Recenzia: Remyelin Uridine – skúsenosti. Liečba karpálneho tunela?

Práca s počítačom je považovaná za pohodlnú, nenáročnú, pokojnú... Jasné, predstavy, ktoré sú ďaleko od pravdy. V mojom prípade to obnáša denne tisícky stlačení na klávesnicistovky klikov na myši a hodiny a hodiny pozerania na obrazovku počítača. Žiadny extra pokoj to nie je. Takže asi bolo otázkou času, kým mi dá môj nervový systém najavo, že už je z toho unavený. Niektorí s podobnou skúsenosťou už možno tušia, že sa mi ozval karpálny tunel. Najskôr som pociťoval zhoršenie citlivosti v ľavej ruke, neskôr slabosť hlavne v úchope, no a keď mi ruka začínala popri práci občas tŕpnuť, bolo mi jasné, že potrebujem tento stav riešiť.

Po návšteve všeobecného lekára som dostal odporúčanie na doplnok stravy Remyelin Uridine + PEA + vitamíny B a C. Aj v lekárni mi povedali, že pacienti majú s týmto preaprátom dobré skúsenosti. Až pár týždňov potom, čo som ho začal užívať som si o ňom pozitívne recenzie prečítal aj na internete. No a teraz vám chcem v tejto recenzii opísať vlastnú skúsenosť.

Remyelin Uridine (recenzia a osobná skúsenosť)

Karpálny tunel je úzky prechod v zápästí, cez ktorý prechádzajú šľachy a nervy. Je obklopený kosťami a väzmi a jeho hlavnou úlohou je chrániť stredné nervy, ktorými sú ovládané jednotlivé časti ruky. Keď sa tento tunel upcháva alebo v ňom prebiehajú časté zápaly, môže to viesť k bolestiam, mravenčeniu, tŕpnutiu alebo slabosti v rukách a prstoch, čo sa nazýva karpálny tunelový syndróm. Tento stav môže byť spôsobený rôznymi faktormi, ako napríklad opakovaným pohybom rúk, genetikou alebo hormonálnymi zmenami.

Osvedčené zloženie – pomoc nervovému systému

Ak na to pôjdem podľa príbalového letáku Remyelin, tak je to doplnok stravy, ktorého hlavnými účinnými látkami je uridín, PEA a vitamíny (B1, B6, B12, C). Práve prvá menovaná látka je z hľadiska vplyvu na nervový systém dôležitá. Nie som tak múdry, preto len parafrázujem, že uridín je súčasťou procesov pri obnove obalov nervových vlákien (myelín). Z toho, čo som si načítal je práve uridín kľúčová zložka tohto produktu. V zásade má tak Reymelin byť doplnkom, ktorý podporí funkciu nervového systému a pomôže pri obnove nervových vlákien.

Pomáhať môže pri problémoch, ako neuropatická bolesť, karpálny tunel, dlhodobá bolesť nôh, krčnej chrbtice, krížovej oblasti či s tŕpnutím rúk.

Keď som si čítal skúsenosti iných ľudí, viacerí diskutovali na tému ako dlho užívať Remyelin? Dočítal som sa, že zväčša pomohol po 3 až 5 mesiacoch s bolesťami chrbta, platničkami alebo krčnej chrbtice. Osobne som rád, že som začal riešiť karpálny tunel ešte v štádiu, kedy my ruka netŕpla na dennej báze. Remyelin som bral raz denne a teraz po 3 mesiacoch užívania som v situácii, kedy mi ruka netŕpne a dokonca nepociťujem ani mravenčenie či nadmernú slabosť. Zvažujem či budem v užívaní pokračovať ďalej.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie a dávku je možné si prispôsobiť podľa potreby. Viem, že ak by šlo o intenzívnejšie ťažkosti, je možné krátkodobo dávku zvýšiť na 2 kapsuly denne. Ja som sa držal štandardnej dávky 1 kapsula denne a zapíjal vodou. Tak mi balenie s 30 kapsulami vydržalo presne na mesiac. Väčšinou som si dával kapsulu ráno alebo, ak som pozabudol, pokojne aj večer.

Zaujímalo ma aj to, ako dlho môžem užívať Remyelin. Predsa len má vplyv na nervovú sústavu, tak aby som niečo neprehnal. V lekárni mi lekárnička ochotne povedala, že je možné ho užívať dlhodobo bez pauzy, že hlásené nemá Remyelin nežiadúce účinky.

Cena

Za balenie Remyelin som platil 24 až 27 EUR. Vždy som doplnok kupoval v online lekárňach. Alebo si ho objednal online a vyzdvihol v kamenej lekárni. Cena mi nepríde prehnaná, pretože, ak si domyslím, že mi to môže pomôcť predísť vážnejším problémom, považujem to za naozaj adekvátnu hodnotu. Škoda, že nie je k dispozícii väčšie balenie.

Ešte mám pre vás môj poznatok alebo, ak chcete praktický tip. Na internete som sa dočítal, že veľmi rozšíreným doplnkom výživy s podobným účinkom je takisto Milgamma N. Takže, ak by vám Remyelin nezabral, určite by som siahol po tejto asi aj známejšej alternatíve s dobrými recenziami. Je to len tip a užívanie radšej preberte s lekárom.

Záverečné zhodnotenie

Základným hodnotením tohto doplnku je, že mi uľavil od tŕpnutia rúk v dôsledku karpálu. Takisto som prestal pociťovať výraznejšiu slabosť v zápästí. V prospech doplnku stravy hrá jeho zloženie, ktoré má mať na nervový systém pozitívny efekt. Čo v mojom prípade platilo. Plusom sú za mňa aj dobré recenzie a fakt, že viacerým užívateľom už pomohol. Ak by som tak mal dať odporúčanie na Remyelin, pokojne tak spravím. Užívať ho môže človek navyše dlhodobo a nemá žiadne nežiaduce účinky.


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?Recenzia: Blendea – kyselina hyalurónová na vrásky, žiarivú pleť a kĺby?

O kyseline hyaluronovej už počul každý z nás. Nie každý však vie, že nie je len súčasťou krémov či masiek na pleť, ale že ju možno užívať aj vnútorne. Dnes vám predstavíme produkt značky...

Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!Recenzia: Dr.Max Collagen Drink – zloženie s 10000 mg kolagénu!

Dr. Max Collagen Drink je cenovo dostupný kolagén v prášku s výborným zložením. Akú skúsenosť s ním má naša redaktorka? Prečítajte si jej krátku recenziu.

Recenzia: Kolagén Pulver WoldoHealth - 20000 mg v 1 dávke!Recenzia: Kolagén Pulver WoldoHealth - 20000 mg v 1 dávke!

Otestovali sme produkt Collagen Pulver od Woldo Health, ktorý v jednej dávke obsahuje až  20 000 mg kolagénu. Ako sa nám páčil, aké sú jeho plusy a mínusy? Všetko podstatné sa dozviete v...