Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové. Aj keď minibary poznáme asi všetci primárne z hotelových izieb, kde na nás vykúkajú všelijaké pochutiny a nápoje už hneď po príjazde na izbu, nie je to už žiadna novinka ani v klasických domácnostiach.

Minibar je vhodný aj do klasickej domácnosti

Pokiaľ by však niekto nepoznal minibar, ide o mini chladničku, ktorá je veľmi kompaktná, a môžete do nej odkladať nápoje alebo menšie občerstvenie. Je to veľmi ľahký a prenosný spotrebič, ktorý môžete bez problémov umiestniť na barový pult alebo policu. Má často vnútorné poličky, ktoré umožňujú organizované usporiadanie rôznych druhov nápojov a tiež poskytujú priestor pre drobné pochutinky, ako sú snacky, ovocie a podobne.

Typov minibarov je viacero, a od toho sa odvíja aj ich vnútorný priestor – jeho veľkosť, rozloženie alebo funkcie. Poďme si teda predstaviť niekoľko kritérií, ktoré vám pomôžu vybrať si ideálny minibar na základe vašich požiadaviek. Ako si teda vybrať ten ideálny minibar?

Veľkosť minibaru

Prvým a pre mnohých ľudí aj veľmi rozhodujúcim kritériom je veľkosť. Na trhu nájdete rôzne veľkosti a typy minibarov, od menších až po väčšie jednotky, s miestom na uloženie vína a podobne. Spolu s týmto výberom sa zamyslite aj nad tým, kam chcete minibar umiestniť a koľko vecí v ňom chcete mať odložených. Na základe týchto kritérií si potom môžete jednoducho vybrať presne takú veľkosť, ktorá sa bez problémov zmestí na vybrané miesto a bude v nej dostatok priestoru na želané množstvo nápojov a občerstvenia.

Vnútorné usporiadanie

Toto kritérium plynulo nadväzuje na predchádzajúce. Niektoré modely sú vybavené špeciálnymi oddeleniami pre rôzne druhy nápojov, napríklad v nich nájdete miesto určené na uskladňovanie vínových fľašiek. Niektoré malé chladničky zas môžu mať priehradky aj na dvierkach. Menšie minibary môžu mať zas jednu poličku, väčšie až 3. Presne preto si dôkladne zvážte, koľko hostí vás zvykne navštevovať, či chcete minibar len na chladenie nápojov alebo aj vína či občerstvenia.

Vnútorné usporiadanie malej chladničky

Hmotnosť minibaru

Ideálne by mal byť domáci minibar ľahký, pretože v ňom budete skladovať ešte aj ťažké nápoje. V prípade, že plánujete skladovať vo vnútri viacero nápojov, váš barový pult už bude mať dosť práce. Musíte tiež pozerať na to, že každý navyše pridaný kilogram bude znamenať pre podstavu ešte horšie zaťaženie. Takže pokiaľ ho chcete mať umiestnený niekde na polici alebo na inom mieste, ktoré je náchylnejšie na zaťaženie, zistite si maximálnu nosnosť, ktorú polička alebo iné miesto zvládne.

Typ dverí na minibare

Na výber máte z dvoch možností. Môžete si vybrať minibar, ktorý ma presklené (transparentné) dvierka alebo klasické. Transparentné dvere sú obľúbenou možnosťou v prípade, že chcete minibar využívať na komerčnejšie účely. Najčastejšie sa tento typ dverí používa v baroch alebo na iných miestach, aby jeho obsah prilákal pohľady ľudí. Klasické dvierka však zamaskujú pohľad do vnútra mini chladničky. Takže ak si chcete kúpiť minibar len pre seba na bežné používanie v domácnosti, výber dvierok je na základe vašich preferencií.

Klasické dvere na modernom minibare

Pridané funkcie

Niektoré modely majú aj rôzne pridané funkcie, ktoré vás môžu potešiť. Napríklad LED osvetlenie vnútra, ktoré zlepšuje viditeľnosť obsahu, ale zároveň tomuto spotrebiču pridáva estetický vzhľad. Iné typy môžu byť vybavené uzamykaním, čo môžete oceniť v prípade, že máte dieťa a nechcete, aby sa k obsahu dostalo. Taktiež si môžete vybrať inteligentný model, ktorý môžete ovládať prostredníctvom aplikácie. Dôležitá funkcia je tiež automatické odmrazovanie, vďaka ktorému sa vám vo vnútri nebude vytvárať ľad.

Dizajn

Aj toto kritérium je pre niektorých ľudí veľmi podstatné. Mnoho z nás si vyberá spotrebiče do domácnosti na základe ich dizajnu. Našťastie, v tejto dobe je už na trhu množstvo rôznych typov, z ktorých si určite vyberiete ten správny, ktorý zapadne do vášho interiéru. Môžete si vybrať z farebných prevedení, od elegantných čiernych, klasických bielych až po farebnejšie varianty, ako je napríklad červená, modrá alebo s rôznymi obrázkami.

Výber toho ideálneho minibaru do vašej domácnosti je skutočne individuálnou voľbou, ktorá zohľadňuje vaše potreby, preferencie a priestorové možnosti. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre moderný minibar so sklenenými dverami, alebo pre jednoduchší variant s nepriehľadnými dverami, dôležité je, aby ste si vybrali taký, ktorý bude dokonale zapadať do vašej domácnosti a bude spĺňať všetky kritériá, ktoré od neho očakávate.


Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate prírodnú kozmetiku, výživový doplnok alebo čokoľvek, čo by podporilo zdravie našich čitateľov? Dajte im o sebe vedieť!...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?

Majte krásne a zdravé ruky aj nechtyMajte krásne a zdravé ruky aj nechty

Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.

Glykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexomGlykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexom

Glykemický index je nástroj, ktorý sa často používa na podporu lepšej regulácie hladiny cukru v krvi. Môže pomôcť zvýšiť povedomie o tom, čo si dávate na tanier.