Recenzia: Probiotiká Symprove – užívanie, cena, vedľajšie účinky

Aj ja patrím medzi ľudí, ktorých vie po jedle potrápiť ťažký žalúdok. V minulosti som mal problémy s usadeninami v žlčníku (blato). Od tej doby som na odporúčanie lekárky začal užívať probiotiká. Praktizujem to už niekoľko rokov. Dobre viem, aké zdravotné ťažkosti dokáže spôsobiť podráždený pankreas, žlčník alebo nefunkčné trávenie. Vyskúšal som niekoľko druhov probiotík. Medzi nimi aj probiotiká Symprove. Počul som o nich len v superlatívoch, takže som nemal dôvod tomuto produktu neveriť.

V mojej recenzii si teraz môžete prečítať, ako vnímam účinky Symprove a či mi pomohli s mojím problémom.

Probiotiká Symprove (recenzia a skúsenosti)

Čím ma probiotiká Symprove zaujali?

Už som nejaké probiotiká za ten čas, čo ma trápia tráviace problémy vyskúšal a väčšinou som sa pri ich výbere sústredil na zastúpenie kmeňov a ich celkový počet. Vždy som natrafil na kapsulové druhy probiotík. Symprove ma prekvapil tým, že má tekutú konzistenciu. Nebudem klamať, kapsule mne osobne prídu na užívanie omnoho pohodlnejšie.

To, že je tekutý má svoje dôvody. Ako som si tak študoval informácie o tomto produkte, zistil som, že práve vďaka tekutosti má v sebe, ako jediné probiotikum, skutočne živé baktérie (4 kmene živých baktérií – entrococcus faecium, lacticaseibacillus rhamnosus, lactobacillus acidophilus, lactiplantibacillus plantarum). Nie som laborant a overiť to teda nedokážem.

Dôveryhodnosť za mňa zvyšujú aj nezávislé štúdie, na základe ktorých britská značka Symprove získala viaceré ocenenia. Uvádzajú to na svojom webe. Nie som síce žiadny odborník, ale v prípade probiotík som sa naučil, že čím je zloženie jednoduchšie, tým lepšie. A to Symprove splnilo. Cieľom je žalúdok odľahčiť a zlepšiť trávenie, nie ho zaťažiť. Preto vnímam zloženie ako naozaj kvalitné a čisté. Klamal by som, ak by som nepovedal, že ma k vyskúšaniu presvedčili aj pozitívne recenzie.

Dávkovanie a užívanie

Mne prišli Symprove v štyroch pollitrových PET fľašiach s uzáverom. Objednal som si príchuť mango – marakuja. Dostupná je aj príchuť jahoda – malina a verzia bez príchute. V balení som mal aj 70 ml odmerku. To je denná dávka. Po otvorení je potrebné probiotiká skladovať v chladničke. Aj keď som bol voči tekutým probiotikám skeptický, v priebehu užívania som zistil, že dať si každé ráno nalačno jednu odmerku nie je tak náročné.

Navyše som mal ochutenú verziu, takže na ráno to bola celom príjemná chuť. Mierne kyselkavá, ale svieža. Nemal som potrebu ich zapíjať vodou. Poznám známych, ktorí probiotiká Symprove dávali aj deťom kvôli účinkom i príchutiam.

Asi 4. deň užívania som mal redšiu stolicu, čo sa u mňa nestáva často. Na webe predajcu som sa dočítal, že ide o bežné vedľajšie účinky Symprove, ktoré potvrdzujú fungovanie baktérií. Vyskutnúť sa môže aj nafúknutie a plynatosť - toto som na sebe nepozoroval. 

Probiotiká Symprove (dávkovanie a cena)

Cena

Za objednanie 4-týždňového programu probiotík Symprove som zaplatil 99,99 EUR. Otvorene poviem, že cena mi príde naozaj vysoká. Podotýkam, že si ešte zaplatíte aj za dopravu (+4,90 EUR). Je náročné tieto probiotiká porovnávať s bežnými kapsulovými formami, no na základe mojej skúsenosti viem, že aj tie mi priniesli potrebný účinok a za rádovo menej peňazí. Na stránke oficiálneho predajcu je možnosť objednať si aj výhodnejší 3-mesačný program za 199,80 EUR. To znamená, že 1 mesiac získate zadarmo. Osobne, asi by som takúto sumu naraz za probiotiká na 3 mesiace nezaplatil. Dlhodobo z môjho pohľadu ide o veľmi nákladnú investíciu. (01/2024)

Samozrejme, verím, že ľuďom, ktorí majú chronické problémy s trávením, trápia ich vážnejšie ochorenia, intolerancie alebo alergie, takáto investícia môže dávať zmysel.

Záverečné zhodnotenie

Celkovo užívanie probiotík Symprove musím zhodnotiť pozitívne. Nevadilo mi dávkovanie za pomoci odmerky a chuť bola skvelá. O účinkoch nemám dôvod pochybovať, nakoľko moje trávenie bolo funkčné a nemal som problémy s bolesťami žalúdka alebo nafukovaním.

Celkovo si myslím, že tekutá forma probiotík môže mať svoje špecifiká aj z pohľadu účinkov. Napríklad rýchlejšie pôsobenie.

Viem si predstaviť rádovo o desiatky eur nižšiu cenu, ktorá je naozaj veľmi vysoká. Výrobca si však stojí za svojou unikátnou receptúrou, ktorá je overená štúdiami a ocenená viacerými organizáciami. Komu nevadí vyššia investícia ich určite môžem odporučiť.

Zobraziť produkty v kategórií:


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosťRecenzia: Powerlogy Upgraded Organic Greens – recenzia a skúsenosť

Powerlogy je slovenský výrobca mimoriadne kvalitných produktov s čistým zložením. Takým je aj kombinácia vlákniny a superpotravín, ktorú poznáme pod názvom Upgraded Organic Greens....

Recenzia: Cholesten Advance – zníži cholesterol?Recenzia: Cholesten Advance – zníži cholesterol?

Zvýšený cholesterol v krvi dokáže prekvapiť kohokoľvek z nás. Ako jeho hladinu znížiť a stabilizovať? Jednou z možností je aj užívanie výživového doplnku Cholesten Advance, ktorý vám...

Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Hladina cukru v krvi dokáže niekedy prekvapiť. Okrem úpravy stravovania je vhodné užívať výživové doplnky na zníženie cukru v krvi. Jedným z nich je aj Diaben Advance, ktorý vám dnes...