Recenzia: Minus age NMN proti starnutiu? Osobná skúsenosť

Vek nie je len číslo. Kým má človek 20+, myslí si, že mu patrí svet a mladý bude večne. Po 30 to už taká pravda nie je. To bol pre mňa zlomový vek, keďže som si začala uvedomovať prvé vrásky, väčšiu únavu pri cvičení i normálnych činnostiach a menej radosti pri robení nových vecí. Prirodzene, starnutie sa zastaviť nedá, avšak dá sa aspoň spomaliť. Existuje množstvo výživových doplnkov, ktoré sľubujú spomalenie starnutia a k tomu zvýšenie energie. Minus Age NMN je jedným z nich.

Spomedzi množstva podobných produktov proti starnutiu si získal moju pozornosť zložením. Obsahuje totiž čoraz populárnejší nikotínamid mononukleotid, ktorý je údajne účinným pomocníkom v boji proti starnutiu. Rozhodla som sa ho vyskúšať bez akýchkoľvek očakávaní a pozrieť sa na jeho dobré a prípadné zlé stránky. Aké sú moje skúsenosti po mesiaci používania? To, či mi produkt vyhovoval, ako hodnotím jeho používanie a cenu, si môžete prečítať v tejto recenzii.

Minus Age NMN (recenzia a osobná skúsenosť)

Jedinou zložkou je NMN

Látka nikotínamid mononukleotid (NMN) sa často skloňuje v súvislosti s potláčaním príznakov starnutia. Napriek tomu, že som o tejto látke už počula, netušila som, o čo presne ide. Nikotínamid je totiž vitamín B3, NMN je tak jeho derivátom. Táto látka sa v našom tele premieňa na NAD+ (nikotínamidadenindinukleotid – dinukleotid na báze adenínu a nikotínamidu). Priznám sa, toto všetko som si musela načítať, pretože chémia nie je moja silná stránka. O NMN sa hovorí ako o fontáne mladosti, v tele zvyšuje energiu a pomáha spomaľovať starnutie. Dočítala som sa, že predlžuje dĺžku života, zlepšuje citlivosť na inzulín, kardiovaskulárne zdravie, ale napríklad aj znižuje zhoršovanie zraku a sluchu súvisiace s vekom. NAD+ sa v organizme vyskytuje prirodzene, avšak podobne ako napr. pri kolagéne jeho hladina v tele vekom klesá, s čím súvisí pokles vitality a sily. V jednej kapsule sa nachádza 250 mg NMN, nič viac v nej nenájdete.

Musím povedať, že to na mňa zapôsobilo. Výrobok len s jednou látkou, ktorá má dodať telu energiu a spomaliť príznaky starnutia. Presne to som chcela, a to som aj dostala. Kapsuly som užívala presne mesiac a zo sľubovaných účinkov (prirodzená prevencia, zlepšenie imunity, spomalenie starnutia, zvýšenie energie buniek a bunkové zdravie) môžem potvrdiť zvýšenie energie a snáď aj zmiernenie starnutia. Popravde, výsledky ma príjemne prekvapili – menšia únava počas dňa a celkové zlepšenie vitality boli sľubným začiatkom.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie je jednoduché a vskutku praktické. Jedna kapsula na deň je podľa výrobcu ideálnou dávkou a neodporúča ju prekračovať. Myslím si, že na to ani nie je dôvod. Balenie obsahuje 30 kapsúl – ide o dávku presne na jeden mesiac. V dennej dávke sa nachádza 250 mg MNM, okrem toho v zložení nájdete mikrokryštalickú celulózu (plnidlo) a hydroxypropylmetylcelulózu kapsuly. Je to teda len jedna účinná látka, zloženie sa dá považovať za čisté.

Dávkovanie Minus Age NMN

Informácie o Minus Age NMN

Cena nie je nízka

Napriek tomu, že Minus Age NMN nemá mnoho recenzií a nie je veľmi známy, považujem tento výrobok za veľmi sľubný. Kvalita zloženia sa pravidelne kontroluje, čo má, samozrejme, vplyv aj na cenu. Tú nepovažujem za nízku, predsa len 41,07 eura za mesačné balenie nie je málo. Po mesiaci môžete zistiť, či vám produkt vyhovuje, ale až pri dlhodobom používaní sa prejavia všetky jeho účinky. Cenovo sa produkt veľmi nelíši od konkurencie. Výrazne lacnejší je len jeden produkt na našom trhu, a to NMN 500 Forte. Dostupný je za cca 30 eur, ide o balenie na dva mesiace. (05/2024)

Záverečné zhodnotenie

Minus Age NMN podľa mňa stojí za vyskúšanie. Hoci zatiaľ neexistujú mnohé štúdie, záujem o látku NMN narastá a jej priaznivý vplyv na spomalenie starnutia nemôžno poprieť. Samozrejme, nečakajte, že vás zbaví vrások a budete pôsobiť o 10 rokov mladšie po mesiaci užívania. Účinok v prvom rade pocítite na zvýšení energie. Slúži aj ako dobrá prevencia, preto produkt môžu užívať aj dvadsiatnici. Úprimne ma mrzí len daná cena. Na dlhodobé užívanie sa mi jednoducho zdá viac ako 40 eur mesačne priveľa.

Minus Age NMN (informácie)

Balenie Minus Age NMN


Autor článku

Jana Bašistová

Rada testujem a píšem o beauty doplnkoch, ktoré pomáhajú zlepšovať našu krásu a zdravie. Zaujímam sa o rôzne výživové doplnky a najmä ich zloženie....


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Avita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženyAvita BlueIron tehotenstvo – zdroj železa a kyseliny listovej pre tehotné ženy

Jedným z často vyskytujúcich sa problémov v tehotenstve je aj anémia. Ide o nedostatok železa. Vďaka Avita BlueIron Tehotenstvo si viete železo jednoducho doplniť. Prečítajte si o ňom...

Recenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a detiRecenzia: Avita BlueIron – tekuté železo nielen pre ženy a deti

Nedostatok železa občas zaskočí snáď každého z nás. Ako a či pomohol tento výživový doplnok vám v dnešnej recenzii rada prezradí naša redaktorka.

Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?Vhodná strava počas dojčenia: aké ovocie a zeleninu jesť, je vhodné kravské mlieko či mak?

Počas dojčenia je potrebné prijímať zo stravy viac energie a zamerať sa aj na to, aby bol jedálniček kvalitný a bohatý na živiny. Pnúkame vám niekoľko tipov a informácií, ako na...