Recenzia: ŽenŠen Energy+. Vzorka zadarmo (+ cena)

Počuli ste už o sile ženšenu? Ani ja nie. Donedávna. Doteraz som si vždy myslel, že v boji s vyčerpaním je káva môj najlepší kamarát. Určite poznáte deň, kedy len vstanete z postele a zvyšok dňa prežívate a čakáte, kedy do postele padnete znova. Aj u mňa sa takéto dni objavili. Jeden by si bol myslel, že ak nezaberie káva, pomôžu dve kávy, no to problém nerieši. Spánku v mojom prípade nebolo najviac, do toho denne starosti a rôzne situácie, ktoré človeka vyčerpávali. Nechcel som, aby sa momenty, keď zaspávam v sede opakovali a poobzeral som sa po niečom, čo by mi pomohlo prinavrátiť stratenú energiu.

Kofeínové tablety mi prišli len ako iná forma kávy. Potom som narazil na Ženšen a jeho blahodarné účinky. Nie som fanúšik byliniek takže sa v nich nevyznám vôbec, no zaujalo ma, v koľkých oblastiach pre mňa môže byť pôsobenie ženšenu prospešné. Úplne náhodne som siahol po doplnku stravy ŽenŠen Energy+. Prečo náhodne? Pretože som po vyplnení formuláru získal vzorku na mesiac zadarmo len za cenu poštovného.

ŽenŠen Energy+ bojuje proti únave a podporuje imunitu

Prvé, čo som si zisťoval boli samotné účinky ženšenu. Keďže hlavnou zložkou ŽenŠen Energy+ je extrakt z rastliny ženšenu C. A. Meyer. Čo som si zistil, ide o označenie prvotriednej kvality, ktorý si zachováva maximálny podiel svojich pozitívnych účinkov. Tých je naozaj veľké množstvo – zlepšuje obehový systém, nervový systém, podporuje imunitu, reguluje hladinu cukru v krvi a prispieva k metabolizovaniu tukov. V neposlednom rade, chlapci a dievčatá, zvyšuje libido.

No, keď som vedel, čo môžem očakávať, prirodzene som aj mal očakávania. Tie sa naplnili čiastočne. Primárne som riešil problém s vyčerpaním. Musím objektívne podotknúť, že 3 týždne po užívaní som nadobudol pocit, že nadmerná únava sa vytráca. Životný štýl som pritom výrazne nezmenil. Dovolím si predpokladať, že sa mi zlepšila aj imunita. Okrem extraktu ženšenu sú tu aj vitamíny C a B. V iných oblastiach som žiadne účinky nepozoroval. Obecne však nemám dôvod byť negatívny.

Dávkovanie a užívanie

K užívaniu ani nie je, čo veľmi uviesť. V skúšobnom balení sa nachádza 30 kapsúl. Ja som sa riadil odporúčaním dávkovaním, teda 1 kapsula denne. Zapíjal som ju vodou v doobedňajších hodinách. Skúšobné balenie mi vydržalo 30 dní. Ak sa už na užívanie dáte, budete pociťovať účinky, určite pokračujte v užívaní dlhodobo.

Koreň ženšenu v ŽenŠen Energy+

Cena

Pri snahe zistiť, koľko vlastne stojí ŽenŠen Energy+, to chcelo pár kliknutí navyše. Na webe, kde som si objednával doplnok za cenu poštovného, 1,95 EUR, totiž jeho štandardnú cenu nenájdete. To je nepraktické a možno aj trocha špekulatívne. Musel som ísť na stránku heureka.sk, kde som sa po prekliknutí na web distribútora NaturaMed dozvedel, že mesačné balenie stojí 19,95 EUR. Dokonca je v ponuke možnosť predplatiť si ročný odber (12 mesiacov) s cenou 11,95 EUR za mesiac.

Záverečné zhodnotenie

Celkovo by som sa na tento doplnok výživy pozeral neutrálne a určite z neho nerobil unikát. Po mesiaci nedokážem s určitosťou posúdiť ako veľmi mi pomohol pri budovaní imunity, no pocitovo som na sebe cítil, že mi ženšen prospieva. Nechcem hovoriť o prívale energie, ale minimálne som vyššiu mieru vyčerpania odbúral. Kvalitný extrakt zo ženšenu rozhodne neublíži. Pokojne si dovolím ho odporučiť. Zároveň, vyskúšať užívať ho mesiac za cenu poštovného považujem za dobrý obchod. Názor na cenu štandardného balenia pri je už vec uhla pohľadu.

Pri prírodnom zložení by som mohol namietať, že samotná kapsula obsahuje stabilizátor a činidlo, ktoré prírodné určite nie sú. Nie sú to však žiadne škodlivé látky, preto to nepovažujem za niečo zásadné. ŽenŠen Energy+ je dokonca certifikovaný ako zdravotne nezávadný doplnok stravy.


Autor článku

Jakub Konrád

Písaniu sa venujem už zopár rokov. Dáva mi možnosť vzdelávať sa v oblastiach, o ktoré by som sa pravdepodobne ani nezaujímal. Okrem toho milujem...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti Recenzia: Minus age Bioelixir - skúsenosti

Bioelixier slúži ako prevencia, ale mal by tiež zvýšiť energiu buniek, spomaliť starnutie a priaznivo nakopnúť imunitu. Či k tomu naozaj došlo, vám prezradím v recenzii.

Recenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunityRecenzia: Zázvorový shot GymBeam - účinky na podporu imunity

Zázvorový shot GymBeam patrí k jednoduchým a cenovo dostupným produktom na podporu imunity. Užíva ho aj náš redaktor Denis, ktorý sa v článku podelil o svoju osobnú skúsenosť.

Recenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunityRecenzia: Avita vitamín C liposomal plus – tekutá sila na podporu imunity

Lipozomálny vitamín C v tekutej forme je vhodný na doplnenie nedostatku tohto vitamínu, ale aj na posilnenie imunity v sychravých dňoch. Prečítajte si recenziu nášho redaktora, ktorý...