Pangrol 20 000 tbl ent (blis.Al/Al) 1x50 ks
(82.4%)
Pangrol 20 000 tbl ent (blis.Al/Al) 1x50 ks

Zloženie, užívanie, účinky

Liek obsahuje enzýmy - látky napomáhajúce tráveniu potravy. Používa sa pri: tráviacich problémoch v dôsledku poruchy tvorby a uvoľňovania tráviacich enzýmov pankreasu (napríklad pri zápaloch pankreasu, cystickej fibróze), stavoch, keď bola operačne odstránená časť žalúdka a tenkého čreva, funkčne zrýchlený priechod črevami, poruchách systému pečeň/žlčník, pri ťažkostiach s trávením (dyspepsii) prejavujúcich sa stratou chuti do jedla, grganím, hnačkou, konzumácii ťažko stráviteľných zeleninových, mastných alebo nezvyčajných jedál. Liek je vhodný aj na odstránenie plynov z čriev pred zobrazujúcimi diagnostickými vyšetreniami (röntgenové alebo ultrazvukové), pri plynatosti a nadúvaní, ktoré sú dôsledkom vyššie uvedených tráviacich ťažkostí. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy O dĺžke liečby rozhoduje lekár. Dĺžka liečby je úmerná priebehu ochorenia. Dospelí: Odporúčaná dávka sú 1 - 2 tablety (čo zodpovedá 20 000 – 40 000 Ph. Eur. jednotiek lipázy). Dávkovanie je v súlade so závažnosťou pankreatickej insuficiencie. V prípade potreby môže byť táto dávka aj vyšš;Zvýšenie dávky lieku je možné len pod dohľadom lekára a je zamerané na zlepšenie symptómov (napríklad steatorey, bolesti žalúdka). Nesmie sa prekročiť denná dávka enzýmu 15 000 – 20 000 jednotiek lipázy/kg telesnej hmotnosti. Deti: Deti od 3 - 4 rokov: Potrebná dávka lipázy je 1 000 – 2 000 IU lipázy/kg/jedlo. Deti staršie ako 4 roky: Potrebná dávka lipázy je 500 – 2 000 IU lipázy/kg/jedlo. Celková denná dávka zahŕňa dávky s 3 hlavnými jedlami a 2-3 menšími jedlami (s polovičnými dávkami lieku).  Nesmie sa prekročiť denná dávka enzýmu 10 000 IU lipázy/kg/deň. Pankreatická insuficiencia pri cystickej fibróze: Deti od 3 - 4 rokov: Potrebná dávka lipázy je 1 000 – 2 000 IU lipázy/kg/jedlo. Deti staršie ako 4 roky a dospelí: Potrebná dávka lipázy je 500-2000 IU lipázy/kg/jedlo. Neodporúčajú sa dávky lipázy väčšie ako 2500 IU lipázy/kg/jedlo (10 000 IU lipázy/kg/deň) alebo 4000 IU lipázy/g tuku denne. Spôsob použitia Tablety sa majú prehltnúť celé a zapiť dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie počas jedla. Tablety sa nesmú rozhrýzť. Upozornenie Nie sú k dispozícii dostatočné údaje o použití lieku u tehotných žien. Liek sa nemá užívať v tehotenstve, ak to nie je nevyhnutne potrebné. Liek sa nemá užívať počas dojčenia, ak to nie je nevyhnutne potrebné. Liek je kontraindikovaný počas akútnej pankreatitídy, ako aj počas akútneho záchvatu chronickej pankreatitídy. Pacienti s cystickou fibrózou nemajú užívať lieky s vysokým obsahom pankreatínu (vysoké dávky týchto liekov môžu spôsobiť črevné obštrukcie). Liek môže znižovať absorpciu kyseliny listovej a niektorých solí železa. Liek obsahuje laktózu. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť ). Účinné látkypankreatín (amyláza, lipáza, proteáza)

Viac informácií ...

Recenzie a skúsenosti

Chcete vedieť, čo si o Pangrol 20 000 tbl ent (blis.Al/Al) 1x50 ks myslia ostatní, aké majú s produktom skúsenosti a aké sú na tento produkt ✅ recenzie? Chcete vedieť, či je cena 10,31€ tá najnižšia alebo môžete produkt zohnať inde lacnejšie? Overte si to na porovnávači cien » Heureka Pangrol 20 000 tbl ent (blis.Al/Al) 1x50 ks

Zoznam článkov


Pridať komentár

Poznáte tento produkt alebo máte otázky? Ste s Pangrol 20 000 tbl ent (blis.Al/Al) 1x50 ks spokojný? Zapojte sa do diskusie a pridajte komentár. Vaše hodnotenie a skúsenosti pomôžu pri rozhodovaní.

Alternatívy