Konopný olej – účinky, cena, skúsenosti a užívanie

Konopný olej je produktom konope siateho. Zaslúžil si prívlastok zeleného zlata a je považovaný za najlepší z rastlinných olejov. Viete, prečo je tomu tak?

Konopný olej a jeho účinky

Obsahuje vysoký podiel omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (ALA), tiež omega-6 a omega-3 polynenasýtených mastných kyselín, ktoré určite nie sú zanedbateľné v tomto produkte. V našom článku sa o účinkoch konopného oleja dozviete všetko podstatné.

Čo je to konopný olej?

Množstvo ľudí má voči nemu a jeho užívaniu stále predsudky, pretože má o ňom utvorenú zlú mienku. Čo sa ale naozaj nachádza vo vnútri tohto produktu?  Ide o rastlinný olej, ktorý je získavaný z rastliny Cannabis sativa. Je lisovaný za studena, zo semien tejto rastliny. Neobsahuje THC, čo znamená, že nie je návykovým.

Listy rastliny Cannabis Sativa

Existuje viacero variantov tejto rastliny, ktoré sa líšia v množstve molekúl zvaných cannabinoidy. Na základe toho ich rozdeľujeme na omamné (THC) a antipsychotické (CBD).  Konopa siata je spracúvaná kvôli jej nízkemu obsahu psychoaktívnych látok, je to niečo pod 0,3%. 

Masážny, sprchový, kúpeľový či konopný olej na vnútorné užívanie nájdete v ponuke výborného eshopu prezdravie.sk!

Zloženie

Tento sýtozelený olej je veľmi zdravý. Jeho chuť je mierne pálivá, ale je menej mastný ako iné oleje. Za svoje pozitívne účinky vďačí množstvu látok, ktoré obsahuje, sú to:

 • vitamín A
 • vitamín E
 • vitamín D
 • okrajovo i vitamín B
 • chlorofyl
 • fytosteroly
 • vápnik
 • horčík
 • draslík
 • železo

Z recenzií tohto produktu...

Skúsenosti s používaním konopného oleja Recenzia konopného oleja Annabis Cannole

Účinky konopného oleja

Konopný olej je výborným prostriedkom pri prevencií a dokonca liečbe mnohých chorôb. Prejavuje sa priaznivými účinkami na náš organizmus, jedným z nich je i to, že posilňuje náš imunitný systém. Nastoľuje hormonálnu rovnováhu, má regeneračné a protizápalové účinky.

Využíva sa pri liečení cukrovky a zvýšeného cholesterolu. Pôsobí priaznivo na nervový systém, v niektorých prípadoch pomáha redukovať i hmotnosť, a tiež pomáha pri liečbe srdcovo-cievnych ochorení.  

Použitie je univerzálne

Konopný olej možno používať zvonka a užívať ho i zvnútra. Nájdeme ho vo forme čistého oleja, ako sprchovací či olej do kúpeľa, konopný balzám na natieranie tela. Olej je súčasťou pleťových krémov (proti ekzémom, lupienke i akné) a šampónov.

Vnútorné použitie

 • v studenej kuchyni: ako prísada do šalátov, jogurtov, alebo tvarohu
 • vnútorné užívanie podporuje zdravie srdca a zvyšuje obranyschopnosť organizmu

Vonkajšie použitie

 • ako pleťový olej
 • zábal, maska na vlasy
 • na masáže a natieranie suchej kože
 • na spáleniny od slnka
 • uvoľnenie svalstva a kŕčov
 • regenerácia po výronoch, zlomeninách, operáciach a ožarovaní
 • zmierňuje rozvoj alergických reakcií
 • regeneračné, zvláčňujúce, antibakteriálne a protizápalové účinky

Možno ste nevedeli, že sa okrem liečby ochorení využíva aj na pokožku, nechty či vlasy. Je výborným posilňujúcim prostriedkom na pleť a nechty. Rieši problémy so suchou pokožkou a pomáha pri eliminácii lupín. 

Ďalšia ponuka a cena konopného oleja

Cena konopného oleja sa pohybuje od cca 3€ za 50 ml. Častokrát sa oplatí kupovať väčšie objemy (100 ml alebo 250 ml), ktoré sú spravidla cenovo výhodnejšie.

