Apotex Colafit recenzia – čistý kolagén na výživu kĺbov i pleti. Vhodný aj pre deti!

Nadmerné zaťažovanie kĺbov vedie k ich postupnému opotrebovaniu. Kolagén sa však odporúča užívať aj v období intenzívneho rastu či v starobe, kedy sa problémy s pohybovou sústavou prejavujú ešte výraznejšie.

Apotex Colafit - čistý kolagén v kockách

Dnes si predstavíme výrobok Apotex Colafit. Ide o kryštalický kolagén v kockách s úrovňou čistoty až 99,9%, ktorý možno užívať nielen počas liečby problému, ale aj ako prevenciu. Kde sa dá zohnať najlacnejší Colafit? Ako sa užíva? Aké je jeho dávkovanie a aké sú reálne recenzie pacientov, ktorí ho už vyskúšali? Všetko podstatné sa dozviete v našom článku o tomto obľúbenom produkte.

5 variantov výrobku

Čo je kolagén a prečo je ho vhodné ?

Kolagén je vláknitá bielkovina, ktorá sa nerozpúšťa vo vode. Ide o jednu z najzákladnejších stavebných jednotiek tela. Nachádza sa v kostiach, kĺboch, šľachách, ďasnách, v očnej rohovke a vo výraznej miere aj v pokožke celého tela.

Opotrebenie kĺbov ako dôsledok nedostatku kolagénu

Počas mladosti si telo produkuje kolagén v dostatočnom množstve samé. S pribúdajúcim vekom však produkcia klesá. Príznaky zníženej tvorby kolagénu môžeme pozorovať zvnútra i zvonka. A hoci nás častejšie trápia vonkajšie prejavy (vrásky, znížená pružnosť pokožky, celulitída, strie ...), zamerať by sme sa mali aj na "neviditeľnú stránku" problému.

Od 25. roku života totiž dochádza k postupnému opotrebovaniu kĺbov a chrupavky, čo môže vyústiť do nepríjemných bolestí, opuchov či poškodení chrupavky. Až 40 % kĺbovej chrupavky je tvorených kolagénom, preto by sme jeho príjem a pravidelné dopĺňanie naozaj nemali podceniť.

Doplnenie kolagénu pomocou kociek Colafit

Príznaky nedostatku kolagénu v tele

Deficit kolagénu v organizme ide ruka v ruke s nepríjemnými príznakmi, ktoré nám však napovedia, že sa niečo deje. Najčastejšie ide o:

 • lúpanie v kĺboch
 • bolesti chrbta
 • zhoršenie stavu pokožky
 • výskyt vrások
 • zvýšená lámavosť nechtov
 • vypadávanie vlasov

Prirodzená produkcia kolagénu klesá so zvyšujúcim sa vekom

Účinky Colafitu na pleť i kĺby

Kolagén je elixír mladosti, ktorý nás udržiava fit. Potrebujú ho kĺby, svaly a tkanivá celého tela. Hoci sa tento výživový doplnok primárne predáva ako výživa pre kĺby, určite netreba opomenúť ani pozitívne účinky na pleť, nechty či vlasy. Kocky Colafit sú výborným zdrojom prirodzeného kolagénu s množstvom zdravotných benefitov:

 • výživa, regenerácia a ochrana kĺbov i svalov
 • telu prirodzená zásobáreň živín
 • zvýšenie pružnosti pokožky
 • vyhľadenie vrások a strií
 • zmiernenie celulitídy
 • zlepšenie kvality nechtov, vlasov a zubov
 • výrazná pomoc pri liečbe artrózy
 • protizápalové účinky

Z recenzií produktu:

Skúsenosti a recenzie Colafit 120 kociek

Pre koho je vhodný? Môžu ho užívať tehotné ženy a deti?

Výhodou kolagénu Colafit od spoločnosti Apotex je jeho univerzálnosť. Je totiž vhodný takmer pre všetkých - pre dospelých, tehotné i dojčiace ženy a dokonca i pre deti od 2 rokov. Môžu ho užívať i diabetici.

