Majte krásne a zdravé ruky aj nechty

Starosť o ruky a nechty je dôležitou súčasťou každodennej starostlivosti o seba samého. Správna starostlivosť o ruky a nechty zahŕňa niekoľko dôležitých krokov, aby vyzerali a cítili sa čo najlepšie. Ako na to sa dočítate v našom článku.

Ako na správnu starostlivosť o ruky a nechty? Zdroj: Unsplash.com

Ruky sú našou vizitkou. Mnohí na to zabúdajú a starostlivosti o ne nevenujú takú pozornosť ako napríklad pleti. Aj ruky si však zaslúžia našu pozornosť. Neustále sú vystavované vplyvom okolia od počasia až po manuálnu prácu. Doprajte im preto chvíľku rozmaznávania, stavte na kvalitný krém na ruky, masky aj lak na nechty, ktorý im dodá šmrnc. Ako na správnu starostlivosť o ruky a nechty?

1. Čistota nadovšetko

Prvým krokom pri starostlivosti o ruky a nechty je udržiavanie rúk v čistote. Umývajte si ruky čistou vodou a mydlom, aby ste odstránili baktérie a nečistoty. Potom ich osušte čistým uterákom a uistite sa, že sú úplne suché. Pokiaľ vás trápia suché ruky hneď po umývaní, majte pri umývadle jemný krém na ruky, ktorý vmasírujete do ešte vlhkej pokožky rúk a zanecháte ich tak hebké a hydratované.

2. Upravte si nechty

Ďalším krokom je starostlivosť o nechty. Tie by ste mali pravidelne strihať a pilovať, aby sa minimalizovala možnosť ich poškodenia a lámania. Používajte pilník s jemným zrnom a nechty pilujte vždy len v jednom smere. Pri nedbalom pilovaní ich zbytočne poškodzujete a vytvárate nerovnosti. Pokiaľ nechty potrebujú ďalšie úpravy, môžete použiť špeciálne nástroje, ako sú kliešte alebo nožnice na nechty, ktoré vám poslúžia vo chvíľach, keď napríklad ešte nemáte grif v pilovaní.

Aby ste minimalizovali možnosť poškodenia a lámania nechtov, mali by ste ich pravidelne pilovať

3. Udržujte ruky hydratované

Okrem úpravy by ste mali udržiavať nechty hydratované a pružné. Na tento účel sa odporúča používať špeciálne krémy na ruky a nechty, a tiež do svojej rutiny zaraďte špeciálne oleje na nechtovú kožtičku. Vďaka tomu minimalizujete riziko rozpadnutia alebo lámania nechtov. Krém na ruky majte vždy pri sebe a kúpte si aj malú verziu do kabelky.

4. Použite lak na nechty

Nakoniec môžete celú starostlivosť zavŕšiť lakom na nechty. Stavte na tie kvalitné a vždy pred aplikáciou farebného laku použite podkladový lak na nechty. Ten ich chráni a vyživuje zároveň, navyše tiež zaručí, že farebný lak vydrží dlhšie. Po aplikácii podkladového laku môžete naniesť farebný lak. A na záver po jeho uschnutí vrchný lak, ktorý môže mať lesklý aj matný finiš. Vrchný lak sa postará o lepšiu ochranu, a ešte o niečo predĺži výdrž farebného laku.


Autor článku

Mediálny priestor

Vyrábate alebo predávate prírodnú kozmetiku, výživový doplnok alebo čokoľvek, čo by podporilo zdravie našich čitateľov? Dajte im o sebe vedieť!...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?Bolesť na hrudníku: aké sú najčastejšie príčiny? Kedy vyhľadať lekára?

Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?Ktorý minibar je pre vás ten ideálny?

Ak ste niekedy rozmýšľali nad tým, že si chcete do svojej domácnosti zaobstarať ďalšiu, ale menšiu chladničku, ktorá bude doplnková, minibar môže byť to pravé orechové.

Glykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexomGlykemický index potravín a glykemická záťaž – potraviny s nízkym a vysokým glykemickým indexom

Glykemický index je nástroj, ktorý sa často používa na podporu lepšej regulácie hladiny cukru v krvi. Môže pomôcť zvýšiť povedomie o tom, čo si dávate na tanier.