Skúsenosti s používaním

V eshope prezdravie.sk nájdeme množstvo pozitívnych skúseností s používaním konopného oleja rôznych značiek. Oplatí sa preto prezrieť si hodnotenia jednotlivých výrobkov a vybrať si ten najlepší. Skúsenosti s používaním konopného oleja

Skúsenosti s používaním konopného oleja

Často sa pýtate

S produktom z konopy sa spája prirodzene množstvo otázok, medzi najčastejšie patria práve tieto:  

 Naozaj má konopný olej priaznivé účinky pri liečbe rakoviny?

Zloženie látok polynenasýtených mastných kyselín spolu s kyselinou gama-linolenovou udržuje bunky vo výbornom stave a podporuje imunitný systém, čím znižuje riziko výskytu rakovinových ochorení. Konopný olej je výbornou prevenciou pred vznikom rakoviny, ale využíva sa i počas jej liečby. 

 Môžu konopný olej užívať tehotné ženy a deti?

Môže ho užívať ktokoľvek, no ak máte obavy s jeho konzumácie, prípadne vonkajšieho natierania, určite sa najprv poraďte so svojim lekárom.   Ako jeden z mála olejov je konopný olej prospešný počas tehotenstva. V prvom trimestri práve mierni zažívacie problémy, neskôr upokojuje nervový systém, zvyšuje kvalitu spánku a napomáha pri dýchacích ťažkostiach. 

 Dá sa z užívania konopného oleja schudnúť?

Áno, konopný olej pomáha pri chudnutí, no konopné semienka sú efektívnejšie. Okrem toho, že naozaj pôsobia na chudnutie, obohacujú náš organizmus o množstvo živín. Navyše znižujú našu chuť do jedla.

 Aké sú účinky konopného oleja na pleť a vlasy?

Olej má priaznivé účinky na vlasy a pleť, a dokonca i pokožku.  Vlasy si nim môžete ošetrovať pravidelne, buď si ich dáte do zápalu alebo si nim budete natriete končeky. Konopný olej regeneruje i pokožku pri popáleninách, obareninách, ale aj pri prehnanom opaľovaní. Ako liek redukuje vznik pľuzgierov a upokojuje pokožku.  Nepomáha však spálenej pokožke pri závažných popáleninách či obareninách.


Autor článku

Redakcia NašeZdravie

Prinášame vám množstvo zaujímavostí z oblasti zdravia a zdravého životného štýlu. Predstavíme si bežné ochorenia, možnosti ich liečby, ako aj...


Komentáre

Dana 15. Feb. 2019
My to užívame už skoro dva roky. Mne to pomohlo pri tráviacich ťažkostiach, a ako grátis sa mi zosilnili aj vlasy, aj pokožka je čistejšia. Treba však dávať pozor na kvalitu. My sme toho vyskúšali viac, čo sa nám osvedčilo je kvalitný švajčiarsky CBD olej od lipovit.sk

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Jojobový olej – účinky na vlasy, pleť, nechty. Vlastnosti, cena, použitie liečivého olejaJojobový olej – účinky na vlasy, pleť, nechty. Vlastnosti, cena, použitie liečivého oleja

Jojobový olej je známy mnohými priaznivými účinkami, ako hydratujúcimi vlastnosťami, výživou a podporou regenerácie. Čím sa líši, aké je jeho zloženie a aké priaznivé účinky ponúka?

Orechový olej na vlasy, pleť, na opaľovanie – účinky, dávkovanie, výroba, cenaOrechový olej na vlasy, pleť, na opaľovanie – účinky, dávkovanie, výroba, cena

Orieškové oleje patria k najzdravším druhom olejov s obsahom vitamínu E, omega-3 mastných kyselín či vitamínu K. V článku sa dozviete o jeho zložení, účinkoch, možnostiach využitiach.

Marhuľový olej – účinky, použitie na pleť, vlasy, pre novorodencaMarhuľový olej – účinky, použitie na pleť, vlasy, pre novorodenca

Počuli ste už o marhuľovom oleji? Je určený na vonkajšie a vnútorné použitie, môžu ho používať dospelí, deti aj bábätká.