Zloženie Colafitu je prírodné

Výživový doplnok Apotex Colafit (30, 60 alebo 120 kociek) je čistý kolagén, ktorý je vysušený tzv. lyofilizáciou. Ide o prastarý a najmä šetrný proces sušenia mrazom, vďaka čomu sa v každej kocke zachovávajú pôvodné vlastnosti kolagénu. Spracovanie kolagénu mrazom prináša aj ďalšie benefity:

 • kocky sú malé a veľmi ľahké
 • skvelo sa prehĺtajú
 • sú výborne stráviteľné
 • neobsahujú konzervačné látky a chemikálie
 • bez prímesí a ťažkých kovov
 • sú bez nepríjemnej pachute

Zloženie Colafit kolagénu v kockách

Z jednej 8 mg kocky si dokáže telo vytvoriť až 800 mg vysoko čistého kolagénového gélu. Lyofilizovaný kolagén totiž výborne viaže vodu z tráviaceho systému človeka.

Colafit na chudnutie

Ak práve chudnete, potom by vás mohol zaujať aj komplex Colafit slim s Glukomananom: 

Cena Colafitu závisí od veľkosti balenia

V online lekárňach zoženieme rôzne balenia. Výživový doplnok Colafit by sa mal užívať dlhodobo - ideálne 2 až 4 mesiace. Túto kúru by sme si podľa informácií výrobcu mali dopriať aspoň 2x ročne. Ideálne je preto zakúpiť si väčšie balenie, ktoré má oproti baleniu s 30 kockami aj lepšiu cenu

Vybrať si môžete z viacerých alternatív tohto výživového doplnku:

Dávkovanie a užívanie Colafitu

 • dospelí: 1 kocka denne
 • deti: 1/2 kocky Colafit denne (alebo 1 kocka Colafit Junior denne)
 • užíva sa nalačno (aspoň 10 min. pred prvým jedlom)
 • doplnok je vhodné zapiť vodou

Recenzie a skúsenosti s Colafitom

Tento výživový doplnok má mimoriadne pozitívne recenzie. O jeho zdravotných účinkoch sa dočítate na heureke, v eshope prezdravie.sk či v hodnoteniach jednotlivých online lekární. 

Recenzie a skúsenosti s Colafit

Colafit pre deti a liečivý krém

Na záver vám predstavíme 2 špeciálne výrobky, ktoré sú určené špecifickej skupine obyvateľstva.

Z recenzií výrobku:

Recenzie a skúsenosti s Colafit akut pro na heureke 

Vyskúšali ste už niektorý zo spomínaných výrobkov? Aké ste mali skúsenosti? Odporučili by ste ich aj svojim známym? O svoje recenzie sa neváhajte podeliť v komentároch pod článkom!Publikované dňa: 16.05.2018
Hodnotenie článku:
(86.6%)

Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

Peta 18. Feb. 2019
ocino ho uzival pred operaciou platnicky na odporucenie lekara, neviem posudit nakolko pomohol, operacia sa vsak aj napriek nasim obavam podarila a ocino sa zbavil 95% bolesti, ktore mu predtym pomaly nedovolili ani chodit...

Odpovedať

visna 20. Mar. 2019
vyborny a hlavne ucinny produkt!
vyhody - lahke davkovanie (len keby clovek tolko nezabudal), absencia chuti, realne vysledky.
nevyhoda je len cena

Odpovedať

maria 25. Mar. 2022

Uzivam Colafit slim a v kombinacii so zdravym jedalnickom a aspon nejakym pohybom som dokazala za pol roka zhodit 8 kg :)

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Remyelin Uridine – skúsenosti. Liečba karpálneho tunela?Recenzia: Remyelin Uridine – skúsenosti. Liečba karpálneho tunela?

Problémy s karpálnym tunelom prekvapia aj mladých ľudí, ktorí pracujú pri PC. Dnes si povieme viac o produkte Remyelin Uridine, ktorý pomohol aj nášmu redaktorovi. Čítajte ďalej.

Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?

O kyseline hyaluronovej už počul každý z nás. Nie každý však vie, že nie je len súčasťou krémov či masiek na pleť, ale že ju možno užívať aj vnútorne. Dnes vám predstavíme produkt značky...

Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!

Dr. Max Collagen Drink je cenovo dostupný kolagén v prášku s výborným zložením. Akú skúsenosť s ním má naša redaktorka? Prečítajte si jej krátku recenziu.