Recenzia: Probiotiká Biopron 9 Premium - výborná skúsenosť

Probiotiká mnoho ľudí berie len vtedy, ak im ich odporučí lekár pri užívaní antibiotík. To ani náhodou nie je ich jediný účel. Ja probiotiká dlhodobo užívam denne. Dôvodom sú práve ich pozitívne účinky na môj tráviaci systém. Probiotiká ako živé baktérie a kvasinky sú prítomné aj v našom žalúdku a zohrávajú dôležitú úlohu. Keďže mám určité problémy s trávením niektorých potravín a jedál všeobecne (ťažoba, nafukovanie, podráždený žalúdok), probiotiká vnímam ako skvelú podporu pre moje trávenie. Za roky užívania môžem potvrdiť, že to naozaj funguje.

Zastávam tiež názor, že v určitom časovom horizonte je dobré striedať výrobcov a rôzne druhy probiotík. Žalúdok je tak obohatený o rôzne druhy mikroorganizmov (existuje viacero kmeňov probiotických kultúr) a mikroflóra v tráviacom trakte sa tak efektívne stimuluje a udržiava. Za roky, čo probiotiká užívam som vystriedal rôzne značky a druhy, no asi rok a pol som dlhodobo užíval probiotiká Biopron 9 Premium. Zároveň to boli moje prvé probiotiká a mám viacero dôvodov, prečo som pri nich zotrval tak dlho. V tejto recenzii vám teraz napíšem o mojej skúsenosti s ich užívaním.

Probiotiká Biopron 9 Premium (recenzia)

20 miliárd CFU v jednej dávke

Tieto probiotiká som začal brať z dôvodu žalúdočných ťažkostí. Sám gastroenterológ mi odporučil dlhodobé užívanie kvalitných probiotík. Ja som siahol práve po Biopron 9 Premium, pretože obsahujú až 20 miliárd probiotických kultúr. Dôvod bol ten, že patria k najznámejším a majú stovky dobrých recenzií od zákazníkov. Bez toho, aby som detailne analyzoval samotné zloženie, je v nich 9 kmeňov živých mikroorganizmov - Bifidobacterium bifidum, Bifidobacterium breve, Bifidobacterium longum, Lactobacillus acidophilus, Lactobacillus casei, Lactobacillus plantarum, Lactobacillus rhamnosus, Lactococcus lactis, Streptococcus thermophilus.

Tieto živé baktérie sú v kapsulách a sú spracované tak, aby sa aktivovali až potom, čo prejdú do tráviaceho traktu. To je dôležité, pretože inak by ich žalúdočné kyseliny rozložili už priamo v žalúdku a nepôsobili by tak v črevách.

Vyzdvihujem to, že nič zbytočné a navyše toto probiotikum neobsahuje. Každý jeden kmeň spomedzi týchto baktérií je prítomný aj v našom žalúdku. To, čo musím po dlhodobom užívaní najviac oceniť je, že moje trávenie sa upravilo. Vždy som užíval probiotikum spolu s jedlom alebo tesne pred ním. Ak som vedel, že ma čaká jedlo, ktoré je ťažšie, mastnejšie alebo nafukuje, dal som si kapsulu, niekedy aj dve. Postupom času sa účinok prejavil. Zažívacie ťažkosti, nafukovanie, „hlasné“ trávenie alebo pocit ťažoby začali postupne miznúť, a to bolo pre mňa najdôležitejšie. Poznám ľudí, ktorí ich užívajú celé roky. Prípade ich berú počas užívania antibiotík.

Dávkovanie a užívanie

Užívať probiotiká Biopron 9 nie je nič náročné, ak si ich nezabudnete dať, tak ako sa to občas stalo mne. Vždy som ich užíval pri väčšom jedle dňa. Takže napríklad pred obedom alebo počas neho. Kapsula je maličká a preto sa ľahko prehĺta. Dávkovanie je 1 až 2 kapsuly denne. Ja ak som vedel, že idem zhrešiť a žalúdok ma bude chcieť trestať, rovno som si dal kapsuly dve. Bežne som však užíval 1 kapsulu. Ak má človek potrebu, môže dávku aj zdvojnásobiť.

Ja som zvykol kupovať balenie so 40 kapsulami (resp. 30 + 10 zdarma). K dispozícií sú aj balenia s 30 a 60 kapsulami. Kapsule sú balené samostatne v blistroch. Zvyčajne mi toto balenie vydržalo na mesiac užívania

9 kmeňov mikroorganizmov v probiotikách Biopron 9 Premium

Cena za kvalitné probiotiká

V online lekárňach som sa vždy snažil kupovať v zľave. Bežne stojí toto probiotikum približne 12 – 14 EUR. Odporúčam teda jednotlivé ceny porovnať a vybrať tú najvýhodnejšiu. Ak natrafíte na výhodnejšiu cenu, skúste to využiť a vezmite si viac balení. Výraznejšie tak ušetríte oproti pôvodnej cene.

Záverečné zhodnotenie

Pre mňa je už dlhú dobu užívanie probiotík jedným z najlepších krokov, ktorý som mohol pre svoje zdravie urobiť. Nazval by som to už ako rituál. Je to skvelá forma prevencie, čo si málo ľudí uvedomuje. Primárne som však vyriešil problémy s dráždivým črevom, nafukovaním a pocitom ťažoby. Vďaka probiotikám sa ani pri ťažšom jedle nemusím obávať nepríjemných ťažkostí či tráviacich bolestí.

Za mňa je Biopron 9 právom vychvaľovaný doplnok stravy. Ja aj mnoho ľudí tieto probiotiká užívalo či užíva dlhodobo a pomáhajú im pri správnom fungovaní trávenia alebo ustáli ich vyprázdňovanie. Obsahujú dostatočne zastúpené živé baktérie z rôznych kmeňov. Odporúčajú ho aj samotní lekári. Ja som žiadne nežiaduce účinky nezaznamenal.

Probiotiká Biopron 9 Premium s 9 kmeňmi živých organizmov


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosťRecenzia: Moringa Caribbean ANTI-HISTAMIN. Osobná skúsenosť

Svoju imunitu posilňujem aj doplnkami výživy. V minulosti som už mal dobrú skúsenosť s doplnkami, ktoré obsahovali výťažky z rastliny moringa olejodárna. Aká je moja skúsenosť s doplnkom...

Recenzia: Revicolin – pri dráždivom čreve a histamínovej intoleranciiRecenzia: Revicolin – pri dráždivom čreve a histamínovej intolerancii

Dlhodobo striedam probiotiká, ktoré mi s mojimi ťažkosťami pomáhajú. Aj napriek tomu sa u mňa z času na čas objavia nepríjemné ťažkosti s trávením. Ako mi pomohol Revicolin?

Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinkyRecenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, tak som ich vyskúšal na vlastnej koži.