Recenzia: Blendea ostropestrec + rakytník. Organická podpora pečene a správneho trávenia

O rastlinky, bylinky a ich účinky sa vo svojom voľnom čase celkom zaujímam a rada si čítam o ich pozitívnom pôsobení na ľudský organizmus. Osobne som toho názoru, že prírodné výživové doplnky sú pre naše telo najlepšou voľbou. Nevravím, že bylinky pomôžu každému a vyliečia všetko. Viem, že veľa ľudí sa na niektoré prírodné doplnky výživy pozerá cez prsty. Je ale faktom, že kvalitné prírodné zloženie ľuďom pomáha a konkrétne rastlinky a bylinky majú vedecky preukázané účinky. Inak by sa asi nevyužívali aj v klasickej medicíne.

Nedávno ma trocha potrápili žalúdočné problémy. Celkovo som mala také obdobia, kedy moje trávenie bolo veľmi náladové. Úprimne, pripisujem to hlavne nepravidelnej strave a taktiež nie práve zdravej životospráve. Takže, moja chyba. Krútenie brucha, občas hnačka, potom naopak kŕče, žalúdok proste protestoval.

Dobre poznám značku Blendea a mala som už možnosť vyskúšať viaceré ich produkty. Fandím tomu, že ide o čisto prírodné doplnky stravy. Preto som si v ich ponuke vyhliadla Ostropestrec + rakytník za účelom uvedených účinkov pri pomoci s trávením a funkciou pečene. Nakoľko na internete som nenašla veľa skúseností iných užívateľov, svoju skúsenosť vám krátko opíšem v tejto recenzii.

Ostropestrec + Rakytník od Blendea (recenzia)

Pomoc pri problémoch s trávením a prírodné zloženie

Dôvod, prečo ma tento doplnok stravy zaujal je ten, že obsahuje extrakt z ostropestreca mariánskeho a rakytníka rešetliakového. Účinky týchto rastlín sú veľmi dobre známe a rozšírené. Pre mňa je to veľmi dôležité, pretože nie každej superpotravine alebo bylinke, ktorá príde ako zázračná sa dá aj veriť. Extrakt z ostropestreca (80 % silymarín) má pomáhať zdravému tráveniu, podporuje činnosť pečene a lepšie detoxikuje organizmus (antioxidant). Rakytník zasa chráni pečeň pred poškodením v dôsledku stresu alebo jedov. V kombinácii tieto rastliny prispievajú k budovaniu imunity. Teória, čo prax?

Ja za seba môžem potvrdiť jedno a pre mňa to hlavné. Dva mesiace užívania mi stačili na to, aby môj žalúdok začal fungovať tak, ako mal už dávno. Prvé účinky som cítila zhruba po mesiaci, no teraz mám pocit, že žalúdok funguje tak ako má. Čiastočne tomu napomohlo aj zlepšenie životosprávy, no tento doplnok od Blendea má na tom určite svoj podiel. A čo vnímam ako ďalšie plus? Žiadny rafinovaný cukor, konzervačné látky, GMO ani iná chémia.

Dávkovanie a užívanie

Vegánska kapsula obsahuje čisté rastlinné extrakty. Kapsuly sú dodávané v sklenej fľaštičke, čo mi prišlo celkom zaujímavé oproti štandardným plastovým pixliam. Ostropestrec + rakytník som si dávala každé ráno. Jednu kapsulu som zapila vodou. Vo fľaštičke je 60 kapsúl, takže pri tejto dávke som mala doplnok stravy na 2 mesiace.

Blendea Ostropestrec + Rakytník Blendea (zloženie)

Dávkovanie Blendea Ostropestrec + Rakytník

Cena

S cenou nemám žiadny problém. Ja som mala doplnok priamo zo stránky Blendea. Tam ma jedno balenie 60 kapsúl stojí 13,46 EUR. Bežne som však tento výživový doplnok videla aj v online lekárňach za rovnakú alebo podobnú cenu. S ohľadom na výdrž balenia mi cena príde veľmi v poriadku. Ak si k tomu domyslím, že mi Ostropestrec + rakytník od Blendea naozaj pomohol, investícia sa naozaj vyplatila. (01/2024)

Nezabudnite na zľavový kupón "ZLAVA10", vďaka ktorému pri nákupe ušetríte 10 % ceny.

Záverečné zhodnotenie

Trocha ma zaskočilo, že na internete som nenašla takmer žiadne recenzie či hodnotenia tohto konkrétneho doplnku, no aj tak ma to neodradilo. Po 2 mesiacoch môžem povedať, že našťastie. Blendea Ostropestrec + rakytník mi pomohol s problematickým trávením. Nedokážem posúdiť či mi buduje lepšiu imunitu, pretože užívam aj iné doplnky stravy s obsahom vitamínov a minerálov. Čisté prírodné zloženie a overený výrobca však pre mňa znamenajú prvotriednu kvalitu. Žiadne plnidlá ani konzervačné látky či sladidlá. Aby som nezabudla, kapsuly sú bez laktózy i lepku. Páči sa mi aj detail, akým je sklenená fľaštička.

Kapsuly Ostropestrec + Rakytník od Blendea


Autor článku

Lucia Kunkelová

Už od malička sa zaujímam o účinky rôznych byliniek a prírodných preparátov na náš organizmus. Miesto klasickej liečby vždy najskôr siahnem po tej...


Pridať komentár

V tejto kategórií nájdete aj:

Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?Recenzia: Diaben Advance – pomáha naozaj diabetikom?

Hladina cukru v krvi dokáže niekedy prekvapiť. Okrem úpravy stravovania je vhodné užívať výživové doplnky na zníženie cukru v krvi. Jedným z nich je aj Diaben Advance, ktorý vám dnes...

Recenzia: Probio24 Advance – najlepšie probiotiká na žalúdok?Recenzia: Probio24 Advance – najlepšie probiotiká na žalúdok?

Naše trávenie niekedy nepracuje úplne tak, ako by malo. A vtedy treba siahnuť po kvalitných probiotikách, ktoré vám pomôžu tento problém napraviť. Prečítajte si našu recenziu probiotík...

Recenzia: Powerlogy Organic MCT Oil (účinky a skúsenosti)Recenzia: Powerlogy Organic MCT Oil (účinky a skúsenosti)

Poznáte slovenského výrobcu Powerlogy? V jeho portfóliu nájdete (okrem iných kvalitných výrobkov) aj výborný MCT olej, ktorý používa aj náš redaktor Denis. Preto spísal svoju osobnú...