (10 porcií – vanilkový), konjakovú ryžu (1 až 2 porcie) a neochutený kokteil na 40 porcií s dvoma druhmi dochucovadiel. Príchuť dochucovacích zmesí do kokteilu si môžete vybrať pri zadávaní objednávky. Ja som si zvolila jahodu a čokoládu. Na výber je až 14 príchutí. Obsah balíčka ma veľmi potešil, prišlo mi, že celkovo je jedál dosť.

Aby som nezabudla, nebolo to všetko. Spolu s jedlami vo vreckách mi prišiel aj diétny plán s receptáromjedálniček na 4 týždneodmerka a pekný fialový šejker. V diétnom pláne napríklad nájdete rôzne rady a tipy, čo jesť počas 1. až 3. fázy, ale aj rady, čo po skončení diéty a takisto super recepty. V jedálničku zasa nájdete 140 receptov na raňajky, desiate, obedy aj večere.

Za mňa je naozaj super, že jednotlivé už pripravené balíčky si viete úplne jednoducho objednať online. Pre začiatočníkov, ktorí nemajú s KetoMix skúsenosť je to ideálne. A ak aj už s diétou skončíte, stále si môžete samostatne objednať jednotlivé pokrmy, kaše, polievky, tyčinky, kokteily a podobne. K dispozícii je na webe aj online chat podpora, ktorá vám ochotne poradí. Budete tak presne vedieť, aký diétny plán – balíček je tak pre vás ideálny. Na základe BMI kalkulačky na webe KetoMix je možné stanoviť aj to, koľko by ste mali schudnúť podľa typu nadváhy a tým si stanovíte aj vhodný diétny plán.

Ketomix (balíček na 4 týždne)

Polievky v Ketomix balíčku na chudnutie

Proteínové omelety a palacinky Ketomix

Konjakové cestoviny a proteínové žemle Ketomix

Stravovanie s Ketomix – jedlá, chuť a osobné dojmy

Poviem otvorene, voči jedlám KetoMix zo sáčkov som bola na úvod trocha skeptická. Prvé, čo ma ale potešilo bola celková pestrosť príchutí a druhov pokrmov. Asi som čakala, že budem jesť 5-krát do dňa to isté. Našťastie to tak nebolo. Začiatky sú vždy ťažké a pri tejto diéte to platí tiež.

Najviac som sa desila predstavy, že budem počas dňa jesť len jedlá zo sáčkov. Pretože o tom je 1. fáza. Striktne sa musíte držať len konzumácie KetoMix jedál. Maximálne som doplnila prvú fázu o nakrájané uhorky a občas o nejaké oriešky. Paradoxne som bola prekvapená, že som nepociťovala hlad. Medzi jedlami bol rozostup 3 hodiny. Na to som mala nastavené pripomienky na mobile. Asi aj preto u mňa extra hlad neprepukol a cítila som sa sýta.

Dodržiavala som aj pitný režim, 2 až 2,5 litra denne. To sa mi nedarilo vypiť doteraz nikdy. Veľmi ma tešilo, že príprava všetkých jedál bola maximálne jednoduchá a rýchla. To dosť pomáhalo. Hlavne, keď pri bežnej strave som si čas na 5 jedál denne nikdy nenašla.

Ak ide o moje pocity počas prvej fázy, 4 týždne mi ubehli prekvapivo rýchlo. V druhom týždni som pociťovala viac únavy a dostávala som chuť na sladké alebo poriadny kus mäsa. Vydržala som! Ale celkovo, ak si odmyslím niektoré chute jedál, som bola prekvapená, ako mi takéto stravovanie sadlo. Občas som si zanadávala, že by som si už dala aj niečo iné ( samozejme menej zdravé ako pizzu či burger), ale vytrvala som. A ako hodnotím samotné jedlá a ich prípravu?

Proteínový kokteil – jahoda a čokoláda

Ten som si robievala najčastejšie na desiatu alebo na raňajky. Výnimočne som si ho niekedy dávala ako olovrant. Obsahuje vysoký podiel bielkovín, vlákninu a je bez lepku. Kokteil je neochutený, no spolu s ním dostanete 2 príchute, ktoré si vyberiete pri objednávke. Zvolené príchute, jahodová aj čokoládová, mi chutili. Príprava prebieha v šejkri – 30 g kokteilu + 3 g dochucovadla + 250 ml vody. Stačilo pretrepať a mohla som vypiť. Kokteil trocha viac penil, ale vždy sa dobre rozpustil.

Proteínový nápoj, shaker a ochucovadlá Ketomix

KetoMix proteínová polievka

V balíčku som dostala zeleninovú, syrovú a hráškovú polievku. Z každej 10 porcií. Musím hneď povedať, že syrová ani hrášková k mojím obľúbením nepatrili, ale zjesť sa dali. Príprava opäť úplne jednoduchá, 150 až 200 ml horúcej vody a 25 g práškovej polievky. Ja som si zmes rozmiešala v malom hrnčeku. Občas sa objavili hrudkyale vyriešila som to metličkou. Zmes bola hustejšia až krémová.

KetoMix proteínová omeleta

Na tú som sa tešila vždy! V balíčku prišli dve príchute – zeleninová a syrová. Obe mi chutili a palec hore. Jedla som ich na raňajky alebo na večere. Je to teplé jedlo a okrem práškových jedál a kaší som pri nich mala pocit, že naozaj jem niečo podobné bežnej strave. Väčšinou som si k nim ešte nakrájala uhorky. Príprava prebieha na panvici. Zmes si zarobíte v šejkri zo 75 ml vody a približne odmerku omelety (25 g). Potom stačí dať trocha oleja na panvicu a opiecť z každej strany asi 3 minúty. Naozaj easy.

KetoMix proteínová kaša

Tie som si celkom obľúbila. Viac banánovo-jablkovú než čokoládovú. Celkovo som mala 20 porcií. Kaša s banánovou príchuťou a arómou mi prišla sviežejšia a viac mi chutila, ale to je vec preferencie. Boli to moje najčastejšie desiate alebo raňajky. Do misky som si dala 200 ml horúcej vody, dala 25 g zmesi a rozmiešala. Konzistencia mi trocha pripomínala puding.

KetoMix proteínový puding

10 porcií proteínového pudingu s vanilkou príchuťou bude milovníkom vanilky určite chutiť. Ja som skôr čokoládová. Aróma je za mňa trocha silnejšia, ale chuť bola fajn. Občas sa mi pri príprave stalo, že mi úplne nestuhol. Nepripravuje sa s mliekom, ale opäť treba 150 ml teplej vody a 30 g pudingovej zmesi. Všetko premiešať. Časom som prišla na to, že stačí aj o niečo menej vody. Pripravovala som si ho aj deň dopredu, pretože musí dlhšie tuhnúť v chladničke. Aspoň 2 až 3 hodiny. Ale potom to boli skvelé raňajky či večera.

Kaše a puding Ketomix

KetoMix proteínové palacinky

Na palacinky som sa tešila rovnako ako na omelety. Tieto palacinky som mala ochutené banánom (10 porcií). Musím povedať, že banánová príchuť sa KetoMix fakt podarila. Nič umelé, vynikajúca aróma i chuť. Nečakajte od toho klasické palacinky, to určite nie, ale ak ste už proteínové palacinky jedli, pochutnáte si. Stačí 100 ml vody a 25 g prášku. Určite sa nesnažte palacinku na panvici vyhadzovať, ľahko sa potrhá. Ja som dávala na panvicu troška viac kokosového oleja, pretože mi viac prihárala.

KetoMix proteínové žemle

Pečivo v diéte? No, je to tak. Proteínové žemličky sú bezlepkové, bez sacahridov a glutamátov. Pokojne by som ich jedla aj po skončení diéty. Trochu ma potrápila konzistencia cesta. Nepripravovala som jednu dávku, ale rovno 3. Takže som si dala do misky 75 ml vody a 90 g zmesi. Konzistencia je mierne lepivá. Trocha som sa bála, čo z toho bude, ale bochníky sa dali vytvarovať, dala som ich na plech s papierom na pečenie a dal do rúry asi na 150 minút pri 150 °C. Cesto je trocha svetlejšie, toho sa nebojte. Moje žemle boli trocha viac prepečené, ale chrumkavosť mi nevadí.

Je cena naozaj vysoká?

O vysokej cene často diskutujú ľudia vo fórach. Môj vybraný balíček Ketomix – ketónová diéta na 4 týždne ma vyšiel na 175 EUR. Predajca totiž ponúka cenové zvýhodnenie o 30 %. Tento balíček na 4 týždne vychádzala bez akciovej ceny na približne 249 EUR. To je oproti zľavnenej cene rozdiel 74 EUR. Za dopravu som neplatila nič. Vzhľadom na to, čo všetko balíček obsahoval, a to vrátane šejkera, odmerky, diétneho plánu a receptáru, sa mi javí cena ako v poriadku. Veď je to jedlo na mesiac. Sledovala som aj názory na ceny v recenziách a oproti minulosti KetoMix výraznejšie zlacnel.

