Recenzia: Reduxin Forte – tabletky na chudnutie (skúsenosť)

Chudnutie je pre mnoho žien, ale aj chlapov celoživotným zápasom. Kilogramy navyše nemusia byť problém, no niekedy vám už svedomie nedovolí, aby pribúdali. Vitajte v mojom svete. Nieže by som verila, že sa dá zázračne schudnúť ani, že tajomstvo sa ukrýva v zázračných pilulkách. Napokon vždy skončím pritom, že chudnutie sa ukrýva v chladničke a v litroch potu. Preparáty na chudnutie sú však doplnkom, ktorý môže človeka k chudnutiu úspešne motivovať a čiastočne mu aj pomôcť.

Otvorene priznám, že skôr zo zvedavosti som sa zamerala na doplnok na chudnutie Reduxin Forte. Na internete som o ňom našla veľmi protichodné názory. Raz sú to najlepšie tabletky na chudnutie, inokedy marketingový trik, ktorý nefunguje. Ako pôsobili tablety na chudnutie v mojom prípade vám popíšem v recenzii.

Reduxin Forte - tabletky na chudnutie (recenzia)

Reduxin – tabletky na chudnutie a nejasné účinky

Veľmi detailne som sa v prvom rade pozrela na pôvod tohto doplnku výživy. Výroba prebieha v Nórsku (Pharmatech AS). Produkt distribuuje spoločnosť NaturaMed Pharmaceuticals s. r. o..

Sama úplne nedokážem posúdiť, ako mám účinky Reduxinu vnímať. Brala som ho 2 mesiace, no jednoznačne nedokážem povedať či kapsuly mali výraznejší vplyv na stratu mojej hmotnosti alebo nie. Myslím, že v prípade ľudí môže Reduxin Forte skôr pôsobiť motivujúco v snahe o zdravší životný štýl a redukciu hmotnosti. V mojom prípade ho subjektívne vnímam skôr ako placebo.

Podľa toho, čo mám načítané obsahuje Reduxin Forte účinnú látku glukomanán, ktorý pochádza z rastliny zmijovec indický. Patrí k látkam, ktoré sa používajú aj v ostatných doplnkoch na chudnutie. Má fungovať ako plnidlo žalúdka. Ďalej obsahuje vitamíny B 3, 6, 12. Čo to v preklade znamená? Že Reduxin neobsahuje nič, čo by znamenalo, že by bol účinnejší, ako ostatné prípravky z tejto kategórie. Toto zistenie ma dosť nemilo prekvapilo.

Viaceré negatívne skúsenosti, ktoré som našla sú už staršieho dátumu. Ľudia kritizujú, že „overené recenzie“ sú umelo vytvorené, predajca si neoprávnene účtuje poplatky, zásielku nedoručí alebo zasiela ešte nepotvrdené objednávky po telefonickom rozhovore a človek je nútený ich zaplatiť. Na druhej strane faktom tiež je, že podľa portálu Heureka.sk je s nákupom spokojných viac ako 96 % spotrebiteľovPozitívnych overených recenzií je veľké množstvo, preto si nedovolím vysloviť jednoznačný záver týkajúci sa spoľahlivosti daného predajcu.

Dávkovanie a užívanie

Jedno balenie obsahuje 180 kapsúl. Dve kapsuly som užívala až 3-krát denne. Za deň som tak zjedla 6 kapsúl a spotreba je teda dosť vysoká. Jedno balenie miniete za mesiac. Je vhodné užívať ich aspoň 30 minút pred jedlom a zapíjať väčším množstvom vody, aspoň 400 ml. Kapsuly nie sú z môjho pohĺadu veľké. Len chcem upozorniť, že je nevhodný pre tehotné a dojčiace ženy a rovnako tak pre deti do 15 rokov.

Cena

V rámci akcie 1+1 som dostala dve balenia Reduxin Forte. Cena 39,90 eur je teda za 360 kapsúl. Pôvodná cena by bola až 79,80 eur, čo je pomerne vysoká suma oproti iným doplnkom na chudnutie s podobným účinkom či dokonca zložením. Jedno balenie mi na základe odporúčaného dávkovania vydržalo 1 mesiac. Tabletky sa podľa môjho názoru oplatí kupovať v rámci spomínanej akcie (možno aj viac balení dopredu).

Záverečné zhodnotenie

S tabletkami na chudnutie som nemala žiadne skúsenosti. Preto som sa v praxi rozhodla vyskúšať, ako budem vnímať ich účinky. Nešla som do toho so žiadnymi očakávaniami, čo je vo výsledku možno aj dobre. V mojom prípade kilogramy začali ubúdať potom, čo som sa aktívne začala hýbať (beh 2x do týždňa + 1x tabata) a prispôsobila životosprávu (zmeny v jedálničku – koniec sladkostí). Za 2 mesiace som pri užívaní Reduxinu schudla takmer 4 kg. Aký podiel na tom mal Reduxin Forte? Úprimne, nedokážem to naisto povedať.

Reduxin oproti ostatným prípravkom neobsahuje nič, čo by mu dávalo väčšiu výhodou. Voľbu či siahnete po tomto doplnku na chudnutie, preto nechám na každom z vás. V tomto prípade odporúčanie prejdem mlčaním.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: KetoMix – ketónová diéta na 4 týždne. Skvelá skúsenosť!Recenzia: KetoMix – ketónová diéta na 4 týždne. Skvelá skúsenosť!

Ketónovú diétu Ketomix pozná (minimálne z počutia) mnoho z nás. Nie každý ju však skúsil. Aké boli reálne skúsenosti našej redaktorky, ktorá vyskúšala balíček na 4 týždne? Prečítajte si...

Grapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potravinyGrapefruitová diéta a chudnutie – výhody, nevýhody, vhodné potraviny

V čom spočívajú princípy grapefruitovej diéty, aké výhody má konzumácia grapefruitu, čo vám môže diéta priniesť a aké má riziká?

Raw diéta – účinky, jedálniček, skúsenostiRaw diéta – účinky, jedálniček, skúsenosti

Počuli ste už pojem „raw diéta“? Okrem zásad raw stravy sme sa pozreli na jej pôvod, výhody a nevýhody, ako by mal vyzerať váš jedálniček a aké sú možné riziká tejto stravy.