Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Určite nie som jediná, komu po vyšetrení krvi lekár oznámil, že výsledky nie sú úplne ideálne. U niekoho je to vysoký cholesterol alebo nedostatok vápnika. V mojom prípade ide o chýbajúce železo. Vždy som mala hraničné hodnoty. Priznám sa, že extra pozornosť som tomu nevenovala. Až keď som pri opakovanom odbere od lekára dostala upozornenie, že hladina železa je už pod hraničnou hodnotou. Potom mi už dýchavičnosť, únava a občasné závrate začali dávať zmysel.

Podstúpila som ďalšie vyšetrenia, aby sa vylúčili prípadné iné ochorenia. Lekár mi nasadil liečbu a tiež upozornil, že je u mňa žiaduce, aby som siahla po doplnkoch stravy a začala železo dopĺňať.

Prvýkrát som dostala odporúčanie na tento veľmi zaujímavý doplnok výživy, Avita BlueIron, od kamarátky. U nich doma ho berie ona i jej manžel. Kamarátka mi povedala, že u nej boli dôvodom užívania pretrvávajúce problémy s nedostatkom železa. Aj kvôli tomu mala problémy s nepravidelnou menštruáciou a stálou únavou. Povedala mi, že odkedy Avitu berie má dobrý krvný obraz a upravili sa jej aj cyklus. Ako a či pomohol tento výživový doplnok aj mne vám rada prezradím v mojej recenzii.

Avita Blueiron - tekuté železo (recenzia)

Avita Blueiron železo a jeho účinky

Efektívna liečba anémie a podpora celkového zdravia

Čo ma zaujalo na tomto produkte je, že je v tekutej podobe. Preto by mali byť napríklad obsiahnuté zložky ľahšie stráviteľné a rýchlejšie vstrebateľné. K zloženiu sa vyjadrím len laicky, no kľúčová je pre mňa koncentrácia železa. Okrem toho, ale Avita Blueiton obsahuje aj vitamíny E, C, B12, zinok alebo kyselinu listovú.

Farba je silno tmavomodrá za čo môže šťava z čučoriedok. Pozor len, aby vám nekvaplo vedľa (alebo na tričko, ako mne). Na obale som sa dočítala, že je tam ešte koncentrát z hruškovej šťavy. Ale žiadne umelé farbivo ani arómy. Súhlasím aj s ostatnými užívateľmi, ktorí si chuť veľmi chvália. Celkovo je zloženie naozaj prírodné. Myslím, že na tom si zakladá aj výrobca z Fínska. Za mňa je to výrazné plus. Zároveň som veľmi rada, že toto tekuté železo nespôsobuje problémy pri vyprázdňovaní (zapekanie), ktoré sú bežnou súčasťou užívania železa v tabletkovej forme.

Páči sa mi, že Avita BlueIron kombinuje viaceré prírodné látky, takže pomáha aj celkovej imunite. Primárne vďačím tomuto výživovému doplnku za to, že som sa ľahkej anémie zbavila. Dnes mám už za sebou viaceré odbery krvi a hodnoty sú úplne v poriadku. Za to som neskutočne rada, pretože občasné závrate sú tiež minulosť.

Dávkovanie a užívanie

Mne prišlo užívanie veľmi príjemné. V balení je malá 10 ml odmerka. To je v podstate aj moja denná dávka. Priznám sa, že Avitu by som pokojne pila aj častejšie, lebo tá ovocná – čučoriedková chuť je naozaj fantastická. Vďaka tomu som nemala potrebu Avitu ani zapíjať. Až neskôr som ju radšej zapíjala vodou, keďže som mala jemne zafarbený jazyk i priestor medzi zubami.

Dávkovanie pre deti začína na 2,5 ml, od 11. roku života už možno užívať plnú dávku. Tekuté železo od Avity sa dodáva v 330 ml fľaštičke. Výhodou je aj to, že ju po otvorení nemusíte skladovať v chladničke.

Denná dávka tekutého železa Avita Blueiron

Výživové hodnoty tekutého železa Avita Blueiron

Cena

Z pohľadu ceny nie je Avita BlueIron najdostupnejší doplnok stravy. Za 330 ml balenie, ktoré mi vydrží mesiac platím približne 19 EUR. To objednávam priamo zo stránky výrobcu. Úprimne sa však nebojím povedať, že cena sa rovná kvalite. Hovorím hlavne o prírodnom zložení a účinkoch. A ak si to aj prerátam, denne za dávku tohto doplnku zaplatím 0,63 EUR. To mi nepríde tak veľa. A mám rpe vás aj tip, ako ušetriť.

V ponuke výrobcu je balíček 4+1 Avita BlueIron. Ten obsahuje dávku na 5 mesiacov za 75,60 EUR. Pričom, ak budem kupovať každý mesiac po jednej fľaštičke, pri piatich bude cena až 95 EUR. Takto viete ušetriť viac ako 19 EUR. (01/2024)

Záverečné zhodnotenie

Toto železo v tekutej forme mi pomohlo zvýšiť hladinu hemoglobínu v krvi. Zbavilo ma tak ľahkej anémie, ktorou som trpela niekoľko mesiacov. Nemôžem tak zhodnotiť jeho účinky nijak inak, ako pozitívne. Kvalitné zloženie a oceniť musím ja skvelú chuť. Páči sa mi, že naozaj ide o prírodné zložky. napríklad čučoriedková a hrušková šťava. Tento výživový doplnok užívam už niekoľko mesiacov a budem v tom pokračovať, pretože obsahuje aj vitamíny, takže myslím, že mi bude vďačná aj moja imunita.

Výborné tekuté železo Avita Blueiron


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Komentáre

elka 16. Feb. 2024
s tymto tekutym zelezom mam skusenosti aj ja, uzivala som ho nedavno a pomohlo mi zlepsit krvny obraz

Odpovedať

Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženyAvita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...

Najlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzieNajlepší gél na intímnu hygienu proti zápachu a svrbeniu pre tehotné i pre mužov – recenzie

Prečo je intímna hygiena dôležitá? Ako sa o intímne partie starať? Prezradíme vám, čo je najúčinnejšie.