Zloženie, užívanie, účinky

Repík lekársky vňať Popis: zápalové ochorenia žalúdka, choroby žlčníka a pečene, hnačky, hemoroidy, paradentóza, nehojace sa hnisavé rany, výrazné sťahujúce a protizápalové účinky na slizniciach a pokožke. Príprava: vnútorné použitie: Odvar 2 minúty variť: 1 kávová lyžička na 2 dl vody. Vonkajšie použitie: odvar 5 minút variť: 3 polievkové lyžice na 1/2 l vody, na zapálené hemoroidy odvar z 50 g drogy na 0,5 dl vody. Dávkovanie: Piť 3 krát denne po 2 dl odvaru. Vonkajšie použitie: kloktanie, kúpele a obklady max. 3 x denne. Toxickosť (škodlivosť): V uvedených dávkach je droga neškodná. Kontraindikácie: Nie sú známe. Upozornenie: Pri hnačke pretrvávajúcej viac ako 3 dni je nutné vyhľadať lekára. Ľudový názov rastliny: hrebíček, konopenec Český názov rastliny: Řepík lékařský Anglický názov rastliny: Agrimony Latinský názov drogy: Agrimoniae herba Slovenský názov materskej rastliny a čeľade: Repík lekársky, Ružovité Latinský názov materskej rastliny a čeľade: Agrimonia  eupatoria L. Rosaceae Účinné látky v droge: triesloviny, polysacharidy, triterpény (kyselina ursolová), kyselina kremičitá, flavonoidy (luteolín) Európsky liekopis: Agrimoniae herba () Droga musí obsahovať triesloviny počítané ako pyrogalol min. 2 % (spektrofotometricky).

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o Repík lekársky (vňať) myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 2,16€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka Repík lekársky (vňať)

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s Repík lekársky (vňať) spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy