Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Aj vy patríte k tým mamičkám, čo si pred tehotenstvom čítajú, študujú, objavujú, spoznávajú a potom stresujú? Ja som taká bola. Ešte pred tehotenstvom som sa poctivo snažila stravovať zdravšie, posilňovala som panvové dno, skúšala rôzne dychové cvičenia, starala sa o svoju imunitu a nechcela som nič podceniť. V rámci mojich „tehotenských štúdií“ som sa dočítala aj o rôznych komplikáciách a starostiach. Jedným z často vyskytujúcich sa problémov bola aj anémia v tehotenstve. V podstate ide o nedostatok železa, ku ktorému v tehotenstve u žien dochádza.

Keď som sa dozvedela, že som tehotná, chcela som začať brať aj vitamíny pre tehotné. Nie všetky produkty, ktoré sa predávajú, sú ale vhodné aj v tehotenstve. Radila som sa aj so svojou lekárkou a tehotnými kamoškami. Odporúčanie som dostala aj na tekuté železo Avita BlueIron pre tehotné. Oslovilo ma hlavne prírodné zloženie a pozitívne názory od zákazníkov. Zvyšné informácie vám zhrniem do tejto recenzie.

Avita BlueIron Tehotenstvo - tekuté železo (recenzia)

Tekuté železo BlueIron proti anémii v tehotenstve

Prírodné zloženie, ktoré má Avita BlueIron je pre mňa základ. Obsahuje severské čučoriedky aj hruškovú šťavu. Ak to máte v tehotenstve s chuťami náročné, garantujem vám, že túto skvelú chuť určite neodmietnete. Aby som nezabudla, ide o tekuté železo, takže žiadne kapsule ani tabletky. Za mňa je najväčšou výhodou nielen vysoký obsah železa, ale takisto prítomnosť kyseliny listovej. Vďaka tomu som nemusela hľadať ďalší doplnok výživy, ktorým by som musela zvlášť kyselinu listovú dopĺňať. Okrem toho je zastúpený aj vitamín C a B12.

V tehotenstve ma trápili opuchnuté nohy, kŕče a tŕpnutie rúk, často aj bolesti hlavy, s ktorými som pravidelne bojovala. Žiadny doplnok stravy nie je zázračný. Ani BlueIron mi pri únave v prvom trimestri nepomohol viac ako oddych a dobrý spánok. Čím mi však tento doplnok stravy pomohol najviac je, že po každom odbere krvi v tehotenskej poradni som mala všetky hodnoty počas celého tehotenstva úplne v norme. Koniec koncov, to je to najdôležitejšie. Z týchto živín si totiž berie aj bábätko a som rada, že malo všetkého dostatok.

Dávkovanie a užívanie

Tekutá forma a jemná ovocná chuť sú niečo, na čo som sa pri užívaní vyslovene tešila. Aj keď hlavne v počiatkoch tehotenstva som mávala nevoľnosti, BlueIron mi žalúdok nikdy nepodráždil a nikdy som sa po jeho užití nepovracala (čo sa nedá povedať o množstve iných vecí :-) ). 

Najskôr som užívala denne po raňajkách 10 ml železa, neskôr som dávku znížila na polovicu – 5 ml/deň. Dôvod bol jednoduchý. Vysoká spotreba (a potreba investovať peniaze do výbavičky pre bábo). Nakoniec aj výrobca udáva dennú dávku 5 až 10 ml. Pri vyššej dávke mi fľaštička vydržala necelý mesiac. Pri polovičnej dávke takmer 2 mesiace. Zároveň som nemala dôvod to preháňať, keďže výsledky som mala vždy dobré. Pred užívaním odporúčam fľaštičku zatrepať. Po otvorení nemusíte tekuté železo dokonca skladovať ani v chladničke.

Zloženie Avita BlueIron - tekutého železa pre tehotné ženy

Dávkovanie tekutého železa Avita BlueIron pre tehotné

Cena

Cena 14,90 EUR za 250 ml balenie BlueIron – tehotenstvo sa mi z počiatku javila ako dosť vysoká. Pri nižšej odporúčanej dávke ale vydrží toto balenie takmer 2 mesiace (50 dní). Tekuté železo je vždy o niečo drahšie ako tabletkové či kapsulové formy výživových doplnkov, jeho výhodou bolo však aj to, že ma nezapekalo (dočítala som sa, že toto je bežným vedľajším účinkom užívania železa v tehotenstve). Nakupovala som priamo u predajcu Avita - produkty som mala doma zväčša do 3 dní od odoslania objednávky.

Záverečné zhodnotenie

V období tehotenstva mi tento doplnok výživy zabezpečil, že môjmu organizmu a bábätku nechýbali dôležité živiny. Hlavne ma teší, že súčasťou zloženia je aj kyselina listová. Užívanie tekutého železa si nemôžem vynachváliť. Myslela som si, že to bude nepraktické. No nakoniec som rada, že to nie sú len ďalšie tabletky. Chuť čučoriedok je skvelá a pokojne by som nemala problém piť BlueIron aj vo väčšom množstve. Ani v tehotenstve mi chuť neprekážala a podráždený nebol ani žalúdok. Čisté zloženie, žiadne farbivá ani sladidlá. Avita BlueIron môžem ostatným ženám len odporučiť.

Dávkovanie a zloženie Avita BlueIron Tehotenstvo

Avita BlueIron Tehotenstvo - výborné tekuté železo


Autor článku

Peťa Kráľová

Radosť z písania som v sebe objavila už na základnej škole. Napísať sloh, pútavý príbeh či poviedku bolo pre mňa úplnou hračkou. A tak som sa...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Minus age NMN proti starnutiu? Osobná skúsenosťRecenzia: Minus age NMN proti starnutiu? Osobná skúsenosť

Starnutie neteší nikoho z nás. S výživovým doplnkom Minus Age NMN si však môžeme pomôcť udržať vitalitu, životnú energiu a aspoň trochu zmierniť príznaky starnutia. Akú skúsenosť má naša...

Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a detiRecenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Nedostatok železa občas zaskočí snáď každého z nás. Ako a či pomohol tento výživový doplnok vám v dnešnej recenzii rada prezradí naša redaktorka.

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...