V ponuke sú aj iné balíčky. Vyskúšať si môžete aj Ketomix – ketónová diéta na 1 týždeň - v zľave za necelých 53 EUR. Za mňa je to super spôsob, ako zistiť či vám diéta a jedlá budú vyhovovať. Cena je však pre väčšinu ľudí stále pomerne vysoká. (04/2024)

Pre koho (nie)je KetoMix vhodný

Aj samotný výrobca upozorňuje, že KetoMix a samotná ketónová diéta sú vhodné pre zdravých mužov a ženy starších ako 18 rokov. Osobne určite by som takúto diétu neodporučila kamarátke, ktorá má diabetes. Takisto ani ľuďom, ktorí majú problémy so žlčníkom, pečeňou alebo obličkami. Jedlá obsahujú sóju, lepok i vajcia, takže pre alergikov to určite nebude. Každá diéta organizmus zaťažuje a v niektorých prípadoch na to naše telo nemusí reagovať ideálne. Ketónová diéta, hlavne na začiatku, znamená výrazný pokles kalorického príjmu. To je však podstatou ketózy, keďže sacharidy sú „out“.

Asi neprekvapí, že je KetoMix diéta vhodná hlavne pre tých, ktorí chcú schudnúť a zároveň sa nechcú trápiť dlhé mesiace v posilňovni. Ketónová diéta nie je štýl dlhodobého stravovania. Aj môj osobný pocit je, že príklade naučí disciplíne, pravidelnosti stravovania, pomôže človeka motivovať, pretože viditeľne schudne. Mňa osobe inšpirovala do prípravy viacerých nízkosacharidových receptov, ktoré varím dodnes.

Záverečné zhodnotenie

Uvažujem nad tým, ako vlastne KetoMix celkovo zhodnotiť. Schudla som? Áno. Dostavil sa jojo efekt? Nie, ani náhodou. Chutili mi jedlá od KetoMix? Väčšinou áno. A čo mi KetoMix diéta dala? Naučila ma, že je dôležité jesť pravidelne, obmedzila som príjem sacharidových jedál a sladkostí. Vďaka receptáru si pripravujem mnohé nízkosacharidové jedlá dodnes. Oboznámila som sa veľmi dobre s potravinami, ktoré obsahujú nízke množstvo sacharidov. Takisto mám kopec informácií o ketónovej diéte a jej podstate.

Je to funkčná diéta, ktorá sa osvedčila. Ani mne nechutilo všetko, čo som ochutnala. Na niektoré chute si jednoducho budete asi zvykať ťažšie. Nenaplnili sa ani moje obavy z toho, že by jedlá chutili príliš umelo alebo, že strava bude jednotvárna. Ponuka jedál a príchute sú celkom rozmanité. Dokonca som pila aj kávu, samozrejme, nesladenú. Prvé fáza je určite najťažšia. Na mne sa prvý týždeň až dva prejavila vyššia miera vyčerpania. Nebola som však hladnáPríprava jedál je maximálne jednoduchá a rýchla. Odporúčam však mať doma kuchynskú digitálnu váhu, pretože odmerka nie vždy bude stačiť.

Jedálniček som príkladne dodržiavala. Chce to určite riadnu dávku sebazaprenia. Odmenou je však klesajúca váha. Napriek tomu, že som si vyskúšala len 1. fázu, schudla som takmer 4,5 kg.

Viem, že v recenziách som čítala aj názory, ktoré KetoMixu príliš nelichotili. Nie každému tento typ diéty musí vyhovovať, nie každý to vydrží a nie každému musí fungovať. Mňa až zarazilo, keď som čítala to celkové množstvo recenzií. Veľa ľudí má s KetoMixom pozitívne skúsenosti a odporúčajú ho ďalším a ďalším. Celkovo má tento produkt dobré výsledky medzi mužmi i ženami. Nie každému chutí dané jedlo alebo vyhovuje samotná príchuť. To je však úplne prirodzené a individuálne.

Ja záverom už môžem konštatovať len to, že ma KetoMix milo prekvapil a nemám dôvod ho spochybňovať. Veď mi pomohol schudnúť! Určite to nebude cesta pre každého, ale vyskúšať to určite nebude chybou.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Grapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potravinyGrapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potraviny

V čom spočívajú princípy grapefruitovej diéty, aké výhody má konzumácia grapefruitu, čo vám môže diéta priniesť a aké má riziká?

Raw diéta – účinky, jedálniček, skúsenostiRaw diéta – účinky, jedálniček, skúsenosti

Počuli ste už pojem „raw diéta“? Okrem zásad raw stravy sme sa pozreli na jej pôvod, výhody a nevýhody, ako by mal vyzerať váš jedálniček a aké sú možné riziká tejto stravy.

Bielkovinová diéta ako ničiteľ tuku: V čom spočíva?Bielkovinová diéta ako ničiteľ tuku: V čom spočíva?

Diéty spôsobujú odvodnenie organizmu – váha nás môže oklamať a my si myslíme, že sme schudli z tuku. Bielkovinová diéta je však iná. Prečítajte si, čo stojí za jej úspechom.