Chia semienka 500g
(81.6%)
Chia semienka 500g
babickinazahrada.sk5,70 €Do obchodu babickinazahrada.sk
pilulka.sk3,50 €Do obchodu pilulka.sk
altevita.sk7,00 €Do obchodu altevita.sk
najlekaren.sk5,40 €Do obchodu najlekaren.sk

Zloženie, užívanie, účinky

Popis: CHIA podporuje koncentráciu a dodáva energiu, preto je vhodná pre ľudí, ktorí sú fyzicky a psychicky vyťažení, ktorí vykonávajú náročnú manuálnu prácu, pre ženy na materskej dovolenke, študentov, športovcov. Zloženie: celé semená chia zo šalvie hispánskej (Salvia hispanica) BEZ ÚPRAVY Použitie a dávkovanie: Chia je výborným doplnkom do rôznych jedál, napr. do pečiva, jogurtov, omáčok, nápojov.  Odporúčaná maximálna denná dávka je 25 gramov = 2 čajové lyžičky  10 hlavných výhod chia semien pre zdravie: 1. Viac energie počas celého dňa 2. Zvýšená psychická koncentrácia a pozornosť 3. Vysoký krvný tlak v rovnováhe 4. Vysoký obsah omega-3 mastných kyselín 5. Vitamíny skupiny B 6. 5x viac vápnika ako v mlieku 7. Vysoký obsah antioxidantov 8. Pomoc pri chudnutí bez pocitu hladu 9. Podpora detoxikácie organizmu 10. Vysoký podiel vlákniny Na čo si treba dávať pozor Chia semienka znižujú krvný tlak. Pozor si musia dávať ľudia s nízkym krvným tlakom, napríklad ľudia v staršej vekovej skupine. Ľudia, ktorí majú srdcové problémy, alebo užívajú lieky na riedenie krvi (, anopirin  by nemali konzumovať Chia semienka. Je preukázané, že konzumáciou Chia semienok si môžeme zlepšiť celkové zdravie, však rovnako ako pri iných veciach platí “všetko s mierou”. Semená Chia (Salvia hispanica) sú schválené podľa Nariadenia o nových potravinách (258/97/FG) ako nová potravinová prísada na použitie do bio-výrobkov. Maximálny podiel  5 %. Chia a cukor  Chia semienka sú schopné absorbovať viac ako deväťnásobok svojho objemu vo vode (vytvoria gél). Tento gél spôsobuje pomalý prestup sacharidov do tela. Sacharidy sa pomalšie menia na glukózu (monosacharid = jednoduchý cukor , ktorú využívame ako zdroj energie. Toto spomalenie v premene sacharidov na cukor, podporuje budovanie vytrvalosti (napríklad u športovcov). Sacharidy sú palivom na výrobu energie v našom tele. Predĺženie doby ich premeny na jednoduchý cukor, stabilizuje metabolické zmeny. Zníženie vzostupov a poklesov hladiny cukru, umožňuje dlhšie zásobovanie tela energiou. Takto si telo udržuje pocit plnosti po dlhú dobu. Chia semienka môžeme označiť ako nášho “manažéra cukru” .

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o Chia semienka 500g myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 5,70€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka Chia semienka 500g

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s Chia semienka 500g spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy