Recenzia: Revicolin – pri dráždivom čreve a histamínovej intolerancii

histamínovej intolerancii (HIT) dnes počujem vo svojom okolí čoraz viac. Aj lekári stále skúmajú, prečo vlastne u ľudí vzniká. Ja osobne síce HIT diagnostikovanú nemám, no dráždivé črevo je pre mňa postrachom. Kvôli tomu som vylúčil zo stravy rôzne potraviny. Dlhodobo striedam probiotiká, ktoré mi s mojimi ťažkosťami pomáhajú. Aj napriek tomu sa u mňa z času na čas objavia nepríjemné ťažkosti spojené s vyprázdňovaním či nafukovaním.

Najskôr som hľadal problém v nedostatku vlákniny, potom v alergii na laktózu, no po návšteve gastra a alergológa sa nič také nepotvrdilo. Lekárka mi odporučila sledovať, čo mi po zjedení nerobí dobre a užívať probiotiká. Potvrdenú mám len intoleranciu na vajíčkový žĺtok.

Vďaka dobe internetu sa mi do rúk dostal probiotický prípravok Revicolin. Informoval som sa naň aj v kamennej lekárni a prečítal si recenzie a skúsenosti ľudí. V tom období som mal značnejšie problémy s nafukovaním a nepravidelnou stolicou (kvôli môjmu jedálničku) a rozhodol som sa ho vyskúšať.

Výsledky Revicolin (zdroj: www.prepacientov.sk)

Pomoc pri nafukovaní a špeciálne zloženie

Nejdem sa tu hrať na odborníka ani znalca doplnkov výživy. Preto vám v skratke pretlmočím, čo mi o Revicoline povedala farmaceutka z lekárne. Je to kapsulový probiotický doplnok určený pre ľudí s histamínovou intoleranciou, dráždivým črevom, ale pomáha aj pri červených alergiách, nafukovaní alebo hnačke. Najviac sa od tradičných probiotikík odlišuje tým, že obsahuje inteligentné kvasinky Kluveromyces Marxianus Fragilis B0399. Práve tie upravujú pravidelnosť stolice, vplývajú na činnosť črevného systému, zmierňujú nafukovanie a črevné kŕče.

Potešila ma aj informácia, že zlepšenie sa očakáva už do 8 dní od užívania. V lekárni som sa dozvedel, že je to aj dobré probiotikum pri užívaní antibiotík. Po týchto informáciách som nemal dôvod si Revicolin nekúpiť. A čo hovorím po vyše mesiaci užívania?

Skvelé. Naozaj, bez toho, aby som robil nejakú reklamu. Po užívaní Revicolinu sa mi o pár dní upravila stolica a po zhruba 10 dňoch som nemal pocit nafúknutia vždy keď som niečo zjedol. Na začiatku užívania Revicolinu som zaznamenal vo vyprázdňovaní určité zmeny. No v lekárni ma upozornili, že zmeny v konzistencii stolice sú normálne a pár dní potrvá, kým sa vyprázdňovanie ustáli. Musím teda povedať, že ma milo prekvapilo, ako dobre môj žalúdok na tento doplnok stravy zareagoval.

Revicolin (recenzia a skúsenosti)

Dávkovanie a užívanie

Ja som Revicolin začal brať v období, keď boli moje žalúdočné ťažkosti pomerne intenzívne. Preto som na začiatku aplikoval odporúčanú dávku 2 x 1 kapsulu denne. Jednu ráno a jednu večer. Trocha ma zaskočilo, že balenie som vlastne minul za 2 týždne. Táto vyššia dávka je však z dôvodu, aby bol nástup účinkov, čo najrýchlejší. Ako píšem vyššie, zhruba do 10 dní som pocítil výrazné zlepšenie. Potom som už vodou zapíjal každé ráno 1 tabletku. Takže balenie vydržalo 30 dní.

Cena

Všimol som si, že v priemere sa v internetových lekárňach cena Revicolinu pohybuje na úrovni 25 až 32 EUR. Keď si človek spočíta, že prvé balenie mu vystačí na 2 týždne, je to pomerne drahý doplnok stravy. V mojom prípade som potom dávkovanie znížil (1 kapsula za deň), takže druhé balenie vydržalo presne mesiac. Ja som si objednal rovno dve balenia (60 kapsúl) a zaplatil som 52 EUR (26 EUR za balenie). Odporúčam si vždy pozrieť, ktorá internetová lekáreň ponúka najvýhodnejšiu cenu. Rozdiely sú od 2 až do 10 EUR. (04/2024)

Záverečné zhodnotenie

Za seba môžem povedať, že ja som už po 10 dňoch od užívania pociťoval zlepšenie problémov, ktoré môj žalúdok trápili. Netvrdím, že mi k tomu nepomohla aj diéta – úprava stravy. Ide to vždy ruka v ruke. Určite to neberte tak, že Revicolin je nejaký zázračný doplnok. Ale svojím zložením určite nemá ako ublížiť, takže za vyskúšanie stojí. Hoci je aj v mojich očiach dosť drahý a balenie malé.

V závere chcem ešte dodať. Recenzie na internete od viacerých užívateľov sú niekedy rozpačité. Prečítal som si viaceré fóra a diskusie, kde ľudia s podobnými problémami ako ja riešili účinok Revicolinu. Je to 50 na 50. Niektorí si chválili, že do 2 týždňov sa u nich zlepšilo trávenie i stolica. Niektorí ho užívajú už roky a pomáha im. Potom sú však aj takí, ktorým ani dlhodobo nepomohol alebo zaúčinkoval a následne prestal. Je to však veľmi individuálne.


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosťRecenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosť

Svoju imunitu posilňujem aj doplnkami výživy. V minulosti som už mal dobrú skúsenosť s doplnkami, ktoré obsahovali výťažky z rastliny moringa olejodárna. Aká je moja skúsenosť s doplnkom...

Recenzia: Probiotiká Biopron 9 Premium - výborná skúsenosťRecenzia: Probiotiká Biopron 9 Premium - výborná skúsenosť

Probiotiká vnímam ako skvelú podporu pre moje trávenie. Za roky užívania môžem potvrdiť, že to naozaj funguje. Viac z osobnej skúsenosti s užívaním probiotík Biopron 9 Premium nájdete v...

Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinkyRecenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, tak som ich vyskúšal na vlastnej koži.