Recenzia: Crea7in GymBeam – kreatín pre zvýšenie výkonnosti

Kreatín je vo svete fitness dobre známy výživový doplnok, pretože športovcom prináša množstvo benefitov. Hlavne v oblasti lepšieho svalového výkonu, vytrvalosti a dynamiky. Svalom dodáva energiu. V očiach mnohých iných je často označovaný za steroid. To je však absolútny nezmysel a mýtus. Čo je kreatín a ako funguje som stručne spomínal aj v recenzii na GymBeam – Kreatín monohydrát. Za niekoľko rokov, čo cvičím som vyskúšal viaceré druhy kreatínov.

V tejto recenzii sa vám pokúsim stručne popísať moju skúsenosť s viaczložkovým kreatínom – Crea7in od spoločnosti GymBeam. Do svojej výživy som ho zaradil po pauze od monohydrátu. Chcel som vyskúšať niečo nové. Zaujalo ma zloženie, ale aj veľmi pozitívne recenzie od užívateľov. Ako sa mi tento komplexný doplnok výživy osvedčil?

GymBeam - Crea7in (recenzia a skúsenosti)

Crea7in GymBeam - komplex 7 kreatínov

Viaczložkový kreatín poskytuje viaceré výhody

Osobne sa priznám, že som zástancom klasického monohydrátu, ktorý sa mi v praxi osvedčil. Crea7in však má omnoho bohatšie zloženie. Obsahuje až 7 druhov kreatínu vrátane monohydrátu. Všetky druhy kreatínu a zložky, ktoré obsahuje nájdete uvedené aj na pixli (v angličtine), v ktorej Crea7in dostanete. Čo viem, veľkou výhodou je, že zmes obsahuje aj maltodextrín, dextrózu či fruktózu. Ide o zdroje cukrov, ktoré podporujú vstrebateľnosť kreatínu.

Spomeniem ešte, že medzi zložkami je aj L-citrulín, ktorý v tele prispieva k lepšiemu prekrveniu svalov, ktoré sú potom lepšie vyživované. Viac zložiek teda nepochybne má svoje výhody. Veľmi dobre hodnotím aj chuť melónu a limetky a citrónu. Chute mi prišli svieže a príjemné. K rozpustnosti nemám výhrady.

Z pohľadu účinkov u mňa tento kreatínový komplex splnil to, čo som očakával. Zabezpečil, že svaly boli dostatočne vitálne. Mali dostatokenergie aj pri väčšom počte opakovaní. Vplyv jednotlivých zložiek sa hodnotí veľmi subjektívne. Komplexne Crea7in pomôže svalom dodať potrebnú energiu a v tréningu to človek pocíti. Dôležité je užívať kreatín dlhodobo.

Dávkovanie a užívanie

V balení som mal aj 5 g odmerku, takže dávkovanie bolo maximálne jednoduché. Doteraz som bol zvyknutý kreatín užívať vždy po tréningu spolu s BCAA alebo proteínom. V tomto prípade som volil dávkovanie pred tréningom. Jedna dávka bola 10 g, tak ako je odporúčané. Keď som netrénoval, dával som si ho počas dňa medzi jedlami alebo večer. Obecne sa pri užívaní kreatínu hovorí, že načasovenie nemá na účinok vplyv. Oproti monohydrátu som mal pocit, že Crea7in sa rozpúšťal v šejkri omnoho rýchlejšie.

GymBeam Crea7in - kompletné zloženie

GymBeam Crea7in nápoj

Cena

Vzhľadom na komplexné zloženie by niekto možno očakával aj vyššiu cenu. Mňa prekvapilo, že 600 g balenie Crea7in stojí 22,95 EUR. Pre porovnanie, klasický kreatín monohydrát – GymBeam v 500 g balení stojí 20,95 EUR. Pomer ceny a kvality hodnotia pozitívne aj zákazníci. Malé balenie Crea7in (300g) stojí 12,95 EUR. Čo mne osobne chýba je väčšie balenie. 600 g mi pri štandardnom dávkovaní 10 g/deň vystačí na 2 mesiace a väčším balením by som určite nepohrdol. (05/2024)

Záverečné zhodnotenie

Napriek tomu, že som skôr fanúšikom štandardnej formy kreatín monohydrátu, viaczložkový Crea7in rozhodne nepovažujem za horšiu voľbu. Zložením naopak telu dodáva viacero účinných látok, ktoré môžu prinášať ďalšie benefity. Účinky mal také, ako som od kreatínu očakával. Základom je, že pri intenzívnejších tréningoch som pociťoval, že svaly boli dostatočne výkonné, aby zvládli aj vyššiuintenzitu. Pocit to môže byť subjektívny, no kreatín beriem dlhodobo a jeho účinky cítim sám na sebe. Komplexnú zmes Crea7in môžem bez problémov odporučiť.

Vyskúšal som dve príchute, melón, citrón a limetka, a chute mi vyhovovali. Páči sa mi aj skvelá rozpustnosť. Škoda len, že nie je dostupné väčšie balenie. Presvedčiť vás o jeho kvalite môžu aj veľmi pozitívne recenzie zákazníkov. Navyše, vždy v GymBeame môžete využiť zľavové kódy alebo výhodné ponuky a nakúpiť lacnejšie a získať rôzne darčeky.

Kompletné zloženie GymBeam Crea7in


Autor článku

Denis Ruščák

Večný študent! Veď predsa o tom život je. Permanentné nadobúdanie nových poznatkov, informácií a skúšanie všetkého čo je nové. Každý okamih bežného...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: 100 % Kreatín monohydrát Gymbeam a jeho účinkyRecenzia: 100 % Kreatín monohydrát Gymbeam a jeho účinky

V tejto recenzii vám chcem priblížiť moju skúsenosť a čiastočne aj poznatky ohľadom 100 % Kreatín monohydrátu – GymBeam, s ktorým mám dlhodobú skúsenosť.

Recenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovínRecenzia: Whey BIO Protein čokoláda z Decathlonu – kvalitný zdroj bielkovín

Whey BIO proteín z Decathlonu je chuťovo príjemný proteín pre príležitostných športovcov, ale aj ľudí, ktorí si potrebujú doplniť dennú dávku bielkovín. Prečítajte si našu dnešnú...

Recenzia: Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?Recenzia: Tribulus Terrestris GymBeam - ako dlho užívať pre účinky?

Zaujímajú vás účinky výživového doplnku Tribulus Terrestris (Kotvičník zemný) od GymBeam? Potom si prečítajte osobnú skúsenosť nášho redaktora Denisa, ktorý tento doplnok užíva dlhodobo.